Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #765 dnia: 11 Kwi 2016, 17:18:02 »
Mam wrażenie że wiele osób nie wie, ale Karta Rowerowa jest obowiązkowa już teraz bez żadnych zmian prawnych - dla osób do 18 r. ż.

Z tym że jest to niestety przepis martwy, tak samo jak zakaz jazdy dzieci do 10 r. ż. na rowerach po DdR i drogach publicznych na zasadach ogólnych (tylko z opiekunem i jako pieszy). Oraz jazdy po nich na na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach.

Osobiście nie mam nic przeciwko aby te przepisy zacząć skutecznie egzekwować.

P.S.
Nie zapominajmy o skuterach, które teraz także jeżdżą beż żadnych uprawnień, a mogą wyrządzić więcej szkód niż rower.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #766 dnia: 11 Kwi 2016, 17:45:04 »
Czy wiecie może, czy obecnie w którymś kraju europejskim, jest wymóg posiadania przez dorosłego karty rowerowej albo inaczej nazwanego dokumentu uprawniającego do jazdy rowerem?
Albo historycznie - czy na przykład w czasach Układu Warszawskiego któreś państwo bloku wschodniego miało taki obowiązkowy dokument?

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #767 dnia: 11 Kwi 2016, 19:40:10 »
Z tego co wiem, żaden kraj w Unii Europejskiej nie wymaga uprawnień do jazdy rowerem od osób dorosłych.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #768 dnia: 12 Kwi 2016, 09:15:25 »
Więcej, żaden NIE MOŻE ich wymagać. Podpisali tą samą Konwencję Wiedeńską co Polska :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #770 dnia: 13 Kwi 2016, 09:21:08 »
Problem w tym, że pijani to temat zastępczy. Jakieś 85-90% wypadków powodują trzeźwi. W dodatku zdaje się ta liczba z roku na rok spada. I nie za sprawą łapanek, a raczej rosnącej świadomości, zmian nawyków u Polaków itp.

Nie mówię, by tematem się zupełnie nie zajmować, ale wynoszenie tego na sztandary, sprawia, że omijamy 90% problemu bezpieczeństwa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #771 dnia: 13 Kwi 2016, 10:32:37 »
Problem w tym, że pijani to temat zastępczy. Jakieś 85-90% wypadków powodują trzeźwi.

Nie tylko pijanych:
Cytuj
Na pomysł wpadły władze w Tajlandii wobec zastraszającej liczby wypadków drogowych. Będą skazywać pijanych i notorycznie naruszających przepisy kierowców na pracę w kostnicach i szpitalach
życie nie znosi próżni...

Cor7ez

  • Gość
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #772 dnia: 13 Kwi 2016, 10:58:01 »
Więcej, żaden NIE MOŻE ich wymagać. Podpisali tą samą Konwencję Wiedeńską co Polska :D

Rozumiem, że podpisanie konwencji genewskiej przez Polskę powoduje, że PiS nie może
obecnie wprowadzić obowiązkowej karty rowerowej dla dorosłych? Zabraniają tego zapisy Konwencji?

I jeszcze jedno ogólnie w temacie, który podjąłem: miejcie świadomość, że karta rowerowa to wstęp nie tylko do obowiązkowego w takim razie OC czego domagają się kierowcy aut a także ubezpieczyciele zacierający rączki na myśl o kolejnej kasie, która im wpadnie do puli ale także wprowadzenie obowiązkowych kasków, odblasków itp. dla wszystkich rowerzystów wszędzie poruszających się. Zacznie się egzekwowanie tego na ulicy tzn polowanie władzy na mandaty takie jak przy okazji picia piwka w Warszawie i kierowców, którym sprezentowano fotoradary. Tego rodzaju pomysły na wyciągnięcie pieniędzy oraz tresurę społeczną być może sięgają dużo dalej niż jesteśmy sobie w tej chwili w stanie wyobrazić, bowiem Polska jest wg niektórych już bankrutem.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwi 2016, 11:02:01 wysłana przez Cor7ez »

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #773 dnia: 13 Kwi 2016, 13:44:51 »
Głos "od środka" (trochę naciągam, po prostu z prawej strony): Łukasz Warzecha, Głupi i absurdalny pomysł...

PS Swoją drogą nie wiem, czy nie ruszyła też jakaś rowerowa "akcja trzeźwość". Nas sprawdzali w Wielkanoc pod palmą. Dwoje praworządnych rowerzystów, ulicznych, rowery wyposażone zgodnie z przepisami. Było 0%, ale, powiedzmy sobie szczerze, mogło nie być. Ktoś tu chyba na forum wspominał o podobnym spotkaniu z policją?
« Ostatnia zmiana: 13 Kwi 2016, 13:50:00 wysłana przez Klara »

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #774 dnia: 13 Kwi 2016, 14:15:29 »
... konwencji genewskiej ...
wiedeńskiej.
życie nie znosi próżni...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #775 dnia: 13 Kwi 2016, 16:14:55 »
Przy okazji podpisania umowy na drogę rowerową podmostową Łazienkowską - w mediach mocno udziela się Pełnomocnik. I wypsnęło mu się, że dalej na tej trasie na zachód szykują nam niezły pasztet.
"Łukasz Puchalski przewiduje, że w trakcie remontu estakad na tym odcinku Trasy Łazienkowskiej też pojawi się ścieżka rowerowa. Plan zakłada, że po zjeździe z mostu cykliści kierowani byliby do przejazdu rowerowego przez Wisłostradę przy stadionie Legii i dalej ul. Łazienkowską. Za Torwarem specjalną pochylnią wjeżdżaliby na ścieżkę wzdłuż Trasy Łazienkowskiej."

Policzyłam na mapie - jazda naokoło przez chaszcze Zaruskiego i przez fatalne światła Czerniakowska#Łazienkowska to ponad 1,8 km
W linii prostej jest około 600m

całość tu http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19908077,pod-mostem-lazienkowskim-podwiesza-dwie-kladki-pieszo-rowerowe.html#BoxLokWawLink

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #776 dnia: 13 Kwi 2016, 16:23:04 »
Akurat o tym było wiadomo od początku jak tylko zaczęli rysować pierwsze szkice. Dlatego od dawna mówię że to żaden sukces. Raczej takie pół kroku we właściwa stronę. I o ile mnie pamięć nie myli to przy Łazienkowskiej nie ma przejazdu. To również pieśń przyszłości.
życie nie znosi próżni...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #777 dnia: 13 Kwi 2016, 16:40:06 »
Przy okazji podpisania umowy na drogę rowerową podmostową Łazienkowską - w mediach mocno udziela się Pełnomocnik. I wypsnęło mu się, że dalej na tej trasie na zachód szykują nam niezły pasztet.
"Łukasz Puchalski przewiduje, że w trakcie remontu estakad na tym odcinku Trasy Łazienkowskiej też pojawi się ścieżka rowerowa. Plan zakłada, że po zjeździe z mostu cykliści kierowani byliby do przejazdu rowerowego przez Wisłostradę przy stadionie Legii i dalej ul. Łazienkowską. Za Torwarem specjalną pochylnią wjeżdżaliby na ścieżkę wzdłuż Trasy Łazienkowskiej."

Policzyłam na mapie - jazda naokoło przez chaszcze Zaruskiego i przez fatalne światła Czerniakowska#Łazienkowska to ponad 1,8 km
W linii prostej jest około 600m

całość tu http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19908077,pod-mostem-lazienkowskim-podwiesza-dwie-kladki-pieszo-rowerowe.html#BoxLokWawLink

Tak, o tym było już mówione,ale ma też być odbudowany mostek przez Kanał Piaseczyński więc do nadłożenia będzie trochę mniej.

Akurat o tym było wiadomo od początku jak tylko zaczęli rysować pierwsze szkice. Dlatego od dawna mówię że to żaden sukces. Raczej takie pół kroku we właściwa stronę.
A ja uważam że to sukces. Jeszcze kilka lat temu roczny budżet rowerowy był mniejszy niż koszt tej kładki
http://wrower.pl/miasto/budzet-rowerowy-warszawy,2344.html

I o ile mnie pamięć nie myli to przy Łazienkowskiej nie ma przejazdu. To również pieśń przyszłości.
Przy koszcie kładki ten przejazd to jak na waciki.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwi 2016, 16:52:17 wysłana przez rowerozof »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #778 dnia: 13 Kwi 2016, 18:31:08 »
Moim zdaniem główny problem tego objazdu to nie odległość, bo 600m pokonuje się w 60-90 sekund. Problem to sygnalizacja i baaardzo długie czerwone tamże, które te sekundy wydużyć może do np. 300. A to już jest nieakceptowalne wydłużenie. Moim zdaniem nad Czerniakowską powinna być taka sama kładka jak nad Wałem Miedzeszyńskim.

Choć patrząc z rugiej strony - i tak teraz będzie lepiej niż było. A jak zrobią most Łazienkowski, to mogę się założyć, że sami cykliści, którzy się tam licznie pojawią, zauważą problem jeżdżenia naokoło. Wtedy łatwiej będzie wywalczyć ciąg dalszy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #779 dnia: 14 Kwi 2016, 11:32:08 »
A to już jest nieakceptowalne wydłużenie. Moim zdaniem nad Czerniakowską powinna być taka sama kładka jak nad Wałem Miedzeszyńskim.

Takiej samej się nie da, bo węzeł po praskiej stronie jest trochę inny. Chyba najwygodniejszym  rozwiązaniem byłoby zrobieni kładek omijających węzeł i połączonych z DDRami na wiadukcie nad Powiślem. Tylko że na razie przebudowa tych wiaduktów została odłożona na nie wiadomo kiedy. Za odpowiednie pieniądze dałoby się coś wymyśleć. Kwestia własności czy wycięcia drzew.