Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #750 dnia: 18 Lut 2016, 20:48:06 »
Nowe standardy muszą być DUŻO lepsze, znowu powinny przynieść nam skokową poprawę infrastruktury. A niestety obecny projekt na to nie wskazuje. Dlatego - im więcej osób go przeczyta, takim sceptycznym okiem - tym lepiej.
Dlaczego zakładasz, że NOWE standardy będą słabe?
Znasz potencjał Wykonawcy?

Mam pewne pojęcie o tym, kto to robi. Powiedzmy, że dupy nie urywa, ale mogło być DUŻO gorzej z wykonawcą. Niestety urząd tak ustawił kryteria, że ci w mojej opinii najlepsi nawet nie próbowali startować.

Ale dużo bardziej niż wykonawcę znam urząd m.st. Warszawy - który w tajemniczych okolicznościach "zniknął" niewygodne, a poprawiające jakość infrastruktury rowerowej zapisy z poprzednich standardów. I sądzę, że tym razem też będą takie zakusy by sobie życie ułatwić przy okazji nowelizacji...



Oczywiście o ile z tego przeczytania coś wyniknie!
Zawsze wyniknie chociażby wzrost świadomości czytelnika.
Lepiej mieć chyba, nawet wewnętrznie, świadomego partnera do dyskusji, niezależnie od tego czego się domaga.
[/quote]

Informacja ma wartość tylko gdy się jej użyje - nawet najmądrzejszy człowiek nic jest nie wart, gdy tej wiedzy nie wykorzystuje. Więc nie - samo to, że ktoś coś przeczyta, jeżeli nic z tym nie zrobi, nie zmienia absolutnie nic :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #751 dnia: 24 Lut 2016, 08:45:31 »
życie nie znosi próżni...

Cor7ez

  • Gość
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #752 dnia: 06 Kwi 2016, 13:03:26 »
Najnowszy pomysł miłościwie nam panującej organizacji o nazwie PO-PiS:
"Obowiązkowe karty rowerowe dla dorosłych"  ;D
Tak myślałem kilka lat temu, że jak nie instytucje finansowe wymuszą na PO
obowiązkowe OC  to pojawi się karta rowerowa dla dorosłych za PiSu. Oczywiście płatna.
To na razie propozycja ale mam nadzieję, że przepadnie, bo to jest jakaś abstrakcja przecież.
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dgp-karta-rowerowa-obowiazkowa-takze-dla-doroslych,nId,2176276

Stanowisko WMR musi być tylko jedno w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi 2016, 13:04:27 wysłana przez Cor7ez »

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #753 dnia: 06 Kwi 2016, 13:26:25 »
a ja dla odmiany nie uważam tego pomysłu za zły. wiele osób go oprotestuje z tej prostej przyczyny, że wyszedł od PiS'u (podobnie jak mundurki, gdyby nie wymyślił ich Giertych, ówcześnie nie lubiany, dzis już udomowiony przez Gazetę Wyborczą to pomysł nie zostałby tak gremialnie skrytykowany).

a pomysł zły nie jest, bo to co się dzieje na drogach woła o pomstę do nieba. dotyczy to zarówno rowerzystów jak i skuterowców. elementarną wiedzę powinien mieć jednak każdy użytkownik - rozpoznawać znak ustąp pierwszeństwa i potrafić prawidłowo przejechać przez rondo czy skrzyżowanie równorzędne.

ja sam prawa jazdy nie mam, nie miałem i mieć nie będę (ze względów, że tak powiem ideologicznych), ale karta rowerowa (którą otrzymałem, uprzednio zdawszy egzamin w miasteczku ruchu drogowego gdzieś przy ul. gwiaździstej czy podleśnej w Warszawie w roku 1988) to pomysł dobry.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #754 dnia: 06 Kwi 2016, 13:41:24 »
A ja uważam, że pomysł do bani: papierek nic nie znaczy, o niczym nie świadczy (co najwyżej o posiadaniu papierka). Znam wiele osób które mają PJ a zupełnie nie znają przepisów i nie umieją jeździć, znam też kilka osób, które PJ nigdy nie miały, ale przepisy znają i jeździć umieją (i jeżdżą). Tak samo jest z Patentami żeglarskimi - znam (albo słyszałem o)wielu żeglarzach (i żeglarkach), którzy (które) robili (robiły) wielkie rejsy nie mając żadnych patentów.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F


Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #756 dnia: 06 Kwi 2016, 14:18:26 »
Bezpieczniej od obowiązkowej karty rowerowej się nie zrobi. Za to egzaminatorzy będą mogli sobie trochę dorobić oficjalnie lub i nieoficjalnie. Taki będzie skutek, jeśli ta bzdura w jedną z kolejnych nocy zostanie wprowadzona do przepisów.

Ciekawe jak potraktują obcokrajowców z krajów gdzie podobnie jak u nas obecnie nie ma obowiązku posiadania takiego dokumentu. Ciekawe też jak ten pomysł ma się do prawa unijnego?
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/


Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #758 dnia: 06 Kwi 2016, 14:51:34 »
Ciekawe jak potraktują obcokrajowców z krajów gdzie podobnie jak u nas obecnie nie ma obowiązku posiadania takiego dokumentu. Ciekawe też jak ten pomysł ma się do prawa unijnego?

Jest jeszcze Konwencja Wiedeńska.
życie nie znosi próżni...

Offline barnaba

  • Początkujący
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #759 dnia: 06 Kwi 2016, 17:39:55 »
Cytat: kultowy
a ja dla odmiany nie uważam tego pomysłu za zły. wiele osób go oprotestuje z tej prostej przyczyny, że wyszedł od PiS'u (podobnie jak mundurki, gdyby nie wymyślił ich Giertych, ówcześnie nie lubiany, dzis już udomowiony przez Gazetę Wyborczą to pomysł nie zostałby tak gremialnie skrytykowany).

Mi nie robi różnicy od kogo wyszedł, po prostu nie widzę praktycznej realizacji tego pomysłu. Już istniejące obowiązki rowerzystów są absolutnie olewane, a łatwiej sprawdzić czy ktoś ma światełka, niż czy ma kartę rowerową. Dziennik ustaw wszystko zniesie, ale w praktyce wątpię, żeby się cokolwiek poprawiło. Jestem też przeciwny szczególnej aktywizacji policji w tym celu, bo panowie sobie nie radzą z poważniejszymi problemami (w stylu ciągle nagminnego wyprzedzania na przejściu dla pieszych), szkoda ich na takie nieszkodliwe (w porównaniu) drobnostki.

W idealnym świecie, gdzie egzamin jest tani i rzetelny, a ludzie praworządni miałoby to sens. Ale w idealnym świecie ludzie by się sami nauczyli przepisów zanim by zaczęli jeździć po drogach publicznych :P
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi 2016, 18:26:23 wysłana przez barnaba »

Offline barnaba

  • Początkujący
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #760 dnia: 08 Kwi 2016, 23:33:19 »
Trochę świeżego hejtu na weekend: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,dziewulski-bezlitosny-dla-rowerzystow-to-masa-idiotyczna-sa-bezkarni,199038.html - wychodzi na to, że trzeba wprowadzić obowiązkową kartę rowerową bo przez masę ludzie nie wiedzą jak jeździć :D
« Ostatnia zmiana: 08 Kwi 2016, 23:44:04 wysłana przez barnaba »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #761 dnia: 09 Kwi 2016, 09:38:02 »
Dlatego "uwielbiam " ludzi tak wszechstronnie wykształconych i znających się na wszystkim . "Rodzynki" czy celebry-ci świadczą o poziomie papierów zdobytych na studiach. Więcej takich światłych ludzi a zaraz będziemy marzyć o powrocie komuny .

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #762 dnia: 09 Kwi 2016, 10:53:59 »
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #763 dnia: 11 Kwi 2016, 09:06:50 »
Tutaj link do pełnej audycji: http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/rowerem-tylko-z-karta,634118.html

najpierw niech wprowadza obowiązek posiadania karty motorowerowej dla skuter-owców, oni nic nie muszą umieć jak skończą 18 i już mogą śmigać po ulicach o wiele bardziej niebezpiecznym pojazdem niż rower ...

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #764 dnia: 11 Kwi 2016, 10:50:46 »
I obowiązkowa [KARTA PIESZEGO], bo przecież piesi też łażą po ulicach i jak nie będą mieli papieru to gotowi są wleźć pod samochód.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F