Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #690 dnia: 27 Lip 2015, 11:29:31 »
jak ktoś chce DOSKONALIĆ się w jeździe rowerem to niestety NIC z miasteczka ruchu drogowego nie wyniesie, bo nie znajdzie tam sytuacji, które spotka w normalnym ruchu :P
Darowałem sobie szkolenie praktyczne na placu, ale nie odmówiłem sobie odbycia szkolenia teoretycznego z dziećmi.
Bardzo zgrabnie pominięto tam temat zmiany pasa ruchu - jak się dowiedziałem wynika to z "dbania o bezpieczeństwo dzieci". Przecież "nie chcemy, żeby dzieci zmieniały pas ruchu, najlepiej jak zamiast skręcić w lewo zjadą na chodnik po prawej stronie, przeprowadzą rower przez przejście i kontynuują ruch na jezdni krzyżującej się". Cytaty z pamięci, ale sens zachowany :P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #691 dnia: 27 Lip 2015, 19:27:43 »
nie odmówiłem sobie odbycia szkolenia teoretycznego z dziećmi.
Bardzo zgrabnie pominięto tam temat zmiany pasa ruchu - jak się dowiedziałem wynika to z "dbania o bezpieczeństwo dzieci". Przecież "nie chcemy, żeby dzieci zmieniały pas ruchu, najlepiej jak zamiast skręcić w lewo zjadą na chodnik po prawej stronie, przeprowadzą rower przez przejście i kontynuują ruch na jezdni krzyżującej się". Cytaty z pamięci, ale sens zachowany :P

Srutu tutu. Prawda jest taka, że sami nie wiedzą jak to zrobić dobrze :P

Ale w takim razie TO DOBRZE, że nie uczą niczego i zupełnie pomijają temat. Przynajmniej nie cisną dzieciakom ciemnoty i antywiedzy, która mogłaby ich zabić. To już jest jakiś plus, gdy człowiek nie umiejący pływać trzyma tyłek z dala od basenu i jest świadomy swojej niewiedzy.

A lukę zawsze potem może wypełnić ktoś inny, np. nasza Warszawska Akademia Rowerowa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
życie nie znosi próżni...


Gregorius

  • Gość
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #694 dnia: 02 Sie 2015, 10:55:42 »
Nie ktoś tylko pismaki.
Naprzekręcają, nakłamią, byle aferę rozdmuchać.
A spodziewałeś się po nich czegoś więcej?
To tak jest, jak się za wierszówkę płaci.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #695 dnia: 08 Sie 2015, 08:39:04 »
Można się obrażać na media (czym na pewno się przejmą :P ), a można wcześniej wysyłąć informacje prasowe, z których będą mogli spisać sobie dobry, właściwy i poprawny termin imprezy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #697 dnia: 27 Sie 2015, 14:03:02 »
Nie znam sytuacji, nie wiem jak było, to się wypowiem ;)

Szkoda że brakuje relacji drugiej strony, czyli rowerzysty.
Jak rowerzysta blokował mu ruch? Może jechał pod prąd?
Po co wysiadał po usłyszeniu wyzwisk? Rozprostować kości?

Sam miałem podobną sytuacją, tylko z gazem a nie "metalową obejmą". I można ją było opisać DOKŁADNIE jak w tym artykule,
choć racja była 100% po mojej stronie...

Artykuł mocno jednostronny...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #698 dnia: 27 Sie 2015, 15:23:03 »
Niestety ten kto wezwał policję, potem "ma rację". Dlatego ja w takiej sytuacji zamiast za gazrurkę, chwytam za telefon. Potem jak przyjeżdżała "wuadza" to moja wersja była tą wiarygodniejszą, a to kierowca się tłumaczy z pozycji podejrzanego.

A jak się dobrze podkolorowuje zgłoszenie, to potrafią przyjechać bardzo szybko. Na kierowce takie dzwonienie też działa dość uspokajająco. A nawet jak pacjent zwieje, to jest łatwy do identyfikacji po numerach rejestracyjnych.


Ostatnią sytuację taką miałem z rok temu na Stalowej. Pacjent biała Kią omal mi nie przejechał po stopie na chodniku, potem wymachiwał rękoma, że mu się przy tym zderzak zarysował (a ładna rysa była, oj ładna), a potem już grzecznie czekał na Policję, gdy usłyszał, że dzwonię,podaję jego numery i że już się nie wywinie. Gdy przybyła policja i funkcjonariuszom tłumaczył, że jak to, że on tylko jechał chodnikiem i wjechał przez przejście dla pieszych na chodnik, bo tam słupoki stoją i nie da się inaczej pod same drzwi, a tu mu jacyś piesi łazą i przeszkadzają i jeszcze nie odskakują odpowiednio szybko spod kół, to już wiedziałem, że ja i moich 3 świadków w zasadzie nic już mówić nie musimy. Facet wyjechał stamtąd godzinę później, o 500zł lżejszy, a zderzak musiał malować sobie sam, za własną kasę :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline realkrzysiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #699 dnia: 28 Sie 2015, 03:05:44 »
Jakby nie patrzeć agresja, to nie jest dobry sposób na rozwiązywanie problemów, poza skrajnymi sytuacjami. Rowerzysta zapewne został doprowadzony do ostateczności, ale też trzeba przyznać, iż TVN szuka sensacji i następny dowód, że ktoś tam pracujący nie lubi rowerzystów, jest to stacja bardzo pro samochodowa.
Zastanawia mnie dlaczego, bo wydawałoby się, że powinno być na odwrót? Zachowuje się jak pies szukający zaczepki, co bardzo źle wpływa na wiarygodność TVN.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #700 dnia: 28 Sie 2015, 09:05:35 »
Ja nie widzę tu zaczepki w stronę rowerzystów, ani złośliwości TVN . Jakiś pacjent wystartował z łapkami i ulockiem i walił tym kierowcę w łeb. Wiemy, że u-lock to dwa kilo solidnej stali, więc MÓGŁ tym zabić lub okaleczyć na całe życie, gdyby nifartownie trafił. Co wtedy? Też pisanie, że TVN zły, bo tego nie chwali?

Niezależnie od tego, co było wcześniej (też nie sądzę by cyklista niesprowokowany użył ulocka), to jednak kierowca łyżki do kół nie użył i w łeb rowerzyście nie przywalił. To rowerzysta nie umiał utrzymać swoich emocji na wodzy. Dlatego mnie ton pietnujący działanie rowerzysty nie dziwi. Uderzenie kogoś to jest przekroczenie pewnej granicy, której przekraczać się nie powinno.

Z jednym zastrzeżeniem, które słusznie poczynił mp0011 - nie znamy wersji rowerzysty. To MOGŁA być samoobrona, gdy kierowca skoczył z łapami na rowerzystę, a ten u-lockiem się po prostu bronił. Tego NIE WIEMY.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline realkrzysiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #701 dnia: 28 Sie 2015, 11:47:59 »
Zapewne rowerzysta został zaatakowany, a jak było - może tak jak na słynnym filmie z tamtego roku w Ząbkach, co by mnie wcale nie zdziwiło.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #702 dnia: 28 Sie 2015, 12:52:03 »
Zapewne rowerzysta został zaatakowany, a jak było - może tak jak na słynnym filmie z tamtego roku w Ząbkach, co by mnie wcale nie zdziwiło.

Jedno jest pewne, zarówno rowerzysta jak i kierowca mogli przerwać wzajemne nakręcanie się w dowolnym momencie, zanim doszło do rękoczynów. Wystarczyło, żeby któryś uznał iż nie musi się dowartościowywać pokazując że jest górą w tym sporze. Kierowca mógł nie wrzeszczeć, rowerzysta nie odpowiadac, kierowca nie wysiadac z auta, rowerzysta nie walić u-lockiem.

Tą spiralę jest bardzo łatwo przerwać...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2015, 09:45:40 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...