Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364261 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #675 dnia: 14 Lip 2015, 11:15:33 »
To jest cała trylogia:

Chomątowska z zeszłego tygodnia: Niedzielni rowerzyści terroryzują otoczenie
Odpowiedź Jerzego S. Majewskiego Ludzie jeżdżą po chodnikach, bo brakuje ścieżek rowerowych
No i ta linkowana wyżej odpowiedź Chomątowskiej.

Z pierwszym felietonem mam zbieżne obserwacje. DDR-kowa zgroza (niekoniecznie weekendowa, słoneczne popołudnie w tygodniu, latem, w trakcie wakacji też tak wygląda).

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #676 dnia: 14 Lip 2015, 14:05:14 »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #677 dnia: 14 Lip 2015, 17:18:05 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123133,18353918,wtorek-na-ulicach-warszawy-na-zywo,,,1509040.html
Cytuj
Rowerzysta przewrócił się w tunelu Trasy W-Z i wpadł pod nadjeżdżający tramwaj. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami został zabrany do szpitala. Trasa W-Z jest zablokowana. Pasażerowie tramwajów i autobusów musieli je opuścić.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #678 dnia: 15 Lip 2015, 07:54:04 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123133,18353918,wtorek-na-ulicach-warszawy-na-zywo,,,1509040.html
Cytuj
Rowerzysta przewrócił się w tunelu Trasy W-Z i wpadł pod nadjeżdżający tramwaj. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami został zabrany do szpitala. Trasa W-Z jest zablokowana. Pasażerowie tramwajów i autobusów musieli je opuścić.

Omijał auta w korku trambuspasem. Wywalić się nie koniecznie musiał na szynie (choć oczywiście mógł). Tam są też @#$%^&* krawężniki mające raz 0cm, a czasami +2 lub -1cm. Sama nawierzchnia też miejscami woła o pomstę do nieba. Trzeba BARDZO uważać!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #679 dnia: 17 Lip 2015, 14:16:23 »
kuriozalna wypowiedź pana z ośrodka szkolenia kierowców
że się w Warszawie nie sprawdzi, bo "Warszawa jest specyficznym miastem"

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,rowery-pojada-pod-prad-na-razie-na-kilkunastu-ulicach,173968.html

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #680 dnia: 17 Lip 2015, 14:46:49 »
kuriozalna wypowiedź pana z ośrodka szkolenia kierowców
że się w Warszawie nie sprawdzi, bo "Warszawa jest specyficznym miastem"

Taaaa, typowy leśny dziadek, który uważa, że "w Stolycy to som inne prawa fizyki" i w ogóle wszystko, "bo to inne miasto jest".

Merytorycznie to facet lezy i kwiczy, fachowiec z niego taki, że lepiej by się wypowiedział milcząc :P Jakby se spojrzał na tą "wypadkowość" to po pierwsze powinien ją skonfrontować z liczbą rowerzystów - liczba wypadków owszem rośnie, ale przecież może rosnąć dlatego, że rośnie liczba rowerzystów - na co zresztą wszystko wskazuje :P Po drugie facet powinien jeszcze sobie sprawdzic, kto te wypadki powoduje - bo to jego podopiecznie produkują w szkołach nauki jazdy kierowców, którzy potem powodują ponad połowę (zdaje się dokładnie to coś pod 2/3) zdarzeń drogowych z udziałem cyklistów :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #681 dnia: 21 Lip 2015, 09:48:20 »
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,18396614,sygnalizacja-zobaczy-rowerzyste-zamontowali-czujniki.html#BoxLokWawLink
Ponoć mają być czujniki, które widzą rowerzystów.
Raffi: czy Ciebie (Nas) zobaczą? Skoro ponoć dla 80% kierowców nie jesteś(my) widoczni.... :D
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #682 dnia: 21 Lip 2015, 10:46:43 »
Raffi: czy Ciebie (Nas) zobaczą? Skoro ponoć dla 80% kierowców nie jesteś(my) widoczni.... :D

Petle indukcyjne nie rozróżniają typu roweru, a jedynie wykrywają odpowiednią ilość złomu (także aluminiowego). Tu o poziomy bym się nie martwił - zwykle mają więcej złomu niż klasyczne rowery. Martwić powinni się natomiast ci, co wszystko w rowerze zmieniają na carbon, tytan i amelinium. Choć to i tak wyłącznie kwestia czułosci pętli. Nie ma, że się nie da.

Gorzej może być z czujnikami radarowymi, fotokomórkami i ogólnie videodetekcją. Tutaj w deszczową pogodę, mgłę i tym podobne czasem rowerów nie wykrywa - nie tylko poziomych, ale ogólnie żadnych. Czasem wiatr też potrafi nielicho przestawić takie czujniki, że sa wycelowane gdzieś w trawnik lub Panu Bogu w okno.
Natomiast poziomy mają o tyle łatwiej, że jak czujnik zamontowany jest wysoko (zwykle tak jest) i dobrze ustawiony, to zwykle rower poziomy jest dla czujnika "większy" niż klasyk z powodu większej długości. Większy, czyli łatwiejszy do wykrycia.
Ale ogólnie wideodetekcja to droga zabawka, gadżet i nic nie wskazuje, by była warta swojej ceny.


Natomiast warto wiedzieć, że problem detekcji rowerów to w ogóle jest w znakomitej większości wydumka drogowców a nie realny problem. W 95% przypadków zielone dla rowerów można "sprzęgnąć" z zielonym dla aut w cyklu tsałoczasowym na jezdni obok i problem konieczności wykrywania rowerzysty zupełnie znika. Jedyna wada jest taka, że czasem będzie zielone dla rowerów przy braku rowerów - dla mnie to żadna wada, przez pół wieku tak się sprzęgało sygnalizację dla pieszych i rowerów i było ok :P Wciąż tak jest w bardzo wielu miejscach w Warszawie i krowy nie przestały od tego mleka dawać.
Cały problem z detekcją powinien dotyczyć tylko miejsc takich, gdzie np. jest przejście i przejazd rowerowy gdzieś w połowie drogi między skrzyżowaniami. W skali Warszawy jest może 10 takich miejsc, gdzie realnie konieczne sa przyciski lub inny sposób wykrywania pieszych/rowerów.
Niestety drogowcy naczytali się bzdur jak to akomodacja może rozkorkowac miasto i zaczął się kult cargo - wkładają to gówno wszędzie, choć w wielu miejscach nie ma najmniejszego sensu i nic nie daje (akomodacja nie pomaga, gdy wszystkie wloty sa permanentnie obciążone, a tak jest w wielu miejscach w mieście). W dodatku leśne dziadki mające po 60 lat nie umieją tego oprogramować tak, by poradzić sobie bez drogich detektorów dla pieszych i rowerów - a można sobie bez nich poradzić stosując dla aut "all-red" gdy nic nie jedzie i sprzegając zielone dla pieszych-rowerów z fazą do jazdy na wprost. Znowu - będzie trochę więcej zielonego dla pieszych i rowerów niż potrzeba, ale dużo zielonego dla niezmotoryzowanych to zaleta, a nie wada.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #683 dnia: 21 Lip 2015, 12:38:33 »
Mi chodziło o komentarze :)
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #684 dnia: 22 Lip 2015, 11:08:31 »
Ja się zastanawiam, czy oni zrobili kampanię po moim wniosku o poprawienie sygnalizacji, czy raczej się wstrzeliłem z przesłaniem pisma w odpowiedni moment...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #685 dnia: 22 Lip 2015, 13:48:17 »
Ja się zastanawiam, czy oni zrobili kampanię po moim wniosku o poprawienie sygnalizacji, czy raczej się wstrzeliłem z przesłaniem pisma w odpowiedni moment...

Obstawiałbym opcję 1, Puchalski lubi sukcesy i nawet z tak oczywistych rzeczy jak doprowadzenie jednej z tysiąca sygnalizacji do zgodności z prawem umie zrobić niusa tak, by nikt nie zapytał o pozostałe >900 :D

Ale pewności nie będziemy mieli nigdy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #686 dnia: 25 Lip 2015, 08:40:10 »
Straż miejska zaprasza rowerzystów na ćwiczenia w specjalnym miasteczku

W sobotę, 25 lipca, przy ul. Sołtyka 8/10 będzie okazja do podszkolenia swoich umiejętności jazdy na rowerze w warunkach miejskich. Straż miejska zaprasza wszystkich chętnych na dzień otwarty w Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego. Korzystanie z miasteczka będzie bezpłatne.

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,18423567,straz-miejska-zaprasza-rowerzystow-na-cwiczenia-w-specjalnym.html
I jestem tatą po raz drugi!

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
życie nie znosi próżni...

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #688 dnia: 26 Lip 2015, 13:15:39 »
okazja do podszkolenia swoich umiejętności jazdy na rowerze w warunkach miejskich
Byłem, widziałem. Warunki są tak miejskie jak boisko szkolne. Naćkane wszystkiego dużo, ale w sumie...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #689 dnia: 26 Lip 2015, 14:48:27 »
okazja do podszkolenia swoich umiejętności jazdy na rowerze w warunkach miejskich
Byłem, widziałem. Warunki są tak miejskie jak boisko szkolne. Naćkane wszystkiego dużo, ale w sumie...

Czyli " na wschodzie bez zmian". Miasteczko ruchu drogowego ma się tak do prawdziwego ruchu, jak laboratorium biologiczne do lasów deszczowych. To zawsze będzie "symulacja" ruchu drogowego, wyidealizowana, bo bez rzeczy takich jak: inni uczestnicy ruchu popełniający błędy, pośpiech, zmiany organizacji ruchu, przewymiarowane ulice i skrzyżowania, buble i dziwadła drogowe... miasteczko jest dobre na początek, by nauczyć się utrzymywać równowagę z ręką sygnalizującą skręt, ale jak ktoś chce DOSKONALIĆ się w jeździe rowerem to niestety NIC z miasteczka ruchu drogowego nie wyniesie, bo nie znajdzie tam sytuacji, które spotka w normalnym ruchu :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)