Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364328 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #585 dnia: 05 Maj 2015, 12:14:44 »
Wydaje mi się, że mówimy o 2 różnych rzeczach. My o tym, że dzieciaki dają radę - bo faktycznie dają. A Klara o tym, ze rodzicom wydaje się, ze 30km to nie wiadomo ile i że nie dadzą rady, więc nie jadą z nimi na Masę.
Tak, o to mi chodziło.

Cytuj
Słowem kluczem wydaje się być edukacja dla tych rodziców. Taka sprytna, że nie muszą byc na całej itp, nie taka że "dzieci dadzą radę" bo po takiej to się zamkną w sobie, bo będą uważać, że oni wiedzą lepiej co dzieci ich dadzą radę a co nie. Bo ze skracaniem trasy to kłopot będzie taki, że ludzie będą narzekać jak będzie za krótko. Już to przerabialiśmy parę razy.
Skoro skracanie trasy nie działało dobrze, to może chociaż przy próbach robienia Masy Przyjaznej Rodzinom ;) pomyśleć o trasie mniej oddalającej się od centrum? Na układaniu tras się nie znam, ale wyobrażam sobie, że z takiej bardziej okrągłej niż szpiczastej łatwiej się odłączyć (statystycznemu uczestnikowi).

A jeśli problemem są słabsi uczestnicy plączący się po ogonie Masy, to może wyznaczyć niańkę i przywiązać jej latające baloniki do bagażnika? Żeby wyznaczała strefa ligth. Tylko jak to zrobić, żeby nie uszczuplić zasobów zabezpieczenia?

(Mam dziwne wrażenie, że to skandaliczny offtop w tym miejscu ;)).

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #586 dnia: 05 Maj 2015, 13:31:36 »
Skoro skracanie trasy nie działało dobrze, to może chociaż przy próbach robienia Masy Przyjaznej Rodzinom ;) pomyśleć o trasie mniej oddalającej się od centrum? Na układaniu tras się nie znam, ale wyobrażam sobie, że z takiej bardziej okrągłej niż szpiczastej łatwiej się odłączyć (statystycznemu uczestnikowi).
Warszawa póki co ma taki, a nie inny układ. Jest bardziej rozciągnięta w linii północny zachód - południowy wschód. Trasę "bardziej okrągłą" da się wyznaczyć wyłącznie przy założeniu dwukrotnego przekraczania Wisły. W obecnej sytuacji jakoś nie wierzę w to, że dadzą nam zgodę na trasę która zahaczy o mosty. Pozostaje się dopasować do realiów. Poza tym i tak jak zawsze komuś i tak będzie nie po drodze.
 
A jeśli problemem są słabsi uczestnicy plączący się po ogonie Masy, to może wyznaczyć niańkę i przywiązać jej latające baloniki do bagażnika? Żeby wyznaczała strefa ligth. Tylko jak to zrobić, żeby nie uszczuplić zasobów zabezpieczenia?
Niańkę? To już chyba żart. Tyle razy było ogłaszane, że najspokojniej jest na przodzie. Nic to nie daje. I niby co taka niańka ma latać z początku na koniec i  stamtąd  przeciągać na przód do "strefy light? Nierealne. Ciekawe niby kto miałby się tym zajmować. Może to będzie brutalne ale zabezpieczenie ma co robić i nie ma już miejsca na niańczenie uczestników.
Skoro jest taka potrzeba to zorganizujcie imprezę nastawioną na uczestników z dziećmi. Jak tam zobaczą, że da się coś takiego przeżyć to może dołączą do "normalnej" WMK.

ps. wątek chyba już "dojrzał" do wydzielenia?
życie nie znosi próżni...

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #587 dnia: 05 Maj 2015, 16:43:20 »
Tyle razy było ogłaszane, że najspokojniej jest na przodzie. Nic to nie daje.
Żeby tak się do Konfucjusza odwołać...
"Po­wiedz mi, a za­pomnę.
Po­każ mi, a za­pamiętam.
Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem."
;)

Słowo "niańka" pewnie i nietrafne, bo nie o pasterza trzódki mi chodzi, tylko o osobę-znacznik: RODZICE Z DZIEĆMI / DZIECI / ... JADĄ TU. Może nie pamiętasz, jak to jest jechać jako uczestnik: toczysz się, gawędzisz, a nagle patrzysz - wylądowałeś tuż przed końcem peletonu? Rowerzysta z przyczepionymi latającymi balonikami mógłby być dodatkową informacją wizualną, punktem odniesienia.

A może (pytanie otwarte) dla rodziców z potomstwem miejsce za rikszą od początku nie jest OK? Może tam jest za głośno? Może gdyby obalonikowany rowerzysta jechał z przodu, ale nie tuż za rikszą, to więcej tych słabszych uczestników trzymałoby się sugerowanego im miejsca?

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #588 dnia: 05 Maj 2015, 21:01:01 »
Litości. Długość nie taka, tempo nie takie, brak atrakcji teraz "a może za rikszą jest zbyt głośno"(chociaż tam jest najwolniej i najrówniej a przez to najbezpieczniej) . Co jeszcze? A zapomniałem baloniki żeby nie trzeba było myśleć. Skoro na WMK jest aż tak źle ( ale jednak pojawiają się dzieci z rodzicami oraz młodzież bez rodziców i wszyscy jakoś żywi i zdrowi wracają do domów) to nie pozostaje nic innego niż stworzyć imprezę "okołomasową" dla tych którym  z dziećmi na WMK nie po drodze. W gratisie podrzucam temat i nazwę " Rodzinny piknik z WMK"  :P
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #589 dnia: 05 Maj 2015, 22:04:08 »
W gratisie podrzucam temat i nazwę " Rodzinny piknik z WMK"  :P
To się nazywa Święto cykliczne i jest w połowie czerwca.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #590 dnia: 06 Maj 2015, 07:36:53 »
No to wystarczy skorzystać z istniejącego wzoru i zrobić kilka tego typu imprez w roku. 
życie nie znosi próżni...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #591 dnia: 06 Maj 2015, 08:46:25 »
Poproszę o nie zaśmiecanie wątku.
Rowerysta głownym problemem na drogach krajowych i autostradach.
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,to-jak-granie-w-rosyjska-ruletke-symulowali-wypadek-by-ostrzec,167332.html

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #593 dnia: 06 Maj 2015, 15:19:15 »
O tej pętli to słyszałem... i szczerze mówiąc to kiedyś se chyba spróbuje swoich sił, nawet nie koniecznie ze wszystkimi, ale sam, swoim tempem i bez oczu wgapionych jak zdycham :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #594 dnia: 06 Maj 2015, 16:21:25 »
O tej pętli to słyszałem... i szczerze mówiąc to kiedyś se chyba spróbuje swoich sił, nawet nie koniecznie ze wszystkimi, ale sam, swoim tempem i bez oczu wgapionych jak zdycham :D

Może kiedyś we własnym gronie?
Podjazd jest pod Tamkę, to może mieli byśmy jakąś szansę z Bartkiem Z - wyjął by wreszcie łapy z kieszeni  ;) 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #595 dnia: 06 Maj 2015, 17:08:55 »
Możemy spróbować na poziomie to zrobić ;)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #596 dnia: 06 Maj 2015, 19:36:53 »
hmmmmm - mały trening przed KaszebeRunda?? Hmmmmmmmmmmmmmmmmm :-\
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #598 dnia: 07 Maj 2015, 10:28:58 »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #599 dnia: 07 Maj 2015, 14:20:59 »
 :)Ja już mam Grójecką zwężoną-na rysunkach :P Wybory idą itrzeba dużo krzyczeć że się planuje.