Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #510 dnia: 22 Lut 2015, 10:11:27 »
ale jak oni chcą to odwołać ? Bo jeśli masa jest zgłoszona jako wykorzystanie drogi w sposób szczególny to zgodę można cofnąć jak jest zagrożenie dla życia, zdrowia albo mienia wielkich rozmiarów. A jak wycofają zgodę to zawsze można zgłosić to jako zgromadzenie publiczne np. w celu wyrażenia sprzeciwu przeciwko polityce władz miasta dyskryminującej rowerzystów  8)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #511 dnia: 23 Lut 2015, 16:34:42 »
Mitycznego papierka rzekomo odwołującego Masę jak do tej pory nikt nie widział, włącznie z dziennikarzami rozpisującymi się o nim. Także można rozmawiać o nim jak o Yeti - ponoć istnieje, inspiruje media, ale nikt nie udowodnił jego istnienia. Na dzień dzisiejszy jedziemy normalnie - Masa startuje jak co miesiąc, plac Zamkowy, godzina 18:00.

Jak się okaże, że papierek się pojawi - na pewno napiszemy na www Masy, na forum i na pewno powiemy przed startem, by kazdy mógł sam zadecydować, czy mimo to ma ochotę pokręcić się rowerem po mieście, czy chce jechać do domu (bo np. ma dzieci w przyczepce i boi się między autami jechać). Jedno jest pewne - o tym czy ludzie wyjadą w piątek na ulice miasta zdecydują ludzie, a nie ratusz! Masą nie da się sterować z fotela na placu Bankowym. Nawet my jako organizatorzy nie mamy takiej siły by ludzi zatrzymać, gdy zechcą pojeździć w piątek po mieście rowerami :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Janek

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • rower i motocykl - ważne że do przodu w mieście!
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #512 dnia: 24 Lut 2015, 10:06:07 »
22.II pojawił się ciekawy filmik związany z ruchem pieszych na drogach dla rowerów oraz drogach dla rowerów i pieszych. Kto z nas nie miał takiej sytuacji...
Szkoda słów...
https://www.youtube.com/watch?v=7xeb92fKbcQ
Źródło:
YOUTUBE
WYKOP
Giant ATX 860 2004,
Limit 28" - codzienny holender
kolarka Peugeot

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #513 dnia: 24 Lut 2015, 11:11:29 »
I dopóki 'drogi dla rowerów' będa projektowane i budowane jako 'chodniki dla rowerów' - nic się nie zmieni. I to nie wina ludzi wędrujących po DDRach - a urzędników i projektantów. I ich należy zmuszać do działania (nawet w taki sposób, jakiego rzekomo używał ś.p Królak), a nie trąbić na przestraszone babcie.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #514 dnia: 24 Lut 2015, 14:46:26 »
Trąbienie i pompka nie pomoże , a może by tak podziękować "zbawcom narodu" przestać trwonić pieniądze bez potrzeby i pokazać swoją agresje na ulicy obok samochodów ? Tam czasami lepiej się jeździ niż po tych krętych "bezpiecznych" tworach , tylko trzeba przełamać się . Wiadomo piesi skracają sobie trasę , a czy rowerzyści nie? O zgrozo i samochodziarze też próbują  to samo robić . Z tych wszystkich uczestników dróg piesi wydaje mi się że powinni mieć największe prawa -później my .  Tak więc jak chcemy mieć spokój to walczmy o miejsce na jezdni ,nie na chodnikach . Ci piesi to przecież nasi znajomi ,rodziny, wujki, ciotki matki ,ojcowie ,koledzy -popytajcie się szczerze wśród swoich znajomych czy nie zdarzają się im  podobne sytuacje?Wyrzekniecie się ich ?- nie uznacie że moim znajomym wolno czasami łamać prawo -cudzym -NIE.

Offline Janek

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • rower i motocykl - ważne że do przodu w mieście!
Giant ATX 860 2004,
Limit 28" - codzienny holender
kolarka Peugeot

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #516 dnia: 26 Lut 2015, 06:43:36 »
Jeśli chodzi o film o jeździe ścieżką rowerową, to uważam, że jest to kolejny powód, aby wymusić zmianę prawa i przestać zmuszać do jazdy tym czymś. Ja - w przeciwieństwie do licznych na tym forum optymistów - nie wierzę ani w to, że urzędnicy nagle zmądrzeją i zaczną projektować ścieżki nadające się do jazdy, ani w to, że zmieni się mentalność Polaków i nagle zaczną przestrzegać prawa,  w tym prawa o niechodzeniu po ścieżce rowerowej. Dlatego uważam, że najlepsze jest rozwiązanie wymagające minimum myślenia i wysiłku: jeśli ktoś po ddr nie chce jechać, niech jedzie ulicą, jeśli mu się to podoba - proszę bardzo.
Ja po kolejnych "sukcesach" środowisk rowerowych mam coraz mniej tras, którymi da się przejechać. Trudno się dostać na południe Warszawy, trudno na północ, z mojego Otwocka legalnie wyjechać rowerem też właściwie się już nie da, wszędzie cholerne pseudo-drogi rowerowe i debile za kierownicami, którzy uważają, że mogą na mnie trąbić, jak po nich nie jadę (a nie jadę, bo zazwyczaj się nie da)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #517 dnia: 26 Lut 2015, 09:10:55 »
^popieram każde słowo.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #518 dnia: 26 Lut 2015, 09:42:32 »
Popieram też ,mnie też coraz to mniej cieszy  jazda typu kombinowanego . Nie potrafię tak jak widzę niektórzy śmigać raz kawałek ulicą później jakąś  ścieżynką żeby zaraz po chodniku skracać sobie drogę . Na kulturę nie ma co liczyć nawet wśród nas -rowerzystów ,a co dopiero na inne z natury nieprzyjazne nam  grupy .

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #519 dnia: 27 Lut 2015, 12:43:52 »
Podlinkuję zaległe: RDC, 25 lutego.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #520 dnia: 27 Lut 2015, 19:33:09 »
z mojego Otwocka legalnie wyjechać rowerem też właściwie się już nie da, wszędzie cholerne pseudo-drogi rowerowe i debile za kierownicami, którzy uważają, że mogą na mnie trąbić, jak po nich nie jadę (a nie jadę, bo zazwyczaj się nie da)

Jednak między drogami rowerowymi w Warszawie, a w Otwocku czy Józefowie jest gigantyczna przepaść.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #521 dnia: 28 Lut 2015, 07:19:16 »

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
życie nie znosi próżni...

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #523 dnia: 09 Mar 2015, 18:24:12 »
To się nazywa zaangażowanie w sprawę rowerową ( ew. desperacja):   http://www.interia.tv/wideo-nago-na-rowerach-w-slusznej-sprawie,vId,1715475
życie nie znosi próżni...

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #524 dnia: 10 Mar 2015, 06:28:27 »
Jednak między drogami rowerowymi w Warszawie, a w Otwocku czy Józefowie jest gigantyczna przepaść.

Być może. Ale tam, gdzie ja jeżdżę, dziwnym trafem są tylko te bezsensowne.