Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364630 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #495 dnia: 16 Lut 2015, 11:58:32 »
Ty to widzę jesteś zwolenniczką samoumartwienia :D. Raz jeden jedyny pojechałem tamtędy rowerem i obiecałem sobie nigdy więcej. Wole nadłożyć drogi Poniatowskim.
życie nie znosi próżni...

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #496 dnia: 16 Lut 2015, 12:00:49 »
Ścieżynki - czyli to coś, po czym chodzą ludzie i jeżdżą rowery. Nawet nie wiem, co to jest za twór . Chodnik z dopuszczonym ruchem rowerów? Podłoże jest tam tragiczne, odpływów brak, woda się zbiera po najmniejszym deszczu i tworzy się elegancki akwedukt (mam pouwieczniany). A przy mrozie - lodowisko.

Dobrze to opisałaś. Mogłabyś jeszcze dodać, słupki na środku od tymczasowej organizacji ruchu oraz ruszające się a niekiedy nawet brak osłon na dylatacjach poziomych.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
« Ostatnia zmiana: 19 Lut 2015, 22:45:23 wysłana przez fottoman »

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #499 dnia: 20 Lut 2015, 14:57:12 »
Słyszałem dziś fragmenty konferencji w tej sprawie i już wiadomo, że raczej będzie całkowita wymiana konstrukcji stalowej, ponieważ może się to okazać szybsze i tańsze niż remont tego, co zostało. W dodatku poszczególne elementy mostu i tak były do wymiany w najbliższych latach (w okresie od roku do 15 lat od teraz).

Tak więc można powiedzieć, że ten pożar w tej chwili to takie szczęście w nieszczęściu, a szanse na dodanie tam przejazdu rowerowego na razie rosną.
« Ostatnia zmiana: 20 Lut 2015, 14:58:33 wysłana przez kocio »

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
życie nie znosi próżni...

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #501 dnia: 20 Lut 2015, 15:16:39 »
Gazwyb donosi

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17461428,Trzeba_wymienic_konstrukcje_mostu_Lazienkowskiego_.html#BoxLokWawImg

"W następny piątek ulicami Warszawy miała przejechać rowerowa Masa Krytyczna. Ratusz dziś wycofał jednak zgodę na przejazd. Urzędnicy twierdzą, że po zamknięciu mostu Łazienkowskiego rowerowy przejazd mógłby spotęgować korki w mieście."


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #502 dnia: 20 Lut 2015, 15:33:11 »
Bzdura. Może Panu Osowskiemu coś cofnęli, ale my zgode na przejazd póki co mamy w biurze :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #503 dnia: 20 Lut 2015, 15:45:38 »
A jeśłi w poniedziałek dogoni Cię Młodszy Podreferent z pl. Bankowego ze stosownym pismem w zębach ? Każesz mu to pismo zjeść, czy wzorem imć Samuela Łaszcza podbijesz tym pismem płaszcz?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #504 dnia: 20 Lut 2015, 15:49:48 »
A jeśli jutro spadnie meteor i przyniesie zagładę naszej małej planecie?

Operujmy na faktach. Fakty sa takie, że mamy zgodę inzyniera Galasa w biurze, na piśmie i jedziemy normalnie. Zarówno w piątek 27 lutego jak i na Masie Żołnierzy Wykletych 1 marca. Niezależnie od tego, co bajdurzy jakaś gazecina.

Jak mnie dogoni młodszy podreferent, to będziemy pisać. Mam nadzieję, że ostatnio dużo ćwiczył, bo poziomka szybka :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Piotr157D

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #505 dnia: 20 Lut 2015, 16:15:41 »
Znów media szukają sensacji. Tak jak pod koniec października, znów będzie najazd reportów na zamkowy. :P
« Ostatnia zmiana: 20 Lut 2015, 16:16:47 wysłana przez Piotr157D »
Uczestnictwo w masie od 08/2013
Kross Level A3

Offline Piotr157D

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #506 dnia: 20 Lut 2015, 20:25:23 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17462224,Ratusz_wycofal_zgode_na_mase_krytyczna___Spotegowalaby.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Warszawa
Czy masa się odbędzie 27.02? Wiem, że Raffi pisał parę postów wyżej, że będzie ale tu ta GaWb ciągle pisze, że jest odwołana. To jak jest?
Uczestnictwo w masie od 08/2013
Kross Level A3

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #507 dnia: 20 Lut 2015, 21:29:21 »
Czy masa się odbędzie 27.02? Wiem, że Raffi pisał parę postów wyżej, że będzie ale

No to jak wiesz, to nie ponawiaj pytania co dwa posty, bo innej odpowiedzi nie będzie :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #508 dnia: 21 Lut 2015, 15:12:13 »
Jak podaje TVN, wycofana zostanie zgoda na Masę 28 lutego. Zatem nie ma sie czego obawiać ;).

Tak sobie myślę, że jeżeli ktokolwiek z Urzędu Miasta naprawdę chcę odwoływać zgodę na WMK, to komuś tam piątej klepki brakuje. Przecież przejazd jedzie jako kolumna właśnie po to, żeby ograniczyć negatywny wpływ na resztę ruchu drogowego i zapewnić płynność i szybkość przejazdu. Czyli w celu "poprawienia ruchu" ktoś ma zamiar usunąć rozwiązanie, które działa pozytywnie na ruch. Pogratulować toku rozumowania!

W najgorszym przypadku przypominam, że Miasto może jedynie nie wydać zgody na zorganizowany przejazd*. Nie może natomiast zakazać zupełnie przypadkowego jeżdżenia dużej liczby rowerzystów po centrum, z którym to jeżdżeniem organizatorzy WMK nie będą mieli nic wspólnego, a które będzie się odbywało zgodnie ze zwykłymi przepisami ruchu drogowego. Tzw. "rozjazd gwiaździsty" lub "nieoficjalna godzina dla roweru". Rozwiązanie to zostało sprawdzone w praktyce w kwietniu 2013 na dużo większej liczbie rowerzystów. Z wiadomymi skutkami dla ruchu w tej okolicy.

Na masowy wieczór mam już w planach co innego i nie miałem zamiaru się pojawiać, ale jeżeli zgoda faktycznie zostanie odwołana, to jako osoba nie będąca organizatorem WMK zapraszam maksymalnie 13 osób na 27 lutego o godz. 18:00 na Plac Zamkowy w celu pojeżdżenia sobie po wcześniej nieustalonej trasie. Zaproszenie ograniczone jest do osób z WMK, NMK, nNMK, GDR lub Forum WMK oraz ich bezpośrednich znajomych, które potrafią poruszać się rowerem po jezdni. Bardzo proszę o NIE zgłaszanie się do mnie w żaden sposób przed spotkaniem.
____
* Dla precyzji: zdanie to należy rozpatrywać w kontekście zdania następnego, jako zabieg językowy, w którym określenie "zorganizowany" jest przeciwstawne opisowi ze zdania drugiego. Osoby zainteresowane prawnymi szczegółami odsyłam do Ustawy prawo o zgromadzeniach.
« Ostatnia zmiana: 21 Lut 2015, 16:04:32 wysłana przez biały »

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #509 dnia: 22 Lut 2015, 08:50:16 »
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,malowali-buspas-na-moscie-byl-korek-w-strone-pragi,158675.html

Cieszą mnie bardzo te buspasy, tylko którędy ja mam teraz jeździć rowerem? Przypuszczam, że nie dopuszczą rowerów na buspasie (zaraz się przejadę sprawdzić), a jak będę jechać lewym, to przypadkiem może mi się wbić jakaś siekiera w plecy.