Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #480 dnia: 12 Lut 2015, 12:16:09 »
Dla mnie stojak to stojak, barierka to stojak, znak to stojak, krata to stojak, płot to stojak... oby tylko ruchu pieszym nie zablokować.

Gromanik trafił kiedyś na nawiedzonego z ZDM, co próbował udowodnić mu, że jest paragraf zakazujący przypinania rowerów do znaku drogowego. 45 minut ponoć to trwało i operacja nie zakończyła się sukcesem. Za to z tego co wiem zakończyła się skargą do ZDM na tego pracownika ORAZ wnioskiem o stojaki w miejscu tego znaku :D

jeśli mowa o ZDM przy chmielnej 120 to oni ze znaku zrobili stojak, mianowicie dokręcili elementy poprzeczne :) sam z nich korzystam czasem :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #481 dnia: 12 Lut 2015, 13:41:59 »
jeśli mowa o ZDM przy chmielnej 120 to oni ze znaku zrobili stojak, mianowicie dokręcili elementy poprzeczne :) sam z nich korzystam czasem :)

Tak, mają coś takiego. Natomiast nie jest to bynajmniej ich inicjatywa :P Stojaki dokręcane do słupków to rezultat działań Marka Utkina z BDiK oraz byłego Pełnomocnika Plewako.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #482 dnia: 14 Lut 2015, 20:17:29 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34886,17409264,Ogien_pod_Mostem_Lazienkowskim__Strazacy_walcza_z.html

Może to nie o rowerach ale jak most faktycznie trzeba będzie zamknąć na dłużej, to strach będzie od poniedziałku bez roweru na miasto wyjechać, takie będą korki :P

Już nie mówiąc o tym, że kolejny remont tego mostu może być dobrym pomysłem. Podczas poprzednich zapomniano o pieszych i rowerzystach. Będzie szansa naprawić ten błąd.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Gregorius

  • Gość
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #483 dnia: 15 Lut 2015, 10:25:12 »
Słyszałem od Kosmita, że konstrukcja mostu grozi nagłą katastrofą.  :o
Może cały most od nowa i od razu z tramwajami na Gocław?  :D

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #484 dnia: 15 Lut 2015, 11:23:23 »
Na gazecie.pl wstępnie piszą że oględziny nastrajają optymistycznie...?

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #485 dnia: 15 Lut 2015, 17:31:39 »
Jeśli 16mm blacha będąca płytą mostu oraz dźwigary do których jest przyspawana nie są odkształcone to potrzebna może być tylko wymiana nawierzchni asfaltowej.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Gregorius

  • Gość
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #486 dnia: 15 Lut 2015, 19:20:13 »
Z tego co pamiętam problem tkwi w betonie konstrukcyjnym.
Spróbuję namówić Kosmita do podzielenia się wiedzą na tym
wątku.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #487 dnia: 15 Lut 2015, 19:39:25 »
Jakim betonie konstrukcyjnym jak most ma konstrukcję stalową? :P Betonowa to jest tam tylko nakładka która na tym leży - nawet jak popękała to jest to temat dość szybki do naprawy (w skali szybkości "budowlanej").

A sama konstrukcja stalowa to nie powinna być zniszczona od pożaru - palące się drewno samo z siebie nie ma odpowiedniej temperatury by topić stal, zwłaszcza w takiej ilości :P Do wymiany na pewno będzie natomiast nakładka asfaltowa, instalacje (np. elektryczne), a może także izolacja płyty mostu.

Wg mnie wariant optymistyczny to autobusy jeżdżące mostem za 2-3 dni, a wznowienie pełnego ruchu w około tydzień, po frezowaniu asfaltu na moście. Pesymistyczny wariant to roboty jak po poprzednim pożarze - miesiąc lub nieco dłużej, z wymianą dywaników, spalonych instalacji, izolacji płyty, dylatacji i ewentualnie któregoś z łożysk.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Cosmit

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #488 dnia: 15 Lut 2015, 20:10:10 »
Problem jest z wiaduktami nad Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim - są wykonane z tzw. kablobetonu (nie mylić ze strunobetonem), który jest nowatorską konstrukcją (sic!) i bardzo rzadko stosowaną ze względu na brak przewidywalności.  Pożar wywołał gwałtowny (jak na taka konstrukcje) wzrost temperatury i wydłużenie mostu. Nawet jeśli konstrukcja jest stalowa to płonące drewno może podgrzać konstrukcję nawet do 800 stopni celcjusza. Natomiast konstrukcja była projektowana na 120-150 stopni celcjusza.

Poniżej ciekawe zdjęcie z książki Sygalina.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1076845829007808&set=pcb.1076847742340950&type=1
Pociski są humanitarne:
wojskowe tylko ranią by nie zabijać
myśliwskie głównie zabijają by nie zadawać bólu
Wybór należy do Ciebie

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #489 dnia: 15 Lut 2015, 20:17:04 »
Jakim betonie konstrukcyjnym jak most ma konstrukcję stalową? :P Betonowa to jest tam tylko nakładka która na tym leży - nawet jak popękała to jest to temat dość szybki do naprawy (w skali szybkości "budowlanej").
Zapominasz o takim drobnym szczególe jak filary te też są z betonu  :P

A sama konstrukcja stalowa to nie powinna być zniszczona od pożaru - palące się drewno samo z siebie nie ma odpowiedniej temperatury by topić stal, zwłaszcza w takiej ilości :P
Tu nie jest problemem topienie stali a jej odkształcenie i powstanie dodatkowych nie uwzględnianych w obliczeniach  naprężeń oraz odkształcenie płyty mostu ( jeżeli tam faktycznie jest płyta stalowa ). Do tego w zupełności wystarczy temperatura która powstała w trakcie pożaru  - większe znaczenie miało nierównomierne nagrzewanie konstrukcji w wyniku oddziaływania ognia i chłodzenie jej wodą używaną do gaszenia.
życie nie znosi próżni...

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #490 dnia: 16 Lut 2015, 08:58:18 »
ZTM <3, z relacji na gazeta.pl:

Cytuj
- W tramwajach na Waszyngtona masakra. Składy nabite ludźmi jak w tokijskim metrze. Musiałem przepuścić dwa tramwaje, a w trzecim wiszę na kawałku schodka. Linii 77 nie odnotowałem. Więcej składów drogie ZTM! - napisał Czytelnik Wyrwidąb.



Swoją drogą byłem zdziwiony, że te deski się zapaliły - piłem piwo obok mostu do zachodu słońća i przeszedłem obok nich, do okoła nich było błoto i w ogóle wydawały się być raczej mokre. Teraz przeczytałem, że koło 13stej też "się" zapaliły, ale straż pożarna ugasiła pożar. Obstawiałbym naprawdę zdeterminowanego podpalacza.


Edit sprzed chwili, ups:

Cytuj
Zderzenie tramwaju z samochodem na ul. Puławskiej przy Smyczkowej. Wstrzymano ruch tramwajów w obu kierunkach[/quote
« Ostatnia zmiana: 16 Lut 2015, 09:05:04 wysłana przez em c »

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #491 dnia: 16 Lut 2015, 09:22:49 »

Już nie mówiąc o tym, że kolejny remont tego mostu może być dobrym pomysłem. Podczas poprzednich zapomniano o pieszych i rowerzystach. Będzie szansa naprawić ten błąd.

Tylko jak to zrobić? Można to zrobić na wiele sposobów od opcji minimalistycznych po full-wypas! Problem widzę tylko jeden ...CHĘCI!

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #492 dnia: 16 Lut 2015, 10:53:30 »
Minimalistycznie prosiłabym o nową nawierzchnię na ścieżynkach. Kogo molestować?

A swoją drogą mam wizję, że prawdziwe korki będą jutro - bo wybiorą samochód ci, którzy po pierwsze dzisiaj spanikowali (armagedonu nie było - a przynajmniej nie wszędzie), a po drugie ugnietli się w komunikacji zbiorowej.
« Ostatnia zmiana: 16 Lut 2015, 11:04:36 wysłana przez Klara »

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #493 dnia: 16 Lut 2015, 11:38:01 »
Minimalistycznie prosiłabym o nową nawierzchnię na ścieżynkach. Kogo molestować?
Jakich  ścieżynkach?
A swoją drogą mam wizję, że prawdziwe korki będą jutro - bo wybiorą samochód ci, którzy po pierwsze dzisiaj spanikowali (armagedonu nie było - a przynajmniej nie wszędzie), a po drugie ugnietli się w komunikacji zbiorowej.
Armagedon to był już wczoraj - z Witolina na Ursynów w półtorej godziny gdzie zwykle wychodzi koło 50 min.  Niby dzisiaj trochę poprawili objazdy ale co to da to się okaże. 
życie nie znosi próżni...

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #494 dnia: 16 Lut 2015, 11:53:14 »
Ścieżynki - czyli to coś, po czym chodzą ludzie i jeżdżą rowery. Nawet nie wiem, co to jest za twór . Chodnik z dopuszczonym ruchem rowerów? Podłoże jest tam tragiczne, odpływów brak, woda się zbiera po najmniejszym deszczu i tworzy się elegancki akwedukt (mam pouwieczniany). A przy mrozie - lodowisko.