Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364595 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #420 dnia: 16 Paź 2014, 19:18:25 »
 :-[ Rzadko mi się zdarza przyznać Raffiemu rację ,ale tym razem to zrobię -ze łzami w oczach  :'( ale ma racje.Tylko nie byłbym sobą jakbym   nie dołożył "wisienki do tortu" w postaci tego, że mimo tego że wierzę w cuda, to jednak zakupiłem oponę z kolcami (200 sztuk ) i jako  nie jestem fachowcem pytałem się znajomych na które koło założyć lepiej (tył czy przód). Niestety czym więcej się pytałem , tym bardziej sprzeczne opinie słyszałem ,więc w przypływie swojej nieroztropności dokupiłem drugą.  :-[
Skoro każdy może zgłosić uwagę co do odśnieżania to może jakiś link dla tych trochę mniej gramotnych-chociażby dla mnie  :-[

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #421 dnia: 16 Paź 2014, 20:20:23 »
W artykule było tylko enigmatyczne "czekamy na sugestie..." ponoć słowa Puchalskiego, a skoro tak to wiesz kogo dopytać ;)
życie nie znosi próżni...

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #422 dnia: 20 Paź 2014, 14:23:07 »
Cytuj
[Szerzy się rowerowa recydywa. Płacą i robią to samo
Dzisiaj, 20 października (08:29)
Mandaty nie odstraszają rowerzystów. Wielu spośród ukaranych to recydywiści. Płacą za przejazd przez pasy a potem i tak robią to samo - donosi "Rzeczpospolita".

Komenda Główna Policji podsumowała kończący się właśnie sezon rowerowy. Od kwietnia do końca września rowerzyści spowodowali 1266 wypadków. Zginęło w nich 82 cyklistów, a rannych zostało 1237.



Jazda po chodniku (50 zł mandatu) i przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych (100 zł) to najczęstsze wykroczenia. Często rowerzyści naprawdę nie znają przepisów i przerażające jest to, że wyjeżdżają na drogi. Są tacy, którzy wielokrotnie płacą mandaty za to samo wykroczenie. Osiedlowe patrole znają ich dane na pamięć - mówi Paweł Maszewski z policyjnej drogówki.

Z policyjnych informacji wynika, że do wypadków z udziałem rowerzystów zdecydowanie najczęściej dochodziło w terenie zabudowanym. Cykliści często również jeżdżą bez obowiązkowego oświetlenia. Z raportu opracowanego przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że zaledwie 9 proc. używa kasków.


Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-szerzy-sie-rowerowa-recydywa-placa-i-robia-to-samo,nId,1538270#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome/quote]
życie nie znosi próżni...

Offline rowerzysta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #423 dnia: 20 Paź 2014, 15:08:47 »
Cytuj
Z raportu opracowanego przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że zaledwie 9 proc. używa kasków.

A liczba ta jest tutaj wrzucona, ponieważ...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #424 dnia: 20 Paź 2014, 15:31:00 »
Cytuj
Z raportu opracowanego przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że zaledwie 9 proc. używa kasków.

A liczba ta jest tutaj wrzucona, ponieważ...

To taki podpis - czytasz o kaskach/kamizelkach i już wiesz, że tekst pisał ktoś nie mający pojęcia o rowerach i że cały atrykuł jest pełen bzdur i mitów.


Weźmy ten fragment:
Cytuj
Cykliści często również jeżdżą bez obowiązkowego oświetlenia.

Ktoś albo nie zna przepisów, albo zapomniał dopisać, że jazda bez oświetlenia w ciągu dnia, gdy widoczność jest normalna jest teraz całkowicie dozwolona.
I nie, jazda bez oświetlenia to wcale nie jest to szczególnie częsta przyczyna wypadków :P >90% z nich ma miejsce w dzień, przy dobrej pogodzie. Ponad 60% tych wypadków powodują kierowcy.

Weźmy inny fragment tekstu:
Cytuj
do wypadków z udziałem rowerzystów zdecydowanie najczęściej dochodziło w terenie zabudowanym

Co jest oczywiste, bo większość ruchu rowerów odbywa się w terenie zabudowanym :P Wbrew mitom, rowerzyści wcale nie jeżdżą głównie po lesie :P

To tak jakby napisać: "większość wypadków tramwajowych w Polsce zdarza się na torowiskach zelektryfikowanych". Niby trafne i prawdziwe spostrzeżenie, ale jakoś niewiele wnosi do tematu :P


Kolejny fragment:
Cytuj
Jazda po chodniku (50 zł mandatu) i przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych (100 zł) to najczęstsze wykroczenia.

A to akurat jest efekt szczucia rowerzystów. Z jednej strony są kierowcy, którzy jeżdżą za szybko i niebezpiecznie, z drugiej policja, która wciąż potrafi powtarzać "jezdnia to dopiero przedostatnie miejsce, na którym może pojawić się rowerzysta", z trzeciej drogi rowerowe które urywają się pośrodku chodnika.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #425 dnia: 20 Paź 2014, 17:45:19 »
Cytuj
Z raportu opracowanego przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że zaledwie 9 proc. używa kasków.

A liczba ta jest tutaj wrzucona, ponieważ...


"Zaledwie"? To wynik o blisko 9% wyższy niż wśród pieszych i kierowców!


Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #428 dnia: 31 Paź 2014, 21:05:44 »
Hejterzy pokrzyczeli, Masa pojechała, paraliżu nie stwierdzono. Mało tego, dawno nie widziałem tak pustego i przejezdnego centrum jak podczas tej Masy :P Tyle w temacie :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #429 dnia: 31 Paź 2014, 22:42:01 »
... jedna z najbardziej lajtowych Mas

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #430 dnia: 01 Lis 2014, 09:58:03 »
Ja wczoraj nie zdążyłem - wracałem puszką z Wrocka, do stolicy wpadłem ok. 19:30, co więcej zdążałem w okolice trasy masy, czyli pod Wschodni.

To był dramatyczny paraliż, koszmar po prostu... z bramek na A2 w Pruszkowie do okolic Wschodniego w 28 min, a jeżdżę raczej przepisowo. Warszawa była pusta jak o 4 rano.

Wszystkie słoje wyszły z roboty po 15 i pojechały jeżdzić po pijaku na włościach.
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #431 dnia: 01 Lis 2014, 20:22:45 »
Krzykacze w tym dziennikarze wieszczący armagedon nie wzięli pod uwagę, że część ludzi weźmie na piątek urlop, że część firm wypuści pracowników wcześniej do domu.
Praktycznie w Warszawie nie było popołudniowego szczytu, bo ludzie rozjechali się wcześniej i w różnych godzinach.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #432 dnia: 01 Lis 2014, 21:21:19 »
Mogli (gdyby faktycznie zależało im na obiektywnym materiale) skonfrontować ze sobą dwie swoje wiadomości:
1. będzie WMK
2. szczyt wyjazdów wg. planujących zestawienie pociągów przypadał w czwartek wieczorem.
łatwo z tego wywnioskować, że skoro szczyt wyjazdów pociągami wypada w czwartek to dużej części ludzi nie będzie w piątek w Warszawie, a zatem i prognozowany przez nich ruch na ulicach będzie mniejszy. Logiczne, ale niewygodne  jeżeli chce się mieć sensacje.
życie nie znosi próżni...

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #433 dnia: 02 Lis 2014, 12:11:08 »
Sytuację podsumuję cytatem: "Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć". Tyle w kwestii liczby samochodów na warszawskich ulicach w dniu wyjazdów w rodzinne strony ;).

(sam niestety nie jechałem - Masa kolidowała mi z planami na wieczór)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #434 dnia: 02 Lis 2014, 18:57:11 »
Cieszę się, że przejazd się udał, jednak uważam, że z punktu widzenia publicity Masa jako całość spieprzyła sprawę jak rzadko. Taka okazja! Można było sensowniej się wypowiedzieć, bo w Faktach rowerzyści nie pojawiają się ze swoimi sprawami zbyt często. A tak... Rowerzyści powtórzyli swoje "no pasaran", kierowcy ględzili jak zawsze, a pani z warszawskiego ratusza skutecznie wetknęła szpilę (że kiedyś rowerzyści walczyli o ścieżki, a jak teraz rzekomo przestał to być aktualny postulat, co sobie wymyślili coś innego).