Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #405 dnia: 25 Wrz 2014, 21:44:36 »
Tak "remitent" od razu przesyłają do firmy windykacyjnej i mają powyżej 85% ściągalności . 

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #406 dnia: 26 Wrz 2014, 05:35:18 »
Niech mi dadzą 10% prowizji, to pół miasta wysprzątam w miesiąc ;).

Na poważnie: nie uwierzę w to, żeby liczba strażników albo czas dojazdu były problemem. Do konkretnego zgłoszenia - owszem. Ale nie do sytuacji, która powtarza się dzień po dniu i o dowolnej porze można podjechać. Mam raczej wrażenie, że to brak woli. Miasto boi się reakcji elektoratu. Wystarczy sobie przypomnieć, jakie oburzenie internautów wywołała opacznie zrozumiana informacja o "planowanych przychodach" z kar i jakie emocje budzą same fotoradary.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #407 dnia: 26 Wrz 2014, 08:45:34 »
Raffi wiem Ciebie dług publiczny nie obchodzi

Dobrze, że jest ktoś taki, co wie lepiej niż ja sam o czym myślę, co wiem, albo co mnie obchodzi.


Straż Miejska jest do usunięcia -niestety nie chce im się już prawie nic robić i jeżdżą tymi swoimi radiol-kami i nic nigdy nie widzą, i pracuje tam sama" śmietanka towarzyska "Mandaty są nieściągalne bo wszyscy włącznie z Tobą uważają że" nie da się" lub skoro nie chce się to  budujmy schrony przed "patologią " i jeszcze płaćmy im podwójnie może będą chcieli robić to do czego zostali powołani. 

W takim razie policja też jest do likwidacji, bo opieprzają się dokładnie tak jak SM, jezlei nie bardziej.
Tylko kogo wtedy wezwiesz do siebie na osiedle, gdy się ich zlikwiduje? ;-)

Moim zdaniem nie umiesz zdefiniowac swojego problemu. Problem nie w tym, że SM (i policja) jest, a w tym, że nic nie robi. Rozwiązaniem nie jest więc rozwiązanie SM (i policji), a zmuszenie ich do pracy :P


Sam napisałeś ze postawienie słupków jest wygraną ,ale nie ostateczną gdyż pomimo tego potrafią i ignorować te słupki -więc???

Nie, nic takiego nie napisałem. Jezeli twierdzisz to wskaż gdzie.

Słupków nie da się ignorować bez start w samochodzie. Da się je wyrwać, da się je objechać - ale to nie to samo co ignorowanie :P Ignorując słupek zatrzymasz się na nim i rozwalisz auto.

Plus da się nad tym łatwo zapanować - o wiele łatwiej niż bez słupków.


......Polityka prosta szybka i skuteczna? Szybka ,tak Skuteczna jednak nie zawsze i zawadzająca tym co naprawdę muszą czasami podjechać bardzo blisko bloku.

Jak chcesz zrobić zakaz tylko po to by "czasem" ktoś mógł go łamać, bo "musi" to już przegrałeś. Znajdzie się stu takich, co muszą zawsze, codziennie. Nie opanujesz tego choćbyś tam stał non stop sam i pilnował :P

Już nie mówiąc o tym, że sytuacja w której jeden może podjechać, a drugi nie jest patologiczna z definicji. Bo ktoś musi interpretować i decydować o tym kto "musi" a kto nie. To świetne pole do nadużyć, kolesiostwa i nierówności społecznej, z którą - z tego co zrozumiałem - chciałeś walczyć.


Zobacz politykę fotoradarów -pomaga? 

Bardzo pomaga. Choć nie mam pojęcia co to ma do tematu nielegalnego parkowania :P


Mundurowi jak będą szanować  swój wizerunek -to nie będzie to droga przez chaszcze.

Dlatego właśnie piszę byś się zastanowił jaki problem próbujesz rozwiązać, a potem dopiero szukał rozwiązań i narzędzi. Bo teraz niby chcesz o parkowaniu, ale skaczesz od fotoradarów, długu publicznego, po wizerunku mundurowych. W ten sposób zajmujesz się wszystkim i niczym, wkładając mnóstwo energii we wszystko i nic. Niby chcesz rozwiązać problem, ale nie chcesz, bo "czasem ktoś musi podjechać". W ten sposób osiągniesz okrągłe zero, wkładając w to mnóstwo energii.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #408 dnia: 26 Wrz 2014, 10:20:26 »
Raffi Ciebie nikt w niczym nie przekona i ja też nie zamierzam ,ale trochę muszę się bronić bo już zaczynasz posądzać że marnuję czas i wszystko niczym chcę rozwiązać . Masz ciekawą formę interpretacji tego co inni sugerują i nikt nie jest w stanie przebić Twoich uprzedzeń do poziomu inteligencji oponentów . Nie będę cytował Twoich odpowiedzi ale po kolei krótko wyjaśnię skoro udajesz że nie wiesz o co chodzi.
1. Tak ktoś "taki"wie o czym myślisz, wyobraź sobie że nie jesteś wyjątkowy i pomimo świństw popełnionych przez jaśnie panujący nam rząd  dalej obdarzasz zaufaniem te same gęby -może nie ale   skąd statystyki i wyniki badań opinii
2.Problem z rozwiązaniem SM - załatwia nam niepotrzebne rozmnażanie kompetencji i odpowiedzialności-jak najlepiej skołować społeczeństwo ?- namnożyć instytucji i zwalać jedni na drugich obowiązki. Prosić aby wzięli się do pracy ?naprawdę nie warto ,jak zobaczą bat nad sobą nie trzeba wtedy kajać się i wiecznie dopłacać za ich nieudolność. Ja jakbym zobaczył że koledze dobrali się do d... od razu bym wydajniej pracował .Ty nie?
3.Proszę Twoje zdanie -zaraz zaczniesz je odkręcać jak kota ogonem ,wystarczy tylko daru krasomówczego i wszystko można inaczej -"
Postawienie słupków to nie poddanie się. To zakończenie walki z nielegalnie parkującymi wygraną niemal ostateczną i pełną (niemal, bo potem co jakiś czas warto sprawdzić, czy słupki dalej stoją i czy nie objeżdzają ich jakoś)."
4.Tak bywają sytuacje że na parę minut ktoś bardzo szybko potrzebuje podjechać nawet pod klatkę -(pogotowie ,straż, meble, staruszka przywieziona przez nieporadną córkę  syna pod klatkę i.t.p.) Ja jestem w stanie zrozumieć ,Ty pewnie nie i jak widzisz jakiś samochód na chodniku od razu z kijem lecisz? Co robisz jak widzisz rowerzystę na chodniku roztrącającego staruszki na boki ?-też lecisz ? Po prostu walczysz dla samej walki czy wymuszasz na siłę szacunek do siebie?" niech mnie nie lubią, ale za to niech chociaż boją?"
5 Polityka fotoradarów nie wiesz co ma do rzeczy w temacie- więc na darmo w ogóle piszę , bo wszystkie przykłady jakie przytaczam dla Ciebie nie mają nic do rzeczy.
6. Skoro nic do rzeczy więc milczę już i życzę szczęścia i dużo tematów do krasomówstwa ........ dziękuję za chwilę czasu poświęconą na mało merytoryczne wywody i życzę powodzenia.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #409 dnia: 26 Wrz 2014, 12:02:24 »
1. Tak ktoś "taki"wie o czym myślisz, wyobraź sobie że nie jesteś wyjątkowy i pomimo świństw popełnionych przez jaśnie panujący nam rząd  dalej obdarzasz zaufaniem te same gęby -może nie ale   skąd statystyki i wyniki badań opinii

Tak, to rząd powoduje nielegalne parkowanie u Ciebie w okolicy. Wina Tuska :D

Akurat Ty raczej nie masz pojęcia komu ufam, na ile, a komu nie - nie sądzę byś odgadł to nawet na poziomie naszych wspólnych znajomych, a co dopiero polityków.

Nie wiem co mają wyniki badań preferencji wyborczych do nielegalnego parkowania u Ciebie na ulicy :P Ale jeżeli chcesz obalać zły rząd, by nowy lepszy rząd zmusił mundurowych do roboty by z kolei oni zmienili nawyki kierowców, to objazd jaki wykonujesz przez haszcze i wąwozy wydłuża Ci się jeszcze bardziej :P


4.Tak bywają sytuacje że na parę minut ktoś bardzo szybko potrzebuje podjechać nawet pod klatkę -(pogotowie ,straż, meble, staruszka przywieziona przez nieporadną córkę  syna pod klatkę i.t.p.) Ja jestem w stanie zrozumieć ,Ty pewnie nie i jak widzisz jakiś samochód na chodniku od razu z kijem lecisz?

Ja jestem za tym by zasady były proste. Albo nie podjeżdża nikt, albo mogą wszyscy. Bez pola do interpretacji, kolesiostwa i autorytatywnego decydowania, kto jest lepszy i może, a kto gorszy i nie.

U mnie pod blok podjechać akurat mogą wszyscy. Demokratycznie. Tylko mój blok jest pośrodku niczego (dużo przestrzeni dookoła), w dodatku mamy zgraną społeczność, która rozumie, że pod sam blok nie ma co się pchać bez potrzeby, a jezeli już, to po rozładunku trzeba zaraz odjechać. Plus mamy dobrze osłupkowane trawniki i chodniki, że kierowcy po skończeniu się miejsc dozwolonych na pewno nie wjadą w niedozwolone.

U Ciebie to pewnie nie zadziała, bo to najpierw musiałbyć przez 20 lat stworzyć społeczność obywatelską. No i musiałbyś przekonać się do słupków :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #410 dnia: 26 Wrz 2014, 13:58:25 »
Panowie weźcie sobie na wstrzymanie bo ta dyskusja  do niczego nie prowadzi, a i chyba już nie bardzo wiadomo od czego się zaczęła. Jest demokracja, każdy ma prawo mieć swoje poglądy. A i żaden z was nie przekona drugiego do swojej jedynie słusznej racji.
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #411 dnia: 26 Wrz 2014, 14:48:59 »
z tą dyskusją to jak z firmowymi wyjazdami integracyjnymi:
* znać się już znamy
* lubić się nie lubimy
pozostaje stracić dla siebie resztki szacunku

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #412 dnia: 26 Wrz 2014, 15:19:05 »
Dobre.
życie nie znosi próżni...

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #413 dnia: 15 Paź 2014, 11:51:49 »
Wg. "GW" rowerzyści odnieśli kolejny wielki sukces gdyż po latach bojów tej zimy mają być odśnieżane DDR-y. Co prawda nie wszystkie tylko 75km i to tylko "wzdłuż trasach szybkiego ruchu gdzie jazda rowerem jest zbyt niebezpieczna". Jak ktoś ma jakieś sugestie o które trasy powinno chodzić to czekają na sugestie u Puchalskiego.
życie nie znosi próżni...

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #414 dnia: 15 Paź 2014, 15:40:30 »
Heh, akurat zimą jazda Alejami Niepodległości stawała się dla mnie znacznie przyjemniejsza. DDR wzdłuż Pól Mokotowskich nie bardzo się nadawała do jazdy, bo jej nie odśnieżano, a nawet zwalano śnieg z odśnieżanego chodnika, a jak ktoś pojeździł i był przymrozek, to się robił zbity śnieg i lód, za to po odśnieżonej jezdni kierowcy jeździli jakoś wolniej i spokojniej, w dodatku trzymając się pasów (a raczej wyjeżdżonych do samego asfaltu śladów kół), a poza tym śnieg wyciszał warkot silników...

Offline blat23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #415 dnia: 15 Paź 2014, 16:53:45 »
Odśnieżanie odśnieżaniem, ale czy zdejmą/zakryją znaki B-9 jeśli DdR nie zyska tego przywileju i nie będzie odśnieżany? Np. Broniewskiego?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #416 dnia: 15 Paź 2014, 20:36:31 »
Prymasa Tysiąclecia odśnieżą teoretycznie ,ale Aleja.AK za Obozową kończy się ścieżka na wiadukcie Lasek na Kole i później był zawsze obszar niczyi i co dalej? Pytanie o Broniewskiego też jest ważnym pytaniem, zrobi się w paru miejscach udogodnienie ale przez to wzrośnie frustracja jadącego najprostszą drogą jak utknie i będzie musiał kombinować jak koń pod górę . Ja jednak będę starał się jeździć zeszłoroczną opracowaną trasą 800 metrów krócej i 10 minut szybciej (na okrągło ulicami)  .

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #417 dnia: 16 Paź 2014, 07:34:54 »
Wg. "GW" rowerzyści odnieśli kolejny wielki sukces gdyż po latach bojów tej zimy mają być odśnieżane DDR-y. Co prawda nie wszystkie tylko 75km

I dobrze. Nich odśnieżają tam, gdzie po jezdni jedzie się nieprzyjemnie - Prymasa Tysiąclecia, trasa Siekierkowska.
Bez DDRu na Noakowskiego, czy Nowogrodzkiej naprawdę będę umiał żyć zimą ;-) A bez kilku bubli to będzie mi się nawet jechać lepiej jak ich nie odśnieżą :P

czy zdejmą/zakryją znaki B-9 jeśli DdR nie zyska tego przywileju i nie będzie odśnieżany? Np. Broniewskiego?

Warto pisać do urzędu, pytać, dopominać się o to. Samo się nie zrobi ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #418 dnia: 16 Paź 2014, 10:54:49 »
Wiesz Raffi nie mówię, że to źle, że zaczną  odśnieżać. Jest kilka tras gdzie to może mieć sens. Obawiam się tylko, że ma być pięknie, a wyjdzie jak zwykle skoro już przebąkują o Świętokrzyskiej. Czy to akurat tak istotny fragment, że warto marnować tam kilometry z i tak szczupłej puli. Zresztą akurat sam wydźwięk artykułu też raczej nie taki. Jedno co dobre to słowa Marcina Jackowskiego ZM o związku decyzji o odśnieżaniu  z wyborami samorządowymi. Oby tylko jego słowa nie były prorocze skoro wybory są co kilka lat  :)
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #419 dnia: 16 Paź 2014, 12:15:38 »
Wiesz Raffi nie mówię, że to źle, że zaczną  odśnieżać. Jest kilka tras gdzie to może mieć sens. Obawiam się tylko, że ma być pięknie, a wyjdzie jak zwykle

Jak spodziewasz się, że w temacie słabo w Polsce przerobionym (odsnieża ledwie kilka miast i same się dopiero tego uczą), a dla Warszawy zupełnie nowym już pierwszego roku będzie wszystko dobrze to pewnie się zawiedziesz. Błędy są wpisane w proces uczenia się i trudno oczekiwać, by tutaj było inaczej.

Najważniejsze by się uczyli, by kolejne lata były coraz lepsze. By coraz lepiej odśnieżać (dobierać coraz lepsze metody i terminy odśnieżania). By coraz lepiej dobierać przeznaczone odcinki do odśnieżania, bo wszyscy się chyba zgodzimy że nie warto odśnieżać wszystkiego. A także by JASNO informować z wyprzedzeniem co jest odśnieżane, a co nie - bo inaczej nie będzie komu po tym jeździć :P


Jedno co dobre to słowa Marcina Jackowskiego ZM o związku decyzji o odśnieżaniu  z wyborami samorządowymi. Oby tylko jego słowa nie były prorocze skoro wybory są co kilka lat  :)

Zobaczymy. Mogą byc prorocze - moim zdaniem najwięcej zależy od tego jak teraz zachowają się sami rowerzyści. Jeżeli będzie zainteresowanie tematem, współpraca i pewna wyrozumiałość dla błędów, które na pewno będą, a nie tylko hejt, to IMO jest szansa, że za rok będzie lepiej, a potem jeszcze lepiej.

Jak okaże się, że nikt się konsultacjami nie zainteresuje, a wszyscy mają jeżdżenie zimą w dupie, to wtedy jasne, że zakończą temat - po co mieliby marnować czas na coś, co nikogo nie interesuje. Tak samo jak będzie tylko hejt, to jasne, że za rok (po wyborach czy przed-sprawa drugorzędna) nikt w to się pchał nie będzie.

Słowem - wszystko zależy od nas. Niech kazdy się zainteresuje, zgłosi uwagi, popracuje, by to faktycznie był sukces - to będzie sukces.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)