Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #390 dnia: 24 Wrz 2014, 13:04:45 »
Ale wiesz dlaczego nikt nie wystaje dupskiem?
Bo jakby wystawał dupskiem, to by go mocno otarli albo odholowali. Jedno i drugie idzie im szybko i sprawnie. Na obwodnicy jak nie zostawisz korytarza dla motorów między 2 a 3 pasem, to Ci wykopią lusterka - skoro nie korzystasz, to nie są Ci potrzebne. I wszyscy się nauczyli, że na drodze trzeba współpracować a nie robić innym wbrew.
Wiesz jak tam parkują? "Zderzaki są po to, żeby się zderzać"
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #391 dnia: 24 Wrz 2014, 13:28:00 »
Ale wiesz dlaczego nikt nie wystaje dupskiem?
Bo jakby wystawał dupskiem, to by go mocno otarli albo odholowali. Jedno i drugie idzie im szybko i sprawnie.

No i tu jest problem ... jak ostatnio wzywałem w Warszawie Straż Miejską, to dojazd do bezczelnie zaparkowanego typa zajął im ponad 150 minut.

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #392 dnia: 24 Wrz 2014, 13:55:29 »
Tego właśnie nie do końca rozumiem. Właśnie zacząłem walkę w Ursusie (ul. Warszawska, w pobliżu bazarku), gdzie co sobota auta zatawiają cały chodnik (oczywiście pod zakazem!) i wszyscy piesi idą DDRem. Ponieważ i tak robię tam co tydzień zakupy, to zacząłem to zgłaszać regularnie, ale efekt jest mizerny. A w końcy z punktu widzenia SM to jest "pewniak" - mogliby w ciemno podesłać tam patrol 2-3 razy w sobotę w godz. 8 - 15 i jestem pewny, że przynajmniej na początku, za każdym razem mieliby 10-15 delikwentów do skasowania.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #393 dnia: 24 Wrz 2014, 14:04:19 »
Właśnie zacząłem walkę w Ursusie (ul. Warszawska, w pobliżu bazarku), gdzie co sobota auta zatawiają cały chodnik (oczywiście pod zakazem!) i wszyscy piesi idą DDRem. Ponieważ i tak robię tam co tydzień zakupy, to zacząłem to zgłaszać regularnie, ale efekt jest mizerny.

Pozgłaszaj chwilę, a potem napisz do ZDM by wysłupkowali "bo SM sobie nie radzi, mimo wielokrotnych próśb o interwencję". Nie kijem ich to słupkiem załatwisz ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #394 dnia: 24 Wrz 2014, 22:13:11 »
No i tu jest problem ... jak ostatnio wzywałem w Warszawie Straż Miejską, to dojazd do bezczelnie zaparkowanego typa zajął im ponad 150 minut.
Szybko. Do jednego z moich zgłoszeń przyjechali poo... 4690 minutach czy jakoś tak... Do 16 samochodów.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #395 dnia: 25 Wrz 2014, 08:19:44 »
 Raffi-" Pozgłaszaj chwilę, a potem napisz do ZDM by wysłupkowali "bo SM sobie nie radzi, mimo wielokrotnych próśb o interwencję". Nie kijem ich to słupkiem załatwisz ;-)" 
Pomimo tego że to niby załatwia sprawę, to jestem przeciw takim rozwiązaniom. Dlaczego płacę podatki na Straż i Policję i jeszcze mam im uprzyjemniać służbę swoją kasą ?- Słupek kosztuje wraz z montażem 100 zł.  Natomiast nieuchronny mandat jeszcze zyski przynosi o ile ściągalny (ale na bezradność nie należy się poddawać). Polityka jaką proponujesz jest typu "Miś" -Barei  ,skoro się awanturuję to nakaż mi nosić krawat. "Chodźcie" na skróty a dojdziemy do następnego odkrycia Ameryki -że lepiej uciąć nogę jak ją wyleczyć . W ten sposób na Ochocie policja i Straż Miejska poddały się pijakom  i, z osiedla i pozabierali ławki z podwórek (nie chce im się patrolować ich). Wiem Ciebie to jeszcze nie dotyczy , ale Twoich rodziców już może  i jeżeli mają trudności z bieganiem na drugi koniec osiedla posiedzieć na świeżym(niby) powietrzu ,to zostaje im głowa w oknie. Słupki na osiedlach nieraz powodują że karetka stoi na środku ulicy udzielając pomocy w bloku obok. Takie myślenie jest chore jak osiedla "dzikich "ludzi zamkniętych w osiedlach strzeżonych. Kultury słupki i drut kolczasty nie załatwi, tylko bolesny papierek(mandat) w kieszeni.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz 2014, 08:21:34 wysłana przez jerzy1234 »

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #396 dnia: 25 Wrz 2014, 09:06:27 »
Raffi-" Pozgłaszaj chwilę, a potem napisz do ZDM by wysłupkowali "bo SM sobie nie radzi, mimo wielokrotnych próśb o interwencję". Nie kijem ich to słupkiem załatwisz ;-)" 
Pomimo tego że to niby załatwia sprawę, to jestem przeciw takim rozwiązaniom. Dlaczego płacę podatki na Straż i Policję i jeszcze mam im uprzyjemniać służbę swoją kasą ?

Słupki to oczywiście ostateczność, ale czasem inaczej nie da rady.
Możesz Jerzy oczywiście żądać, aby SM działała szybciej, sprawniej, skuteczniej w jakimś rejonie, ale prawda jest taka, że gdy będą w jednym obszarze , to nie będzie ich w drugim i tam też ktoś będzie niezadowolony, a na zwiększenie stanu osobowego tej formacji, raczej się nie zapowiada.
 
Całkiem nieźle sprawdza się dodanie pod zakazem tabliczki T-24 wg mojej obserwacji, SM przyjeżdża do takich zgłoszeń chętniej, a kara przez swoją dotkliwość jest bardziej skuteczna , ale niestety, to nadal wymaga dość regularnego zgłaszania.
Przed złożeniem wniosku, również wcześniej przez jakiś czas trzeba zgłaszać, a następnie jak już Raffi napisał, powołać się nieefektywność działań SM ? temat przerobiłem na Placu Grzybowskim.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #397 dnia: 25 Wrz 2014, 09:42:35 »
Pomimo tego że to niby załatwia sprawę, to jestem przeciw takim rozwiązaniom. Dlaczego płacę podatki na Straż i Policję i jeszcze mam im uprzyjemniać służbę swoją kasą ?- Słupek kosztuje wraz z montażem 100 zł.  Natomiast nieuchronny mandat jeszcze zyski przynosi

A co, boisz się, że jak postawią w jednym miejscu słupki, to nagle miasto zbankrutuje, bo SM nie będzie miała nic do roboty? Rozejrzyj się nieco dookoła, bo to dość abstrakcyjna teza :P


o ile ściągalny

A nie jest, co prowadzi do poczucia bezkarności i eskalacji problemu zamiast jego rozwiązania.


(ale na bezradność nie należy się poddawać).

Postawienie słupków to nie poddanie się. To zakończenie walki z nielegalnie parkującymi wygraną niemal ostateczną i pełną (niemal, bo potem co jakiś czas warto sprawdzić, czy słupki dalej stoją i czy nie objeżdzają ich jakoś).


Polityka jaką proponujesz jest typu "Miś" -Barei  ,skoro się awanturuję to nakaż mi nosić krawat.

Polityka, którą proponuję działa, jest prosta, szybka i skuteczna.

Ty natomiast proponujesz politykę moralnie piękną i wzniosłą, na którą każdy zagłosuje, ale oderwaną od rzeczywistości i tym samym nie rozwiązującą problemu. Trochę jakbyś był prawdziwym politykiem ;-)



"Chodźcie" na skróty a dojdziemy do następnego odkrycia Ameryki -że lepiej uciąć nogę jak ją wyleczyć .

Ja proponuję zmienić zachowania kierowców słupkami. Ty proponujesz próby zmieniania zachowań SM (co zajmie lata i nie ma pewności, że się uda) by SM potem zmieniła zachownaia kierowców (co zajmie kolejne lata i nie uda się napewno, bo SM nie może być wszędzie).

To nie ja idę na skróty. To Ty obierasz drogę naokoło, przez niedostępne chaszcze i wąwozy :P


W ten sposób na Ochocie policja i Straż Miejska poddały się pijakom  i, z osiedla i pozabierali ławki z podwórek (nie chce im się patrolować ich). Wiem Ciebie to jeszcze nie dotyczy , ale Twoich rodziców już może

Masz rację. Mnie to nie dotyczy. Ja na osiedlu ławki mam, nie mam problemu z wandalizmem, z niszczeniem zieleni, klatek czy ławek. Pijaki owszem, piją sobie pod blokiem (na legalu, nikt nie wzywa policji), ale robią to tak by ludziom nie przeszkadzać.
Generalnie na moim osiedlu nie mam tam wielu problemów społecznych znanych z innych częsci miasta. Dlaczego? Bo moje osiedle poszło najkrótszą drogą, a nie objazdem przez chaszcze i wąwozy. Tzn. rozwiązujemy problemy społeczne sami, w społeczeństwie, a nie naiwnie wierzymy, że wszystko załatwią za nas mundurowi, którzy zawsze będą stali i pilnowali wszystkiego wszędzie :P

Swoją drogą jak zastanów się co próbujesz zmienić. Czy próbujesz rozwiązać problem z mundurowymi, czy z nieprawidłowym parkowaniem. Bo mam wrażenie, że chyba sam nie do końca wiesz. Jak o lepsze służby, to po co mieszać do tego temat parkowania? Jak parkowanie, to po co zajmować się mundurowymi? Poprawne określenie celu działania to podstawa - źle określając cel, źle wybierzesz też narzędzia do jego rozwiązywania i osiągniesz nic :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)


Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #399 dnia: 25 Wrz 2014, 10:26:00 »

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #400 dnia: 25 Wrz 2014, 11:04:21 »
w dzisiejszej Wyborczej http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16700216,Rowerowa_burza_mozgow__by_jezdzilo_sie_bezpiecznie.html#LokWawTxt

wkleję cały text, bo do artykułów Wyborczej czasem nie można się dostać... gdy czytałam słowa Galasa, to własnym oczom nie wierzyłam  :o





Obowiązkowe przejazdy na rowerze w czasie kursów na prawo jazdy, rowerowe patrole policyjne czy duża liczba pasów dla cyklistów - to pomysły na to, by na dwóch kółkach jeździło się po Warszawie wygodnie i bezpiecznie. W naszej redakcji odbyła się burza mózgów na temat rowerów w mieście.

O tym, jak poprawić bezpieczeństwo rowerzysty i ograniczyć konflikty z kierowcami i pieszymi, dyskutowali miejscy urzędnicy, działacze społeczni i naukowcy. Były to warsztaty w ramach projektu Pracownia miast. Spotkały się ze sobą strony, które nierzadko ze sobą ostro się spierają, np. działacze stowarzyszenia Zielone Mazowsze i miejski inżynier ruchu Janusz Galas. Warsztaty okazały się jednak wyjątkowo konstruktywne. Inżynier Galas przyznał, że w ostatnich latach mamy do czynienia z prawdziwą rowerową rewolucją. - To teraz istotny środek transportu. Przez lata rowery były jednak traktowane przede wszystkim jako rekreacja. Praktycznie nie istniały w przepisach. Mało kto myślał o tym, żeby na ulicach znaleźć miejsce dla rowerzystów. Teraz musimy nadrabiać te zaległości - trzeba m.in. zmieniać prawo i dostosowywać infrastrukturę dróg - przyznał inżynier Galas.

Adam Sobieraj, rzecznik Zarząd Dróg Miejskich, wyraźnie odciął się zaś od słów jednego ze swoich poprzedników, który stwierdził, że "Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć".

Musi powstać spójna sieć rowerowa
Wszyscy przyznali jednak, że trzeba bardzo dużo zrobić, żeby po mieście jeździło się na rowerze wygodnie i bezpiecznie. Nie wystarczy jednak sama budowa nowych ścieżek czy malowanie pasów rowerowych. - Ważne jest, żeby wreszcie powstała spójna sieć rowerowa. Nie można też pozwolić, żeby wciąż powstawały buble, czyli niezgodne z prawem uskoki na ścieżkach, które często mają kilka centymetrów, chociaż prawo zezwala tylko na jeden centymetr. Konieczny jest odpowiedni nadzór nad budową dróg rowerowych - stwierdził Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza.

W czasie dyskusji dostało się także samym rowerzystom. Przypominano, że często sami łamią przepisy - m.in. nagminnie przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, szarżują na chodnikach. Od razu padły kontrargumenty, że rowerzyści wybierają chodniki, bo bardzo często nie czują się bezpiecznie na ulicach. - Kierowcy nagminnie mijają cyklistów z dużą prędkością i nie zachowują przy tym bezpiecznej odległości, czyli minimum jednego metra - zauważył Jacek Grunt-Mejer, psycholog transportu z Uniwersytetu Warszawskiego, a także praski społecznik, który walczył o Targową bardziej przyjazną dla pieszych i rowerzystów.

Ciekawe pomysły
Wszyscy zgodzili się, że konieczna jest lepsza edukacja skierowana do wszystkich użytkowników dróg - pieszych, cyklistów i kierowców. Ciekawsze propozycje zgłaszane przez uczestników warsztatów to m.in.: * wprowadzenie do szkół przedmiotu "Edukacja komunikacyjna" * obowiązkowe przejazdy na rowerach w czasie kursów na prawo jazdy (uświadomiłyby, jakie problemy napotyka cyklista na drodze i jak powinien się zachować kierowca) * większa liczba wideorejestratorów w radiowozach, które nagrywałyby niebezpieczne zachowania na drodze * organizowanie wspólnych przejazdów na rowerach środowisk cyklistów razem z policjantami (żeby policja bardziej poznała problemy cyklistów) * częste patrole policyjne na rowerach. Asp. Robert Opas ze stołecznej policji odnosząc się do tych ostatnich propozycji stwierdził, że wielu mundurowych dojeżdża na rowerach do pracy do Pałacu Mostowskich (siedziba stołecznej policji). Przyznał jednak, że wspólne przejazdy na rowerach mogłyby być dobrym pomysłem.

Pojawił się także apel do mediów, żeby nie podjudzać jednych na drugich - np. rowerzystów na kierowców czy pieszych na cyklistów. Rolą dziennikarzy ma być m.in. to, żeby ciągle piętnować niebezpieczne zachowania - przekraczanie prędkości czy jazda po pijanemu. - A media zwykle zajmują się bezpieczeństwem na określonej ulicy, jeśli dojdzie do śmiertelnego wypadku - utyskiwał Adam Sobieraj.

Może choć część tych pomysłów uda się teraz wdrożyć. Ruch należy teraz m.in. do miejskich urzędników, policji czy Ministerstwa Edukacji.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #401 dnia: 25 Wrz 2014, 13:17:20 »
Stalin -moją kieszeń będzie wadziło , po co stawiać tam 100-złotowe pachołki jak lepiej byłoby ze 3 razy dziennie po wlepiać mandaty i oddać sprawę do ZTM-u (oni najszybciej i najskuteczniej ściągają należności-można ?-można.).
Raffi wiem Ciebie dług publiczny nie obchodzi -zawsze możesz wykotłować z tego dzikiego kraju , ale ja nie chcę już płacić potrójnie za znikome poczucie bezpieczeństwa. Straż Miejska jest do usunięcia -niestety nie chce im się już prawie nic robić i jeżdżą tymi swoimi radiol-kami i nic nigdy nie widzą, i pracuje tam sama" śmietanka towarzyska "Mandaty są nieściągalne bo wszyscy włącznie z Tobą uważają że" nie da się" lub skoro nie chce się to  budujmy schrony przed "patologią " i jeszcze płaćmy im podwójnie może będą chcieli robić to do czego zostali powołani.  Sam napisałeś ze postawienie słupków jest wygraną ,ale nie ostateczną gdyż pomimo tego potrafią i ignorować te słupki -więc???......Polityka prosta szybka i skuteczna? Szybka ,tak Skuteczna jednak nie zawsze i zawadzająca tym co naprawdę muszą czasami podjechać bardzo blisko bloku . Zobacz politykę fotoradarów -pomaga?   Mundurowi jak będą szanować  swój wizerunek -to nie będzie to droga przez chaszcze. Natomiast społecznie to przeważnie wygrywają środowiska które teraz np. każą mi gębę trzymać na kłódkę bom hetero. Jak nie dojdziemy do normalności i odpowiedzialności zawodowej ,lekarz ,policjant , sędzia to środowisko tylko może jeszcze większy bałagan poczynić., w myśl przysłowia tam gdzie dwóch Polaków tam ze sto opinii.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #402 dnia: 25 Wrz 2014, 14:15:37 »
Stalin -moją kieszeń będzie wadziło , po co stawiać tam 100-złotowe pachołki jak lepiej byłoby ze 3 razy dziennie po wlepiać mandaty i oddać sprawę do ZTM-u (oni najszybciej i najskuteczniej ściągają należności-można ?-można.)
A co ma do tego wszystkiego ZTM?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #403 dnia: 25 Wrz 2014, 17:48:41 »
W nawiasie wyjaśniłem.- Tylko Ci mają sukcesy w egzekucji należności- można?

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #404 dnia: 25 Wrz 2014, 18:06:26 »
@jerzy - zarząd transportu miejskiego? :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl