Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364419 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Janek

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • rower i motocykl - ważne że do przodu w mieście!
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #330 dnia: 21 Sie 2014, 12:06:43 »
Giant ATX 860 2004,
Limit 28" - codzienny holender
kolarka Peugeot

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #331 dnia: 21 Sie 2014, 12:44:30 »
Autor zablokował nagranie.

Offline ElectricMike

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #334 dnia: 21 Sie 2014, 18:11:59 »
Jeśli opis jest adekwatny to jak zwykle miliony serc w stronę straży miejskiej.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #335 dnia: 21 Sie 2014, 23:12:06 »
Jeśli opis jest adekwatny to jak zwykle miliony serc w stronę straży miejskiej.

Ostatnio w rozmowie z SM (która przyjechała po jednym ponagleniu i zaledwie 20-30 minutach mojego czekania) dowiedziałem się, że mają dwa samochody w ruchu po Śródmieściu. Chyba się nie przesłyszałem - dwa(!). Zapewnienia o  "stałych patrolach" to fikcja. Łamanie przepisów o parkowaniu ignorują jadąc dalej - no tak, pewnie jakieś 5-8h wcześniej ktoś zgłaszał identyczny problem nieco dalej, więc muszą najpierw tam podjechać aby napisać "po przybyciu na miejsce, wezwanie nie zostało potwierdzone"...
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #336 dnia: 22 Sie 2014, 10:07:06 »
Ostatnio w rozmowie z SM (która przyjechała po jednym ponagleniu i zaledwie 20-30 minutach mojego czekania) dowiedziałem się, że mają dwa samochody w ruchu po Śródmieściu. Chyba się nie przesłyszałem - dwa(!).

Ja bym im w ogóle pozabierał samochody. W Śródmieściu ścisłym sorry, ale nierzadko szybciej idzie się piechotą niż jedzie samochodem (już nie mówiąc o szybkości roweru). Już nie mówiąc o tym, że po dojechaniu na miejsce auto trzeba jeszcze zaparkować by ruszyć na interwencję. A patrol pieszy mógłby stale się kręcić po okolicy, reagując na wszystko co się tam dzieje.

Plusów powyższego jest mnóstwo. Po pierwsze możnaby znać "swojego" strażnika z okolicy. A strażnik dobrze by znał region, bo byłby stale w jednym - wiedziałby o typowych problemach, kłopotliwych miejscach itp. Miejscowi mogliby "integrować się" z mundurowymi, poznać ich, rozmawiać z nimi o problemach, co teraz jest niezbyt możliwe - a sprzyjałoby bezpieczeństwu.

Koszt interwencji zawsze byłby niski bo patrol nie leciałby przez pół miasta do jednej interwencji, tylko po to by stwierdzić, że się spóźnili i wracać z powrotem tracąc czas i paląc paliwo. Poprawiłaby się wydajność pracy, zmalałyby puste przebiegi. Poza tym takich pieszych strażników możnaby wypuścić na miasto znacznie więcej niż zmotoryzowanych, bo odpadłyby koszty i cała logistyka utrzymywania floty aut - a to niemały koszt i kłopot.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #337 dnia: 24 Sie 2014, 00:51:01 »
jeszcze zaparkować by ruszyć na interwencję. A patrol pieszy mógłby stale się kręcić po okolicy, reagując na wszystko co się tam dzieje.

Tak, to ciekawe ale pieszy policjant zareaguje na problem. Taki w samochodzie - jeszcze nie widziałem, żeby się zatrzymał.

No nie, raz widziałem: jezdnia była zablokowana przez ciężarówkę a ścieżka rowerowa, którą samochody chętnie by tę ciężarówkę ominęły, przez jakiegoś rowerrorystę, który się uparł, że nie odda terenu bez walki. Okazało się, że w jednym z samochodów jest policjantka, która owego rowerzystę pogoniła. Tak, tak - dzięki interwencji dzielnej funkcjonariusz kierowcy samochodów mogli swobodnie jechać ścieżką rowerową i chodnikiem. Rowerzysta przeżył, chociaż grożono mu śmiercią i kalectwem :)

Plusów powyższego jest mnóstwo. Po pierwsze możnaby znać "swojego" strażnika z okolicy. A strażnik dobrze by znał region, bo byłby stale w jednym - wiedziałby o typowych problemach, kłopotliwych miejscach itp. Miejscowi mogliby "integrować się" z mundurowymi, poznać ich, rozmawiać z nimi o problemach, co teraz jest niezbyt możliwe - a sprzyjałoby bezpieczeństwu.

...sadzić razem kwiatki i podziwiać chmurki. Tymczasem społeczeństwo jest w stanie rozpadu a ci, którzy mają na to wpływ i mogliby trend odwrócić - wcale tego nie chcą. Divide et impera!

puste przebiegi. Poza tym takich pieszych strażników możnaby wypuścić na miasto znacznie więcej niż zmotoryzowanych, bo odpadłyby koszty i cała logistyka utrzymywania floty aut - a to niemały koszt i kłopot.

Przecież na każdym rogu są kamery więc to tak, jakby na każdym rogu stał funkcjonariusz... Żartowałem - jeszcze nie na każdym są :P
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #338 dnia: 24 Sie 2014, 09:28:16 »
Czyli z tego jest jeden wniosek -" Obywatelu płać podatki uczciwie i broń się sam ."

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #339 dnia: 24 Sie 2014, 09:55:14 »
Oczywiście pamiętając o tym aby przypadkiem nie przekroczyć granic obrony koniecznej bo prokurator tylko na to czeka. W naszym pięknym kraju wygląda to tak, że lepiej dać się okraść/napaść/pobić/zabić (niepotrzebne skreślić) niż odeprzeć tzw. nieuprawniony atak, bo wtedy przynajmniej uniknie się sprawy w sądzie (kilka lat) w roli oskarżonego o przekroczenie granic obrony konieczne.
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #340 dnia: 24 Sie 2014, 14:24:43 »
 :o No co Ty, nie dasz zarobić naszym prawnikom? Przecież tyle lat harowali , doktoryzowali się , przechodzili aplikacje i byli wielokrotnie "przekładani" żeby teraz głodować za marne 6 do 8 tyś? Jak nie będą mieli nad czym się roztrząsać to ich zwolnią i co pójdą na czarno na zmywak?

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #341 dnia: 24 Sie 2014, 17:11:30 »
Zbyt dobrze wiem jak na dzień dzisiejszy działają sądy, a prawnikowi to już wystarczająco dałem zarobić( i niewiele na tym zyskałem) żeby mieć jeszcze jakiekolwiek złudzenia.
życie nie znosi próżni...

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #342 dnia: 25 Sie 2014, 01:25:11 »
Czyli z tego jest jeden wniosek -" Obywatelu płać podatki uczciwie i broń się sam ."
Sądzę, że jednak sporo przesadzasz. I mocno mnie to zaskakuje w przypadku osoby, która przecież działa. A zatem osoby, której daleko do wylewającej się w sieci krytyki ze strony kanapowych mędrców. Ideału nie ma (i nigdy nie będzie) i naprawdę wiele jest do poprawienia, ale do tragedii temu baaaardzo daleko.

Oczywiście pamiętając o tym aby przypadkiem nie przekroczyć granic obrony koniecznej bo prokurator tylko na to czeka.
Masz jakieś konkretne dane, czy opierasz się na sensacjach, serwowanych przez media w celu podniesienia oglądalności? Tzn. albo pojedynczych przypadkach (vide ostatni głośny przypadek z ochroniarzem, który bronił się w klubie przed dwoma pijakami), albo informacjach w których "przypadkowo" pominięto istotne informacje.
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2014, 01:27:33 wysłana przez biały »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #343 dnia: 25 Sie 2014, 17:07:28 »
Do tragedii jeszcze daleko? ?  Czyżby , to z skąd Pani Jaworowicz stale ma od groma nowych tematów ? To że jeszcze jako tako się kolebię to nie oznacza że nie zostałem wy.... na służbie zdrowia i dobrze że nie muszę korzystać -to bym się przekonał na co mnie stać . To że mając po 50 + dowiedziałem się że będę tyrał do 67 (fizycznie) to nie tragedia?  To że emeryturę będę szukał na" A-" ileś tam pracując dla cwaniaków już 35 lat .  To że jak "zejdę " to się przekonam że moje "Ścierwo" tylko 4 tyś warte , nie jak było 7 tyś. To że okaże się zaraz po ujawnieniu kreatywnej księgowości , że jako obywatel-"dziad" nie mający nic wspólnego z bankami ,mam długi jeszcze większe jak za Gierka? Mało ? To że za jazdę po pasach rowerem zapłacisz ze 100 a jak nie to komornik to pewne , a to że "Frog" poszalał to 10 biegłych będzie się zastanawiało czy było coś czy nie? To że sami prawnicy mówią ,  że do sądu idzie się po wyrok nie sprawiedliwość to nic? Życzę dalej słońca nad głową i żeby nikt nie musiał się przekonywać jak jest "dobrze" w tym grajdołku. Dziennikarze przesadzają -za to im płaci się , ale wystarczy tylko rozejrzeć się bardziej a wszystko może się okazać lipą ładnie opakowaną .
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2014, 17:09:55 wysłana przez jerzy1234 »

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #344 dnia: 27 Sie 2014, 01:11:42 »
Żadnemu z was nie życzę, żebyście kiedykolwiek musieli dowiedzieć się, jak wygląda prawdziwie tragiczna nieudolność państwa lub jego brak.

Może faktycznie łatwiej jest tak żyć: mieć na kogo zwalić winę za to, że rzeczywistość nie jest różowa, zamiast pogodzenia się z tym, że poza zyskami z postępu technicznego dużo lepiej już nie będzie. Cóż, spokojnych snów.