Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364374 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.


Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #242 dnia: 09 Kwi 2014, 17:23:29 »
http://www.tvn24.pl/policja-przesiada-sie-na-rowery-za-200-tys-zl,416775,s.html

nie wiem dlaczego taki rower ma zaraz kosztować 3kzł, ale...

jak pojeżdżą służbowo na rowerach to może choć oni będą wreszcie w stanie zrozumieć rowerzystów

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #243 dnia: 09 Kwi 2014, 18:22:55 »
Brak dzwonka (i ew. odblasku z tyłu, bo nie wiem, czy lampka się liczy), będzie mandacik.

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #244 dnia: 09 Kwi 2014, 19:15:14 »
ale za to mają "24 przerzutki"! :-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #245 dnia: 09 Kwi 2014, 21:36:33 »
Tylna lampka się liczy także za odblask (jak duża).
Nie zrozumieją rowerzystów: kiedyś widziałem 2 Straszników Wiejskich jadących na rowerach, chodnikiem wzdłuż Puławskiej na wysokości Białogońskiej (w stronę Płaskowickiej), spokojnie przejechali przez przejście dla pieszych i pojechali chodnikiem dalej.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #246 dnia: 09 Kwi 2014, 23:17:30 »
nie wiem dlaczego taki rower ma zaraz kosztować 3kzł, ale...
3kzł to nie jest wygórowana cena. Jak na polskie realia przetargowe jest to wręcz cena podejrzanie niska.

jak pojeżdżą służbowo na rowerach to może choć oni będą wreszcie w stanie zrozumieć rowerzystów
Nie zrozumieją, bo ze strachu będą zasuwali po chodnikach ;P

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #247 dnia: 10 Kwi 2014, 00:11:47 »
tymczasem w Warszawie rowery zaczynają być popularne jako środek transportu ...

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,15771411,Slonce_sprzyja_rowerom__Rekord_wypozyczen_w_marcu.html#LokWawTxt

może nawet urzędnicy miejscy to zauważą (no dobra, rozmarzyłem się :) )

Offline Janek

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • rower i motocykl - ważne że do przodu w mieście!
wojna rowerzyści vs autobusy na Krakowskim Przedmieściu
« Odpowiedź #248 dnia: 10 Kwi 2014, 07:46:31 »
"Rowerzyści skarżą się na kierowców autobusów, zwłaszcza na Trakcie Królewskim. - Spychają nas na krawężniki. Dochodzi do potrąceń - narzekają. - Niektórzy kierowcy być może są nerwowi, ale wielu cyklistów też jeździ często niebezpiecznie - słyszymy w Miejskich Zakładach Autobusowych


 
    
 - Kierowca autobusu 105 prawie mnie przejechał na Królewskiej - opowiada Marta Trakul-Masłowska, rowerzystka i prezeska Fundacji Na Miejscu. - Zrobił pokazową akcję pt. "Nienawidzę rowerów". Jechał za mną dłuższy kawałek, trąbiąc i podjeżdżając bardzo blisko. Potem jeszcze mnie wyprzedzał i niebezpiecznie zajeżdżał mi drogę. Tak się przestraszyłam, że trzęsły mi się ręce.

 Dodaje, że kierowcę prawdopodobnie zdenerwowało to, że jechała kilkadziesiąt, a nie kilka centymetrów od krawężnika. - Ale wtedy autobusy i samochody niemal ocierają się o rowerzystów i tak dochodzi do potrąceń. Na Krakowskim Przedmieściu, gdzie kursuje mnóstwo autobusów, kierowcy spychają nas do rynsztoków wzdłuż krawężników. Znajomi, którzy też jeżdżą na rowerach, potwierdzają, że rejony Traktu Królewskiego są bardzo niebezpieczne dla cyklistów - mówi nasza czytelniczka.

"Mogą się znaleźć jacyś nerwowi pracownicy"

 Proponuje pełnomocnikowi rowerowemu ratusza, by zorganizował kampanię edukacyjną dla kierowców autobusów. Łukasz Puchalski pytany przez "Wyborczą" nie wyklucza spotkania przewoźników autobusowych ze środowiskiem cyklistów.

 Na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie rzeczywiście coraz częściej dochodzi do konfliktów między obiema grupami. Wydaje się, że projektanci przebudowy Traktu Królewskiego popełnili błąd, rezygnując z oddzielenia ruchu samochodowego od rowerowego. Można było chociażby wytyczyć pasy dla cyklistów na jezdni.

 Rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych Adam Stawicki obiecuje, że przewoźnik dokładnie wyjaśni opisane przez naszą czytelniczkę zdarzenie z kierowcą linii 105. - Przejeżdżanie tuż obok rowerzysty czy zajeżdżanie mu drogi oczywiście jest bardzo niebezpieczne. Może się skończyć dla niego źle - przyznaje. - Nasi kierowcy dobrze wiedzą, że rowerzystów trzeba mijać w bezpieczniej odległości [zgodnie z prawem musi to być przynajmniej metr - red.]. Wśród 3,5 tys. kierowców mogą się jednak znaleźć jacyś nerwowi pracownicy - twierdzi Adam Stawicki. Dodaje, że czasem rowerzyści też jeżdżą niebezpiecznie. - Np. co chwilę omijają autobus i stają przed nim przy skrzyżowaniu. To utrudnia ruszanie na zielonym świetle. Często cykliści nie sygnalizują też, że chcą skręcić - dodaje. Przypomina zdarzenie sprzed kilku tygodni, gdy krewki rowerzysta ze złości rozbił szybę w autobusie w Al. Jerozolimskich i szkło raniło kierowcę.

Według Aleksandra Buczyńskiego z Zielonego Mazowsza na Krakowskim Przedmieściu problemem jest to, że kierowcy autobusów pędzą, nie przestrzegając ograniczenia do 30 km na godz. - Chcą nadrobić opóźnienia. To jednak prowadzi do groźnych sytuacji. Może powinno się tam stawiać fotoradar albo pilnować kierowców za pomocą tachografów? "

źródło: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,15759533,Kierowcy_autobusow_kontra_rowerzysci__To_juz_jest.html#TRrelSST
Giant ATX 860 2004,
Limit 28" - codzienny holender
kolarka Peugeot

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #249 dnia: 10 Kwi 2014, 08:23:46 »
Cytuj
...rower na wydzielonej ścieżce jest dość niebezpieczny dla przechodniów - nadjeżdża cicho i szybko, nie pozwala swobodnie spacerować.
dr Krzysztof Domaradzki, autor projektu remontu Krakowskiego Przedmieścia
(gazeta.pl, 8.12.2004)
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi 2014, 08:25:19 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #250 dnia: 10 Kwi 2014, 10:22:44 »
Na Nowym Świecie i Krakowskim ograniczenia nie przestrzega nikt, z policją na czele. Ostatnio tuż za Świętokrzyską (tam, gdzie jest zwężenie) taksówkarz wyprzedził mnie nawet na mniej niż gazetę, a byłem przekonany, że jadę w takiej odległości od krawężnika, że nikt nawet nie będzie próbował, jechałem równe 30km/h.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #251 dnia: 12 Kwi 2014, 03:04:33 »
Parkowanie po Krakowsku

Takich zdjęć każdego dnia mogę na Noakowskiego robić całe pęczki. Mało który samochód jest z KRK, większość blach zaczyna się na W i jest dwuliterowa, więc warszawskiego TVNu już to nie interesuje.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #252 dnia: 16 Kwi 2014, 00:15:52 »
Dyskusja   rowerowa w RDC.
http://www.rdc.pl/publikacja/jest-sprawa-rowerzysci-kontra-kierowcy-w-warszawie/

Cytuj
Jest sprawa: warszawscy rowerzyści kontra kierowcy

Gośćmi w audycji byli Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej, Ilona Buttler ? Instytut Transportu Samochodowego oraz Michał Dobrzański ? Instytut Obywatelski.

Goście kompetentni, więc dyskusja wyróżnia się w tłumie :)

Ze śmiesznych rzeczy - Pełnomocnik narzekał, że uczestnicy ruchu stosują się do przepisów, kiedy im wygodnie, a zaraz potem... pewnie sami wychwycicie :D

Wątki na czasie - m.in. opinia słuchaczki o pasach na Saskiej.
Cieszy też, że Pan Pełnomocnik coraz częściej dojeżdża rowerem do pracy i osobiście pomaga budować 3% udział podróży rowerowych :)

Do tego padła zapowiedź spotkania rowerowego z przewoźnikami transportu publicznego w przyszłym tygodniu :)
« Ostatnia zmiana: 16 Kwi 2014, 00:52:06 wysłana przez miroslavka »

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #253 dnia: 25 Kwi 2014, 08:57:39 »
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,rowerowy-weekend-masa-krytyczna-i-maraton,120697.html

Przyjazne miasto rowerzystą  wg ZDM

Cytuj
W sobotę maraton [...]
- Chcemy promować tym wyścigiem Warszawę, jako miasto przyjazne rowerzystom - mówi Adam Sobieraj, rzecznik prasowy ZDM. [...]

Cytuj
[...]Jak przekonują organizatorzy, cykliści nie utrudnią życia warszawiakom.
- Jedynym utrudnieniem dla ruchu pieszego i kołowego będzie wyłączenie części chodnika ulicy Czerniakowskiej, w związku z koniecznością pokonania kładki przez zawodników - informuje ZDM.[...]
::)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #254 dnia: 25 Kwi 2014, 10:12:57 »
I tak oto Czesław Lang Team (wymawiać koniecznie z angielskim akcentem) ominął problem opłat za zajęcie pasa drogowego, uzgodnień z Policją i urzędami, tworzenia planów tymczasowych organizacji ruchu. Szacun za kreatywność w cięciu kosztów, upraszczaniu sobie procedur i maksymalizacji zysków.

A sprzedawanie biegania z rowerami po schodach pod hasłem "Warszawa przyjazna rowerom" to po prostu majstersztyk marketingu. Aż chyba się wybiorę na tą kładkę pofocić jak biegają :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)