Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa

(1/11) > >>

ŁukaszM:
Pełnomocnik donosi:

--- Cytuj ---Nie samym Veturilo człowiek żyje ;)
W ramach współpracy z Zarządem Dróg Miejskich przygotowujemy projekt pasów rowerowych na ulicach Goworka-Spacerowej (od Puławskiej do Belwederskiej), który zostanie zrealizowany w ramach tegorocznego frezowania nawierzchni. Priorytetem jest wyodrębniony pas rowerowy w górę, a jeśli przestrzeń pozwoli, wyznaczymy także pas w dół. Umowa na projekt organizacji ruchu już podpisana.
--- Koniec cytatu ---

Raffi:
Dobrze, że się udało Pełnomocnikowi i ZDM dogadać, bo czasu było mało, gdyż ZDM chce jakoś bardzo niedługo to frezowanie robić... Oby tylko dopchnęli to do końca, czyli do realizacji. Bo umowa to dopiero początek drogi.

fionotron:
Uważam że takie wydzielone 2pasy rowerowe są tam Bardzo potrzebne.
Wielokrotnie miałem Tak, że na podjeździe ul. Spacerową - trąbiły na mnie samochody, abym zjeżdzał z ulicy bo się im strasznie spieszyło... Znowu na zjeździe jest też niebezpiecznie - bo jadąc skrajną prawą stroną jest wiele nawieżchniowych nierówności - a spotkanie się z asfaltem, albo krawężnikiem na zjeździe - miłym doznaniem dla rowerzysty raczej nie jest.

Skromnie uważam że takich wydzielonych pasów rowerowych powinno być więcej w Mieście...

Pozdro.

Raffi:

--- Cytat: fionotron w 10 Mar 2013, 11:07:52 ---Uważam że takie wydzielone 2pasy rowerowe są tam Bardzo potrzebne.
--- Koniec cytatu ---

Wieści z frontu mówią, że póki co będzie pas pod górkę.

Bo na dół to by wymagało poszerzenia jezdni w dwóch miejscach, a na to nie ma kasy. W dół zrobią więc tak, że lewy pas maksymalnie wąski, a prawy maksymalnie szeroki.



--- Cytat: fionotron w 10 Mar 2013, 11:07:52 ---Znowu na zjeździe jest też niebezpiecznie - bo jadąc skrajną prawą stroną jest wiele nawieżchniowych nierówności
--- Koniec cytatu ---

A kto każe jechać prawą stroną? Ja walę środkiem lub lewą strona pasa. Zwłaszcza że w dół zwykle auta wcale nie jadą szybciej niż ja. Tak samo radze i Tobie.

Choć po wymianie nawierzchni to już przestanie być problem.



--- Cytat: fionotron w 10 Mar 2013, 11:07:52 ---Skromnie uważam że takich wydzielonych pasów rowerowych powinno być więcej w Mieście...

--- Koniec cytatu ---

Też tak uważam.

maciek_slon:
A wiadomo już dokładnie, czy pas w górę będzie dociągnięty do samej Puławskiej, czy jedynie do skrętu w Goworka a dalej Klonową prosto do pl. Unii?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej