Autor Wątek: Czy Facebook wie co...  (Przeczytany 3558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kenneth

  • Gość
Czy Facebook wie co...
« dnia: 08 Lut 2013, 15:44:22 »
Czy Facebook wie co robisz w tej chwili?

http://pclab.pl/news52377.html
Cytuj
Bloomberg, który twierdzi, że Facebook przygotowuje nową aplikację, przeznaczoną dla smartfonów, poprzez którą śledzone mają być lokalizacje wszystkich użytkowników. Co ważne, monitorowanie ma działać nawet wtedy, gdy sama aplikacja Facebook nie będzie uruchomiona. Oznacza to, że wraz z nowym programem instalowana ma być jakaś usługa systemowa lub po prostu druga aplikacja, działająca cały czas w tle.


Jakiś czas temu była sprawa ACTA. Teraz mamy legalnego, amerykańskiego cukierberga, który w ramach wciskania nam badziewia - chce od nas wszystkiego co się da, aby tylko władować nam spersonalizowane reklamy.
Osobiście już sam się z takimi spotkałem - aczkolwiek spowodowanymi przez cookies. najpierw zajrzałem z raz na stronę pewnej polskiej firemki budującej jachty - a potem widziałem ich reklamy nawet na.... piekielnych. (sic!).
Ostatnio wybierałem nową lustrzankę - a reklamy kilku widzę do dzisiaj w kilku miejscach... Na co? Po co? SKoro decyzje podjąłem już daaawno i sprzęt kupiłem zupełnie inny niż proponowany chłam?

Offline Roxel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tuning
Odp: Czy Facebook wie co...
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lut 2013, 14:31:59 »
Właśnie się potwierdzają moje domysły, że ktoś mnie śledzi :D

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Czy Facebook wie co...
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lut 2013, 17:18:15 »
Jak się nie podoba to nie musicie tego używać.

Kenneth

  • Gość
Odp: Czy Facebook wie co...
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lut 2013, 23:09:36 »
@Mbaran - kto używa ten używa. Na pewno jednak warto wiedzieć, kto ma nasze dane i jak je wykorzystuje - względem wywiadu z pewnym wiceprezesem jednego z wiekszych obecnie bĄków, który przyznał się publicznie, że zamierza dane Klientów....... sprzedawać innym firmom.

Osobiście już mam teraz na codzień mam do czynienia ze spersonalizowanymi stronami, co chwilę wyświetla mi się reklama aparatów cyfrowych, chociaż ten kupiłem miesiąc temu) czy czarterów (chociaż i tak wybrałem inny niż reklamują) itede. Jesli ktoś chce mieć tak dobierane reklamy - jego sprawa. ja jednak nie chcę i sobie czegoś takiego nie życzę. A zablokować też wszystkiego nie mogę, bo często korzystam z pewnych stron w ramach pracy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy Facebook wie co...
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lut 2013, 08:00:49 »
Jak się nie podoba to nie musicie tego używać.

Dokładnie. Ja gdy nie korzystam z netu po prostu wyłączam w służbowym telefonie opcję łączenia się z WiFi i siecią w celu transmisji danych. Mam to wyłączone przez 99% czasu, przez pozostałe 1% nie jest to dla mnie problemem ;)

Już nie mówiąc o tym, że mojej prywatnej komórce to zupełnie nic złego nie grozi. Ani wirusy, ani programy szpiegujące, ani nic co by było w jakikolwiek sposób związane z Internetem ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy Facebook wie co...
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Mar 2013, 10:44:47 »
Raffi, twojej komórce nie wiele zagraża. Pewnie nawet kradzież jest minimalna - https://www.youtube.com/watch?v=0Tvmr4dNrfk

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy Facebook wie co...
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Mar 2013, 12:19:04 »
Raffi, twojej komórce nie wiele zagraża. Pewnie nawet kradzież jest minimalna - https://www.youtube.com/watch?v=0Tvmr4dNrfk

Dlatego ją tak lubię, że nic mi z nią nie zagraża i ogólnie nie muszę się bać o telefon. Bo to w ogóle jakaś głupota jest i wypaczenie, gdy się musisz trząść o telefon by nie upadł lub by go nie ukradli. Przecież to tylko rzecz, a nie dziecko ;)


W ogóle to świetny filmik :) Wywołałeś u mnie wesołe wspomnienia, bo przeżyłem coś podobnego w realu wiele lat temu.

Jeszcze miałem wtedy cegłę - Alcatela One Touch Club DB (DB od Dual Band - bo te 1800MHz to taka nowość była wtedy:D). Modne wtedy były Nokie 3330 (bez widocznych antenek - szał!), Motorole z klapką (klapka - szał!) i Ericssony (też z klapką). Alcatela powszechnie uważano za obciachowy, duży i przestarzały. Zupełnie nie wiem czemu go nie doceniano - pancerny był, wytrzymywał nawet aportowanie przez psa (a rzut na 20m w dal, ślina i kły psa to trudne wyzwanie!), wygodny w użyciu też bo przyciski i ekran duże, świetnie znosił deszcz i wodę, a baterię można było w razie potrzeby zastąpić trzema paluszkami AAA, gdy się było daleko od cywilizacji i nie miało jak naładować. Może nie doceniano go dlatego, że nie miał gier? Wtedy granie w węża było niemal jak dziś Angry Birdsy i Facebook - MAST HEV jeżeli chcesz być modny :D

Tylko oczywiście ja nikogo nie namawiałem do zabrania mi telefonu i wszystko trwało krócej. Goście podeszli we dwóch, zaproponowali wpierdol lub wyskoczenie z telefonu, wyjąłem im kom bo mi go specjalnie żal nie było, krzyknęli "wal się" i poszli sobie :D Ubaw tym większy, że miałem wtedy ze sobą spora kasę sieci osiedlowej, która jechałem wpłacić na pocztę. Starczyłaby wtedy na jakieś 20 modnych telefonów :)
« Ostatnia zmiana: 01 Mar 2013, 12:20:50 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)