Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Bielany, Bemowo, Żoliborz

Urząd Dzielnicy Żoliborz chce opłaty za udzielenie informacji publicznej!!!

(1/3) > >>

Maćkofff:
Witam wszystkich,

Częśc z Was zapewne wie, że pracuję intensywnie nad przyjaznym portalem na którym będzie m.in. lista z lokalizacjami wszystkich prawidłowych parkingów rowerowych zainstalowanych na terenie Warszawy.

Aby poświęcić więcej czasu nad stroną, wystąpiłem do wszystkich urzędów dzielnic (i kilka urzędów miejskich) z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej czy zrealizowali jakieś parkingi rowerowe a jeśli tak to gdzie i w jakiej liczbie. Pytanie wydaje się proste. Jednak nie dla wszystkich.

14 dzielnic nie miało żadnego problemu z udzieleniem takiej informacji. Na odpowiedzi 3 jeszcze czekam. Od jednej chyba nie dostanę odpowiedzi. Dlaczego?

Urząd dzielnicy Żoliborz ma duży problem z zebraniem takiej wiedzy. Dzielnica jest taka ogromna, że potrzebne są nakłady finansowe (oczywiście od wnioskodawcy) lub uzasadnienie dlaczego ta informacja jest szczególnie istotna dla interesu publicznego. Poniżej wklejam odpowiedź.



Proszę Was teraz o pomoc. Jak im odpisać, żeby pojechać po całości? ;) Dlaczego 14 dzielnic i kilka urzędów miejskich nie miało z tym problemu i zrobili to nieodpłatnie? Może zostali oszukani i zmanipulowani ]:->

Raffi:
Ja Ci odpowiem gratis: Porządne parkingi rowerowe są:
- Pod urzędem dzielnicy,
- P&R Metro Marymont,
-Przy wejściu do metra dw. Gdański (po płn stronie torów kolejowych),

I chyba tyle. Odpisz im by się wstydzili ;-)

Mhrok:
A może po prostu dać się "wezwać" i odpisać zgodnie z prawdą o tworzeniu portalu z informacją o stojakach?

Maćkofff:
O tym też myślałem. Chociaż będzą pytania pt. "Po co?" "Na co?" "Jak to?" i "Kto na tym zarobi?". Chociaż zawsze można napisać, że na stronie będzie informacja iż całą listę dostarczyły urzędy dzielnic. Lista na Żoliborzu została utworzona społecznie ponieważ Dzielnica wymagała opłaty za udzielenie takiej informacji ;)

oelka:
Ja bym im odpisał, po co chcesz tę listę, że nie zamierzasz na niej zarabiać. A jeśli urząd dalej zamierza pobierać opłatę, to rezygnujesz z ich usług. Napisałbym też, że w takim układzie rzeczy lista zostanie sporządzona społecznie a informacja o próbie pobrania opłaty za tę informację zostanie podana do publicznej wiadomości.

Krzysztof

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej