Autor Wątek: Przedmasówka on-line??  (Przeczytany 8940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roxel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tuning
Przedmasówka on-line??
« dnia: 23 Sie 2012, 15:42:15 »
Hej mam pomysł, a dokładnie to, że przedmasówkę można umieszczać w transmisji On-Line (justin.tv) jeżeli kogoś nie będzie, nie może przybyć, a chce, jest za daleko, albo coś innego, ale ma przy sobie tablet-smartfon czy inne multimedia z internetem. To może wejść na stronę (podana wyżej) i może być z tymi co są na przedmasówce.
Ps. na (justin.tv) można też prowadzić dyskusję, jest obok panelu wideo. Więc jesteś tak jakby wirtualnie :)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sie 2012, 15:46:32 »
Jestem przeciwko. Przedmasówka jest spotkaniem służącym swobodnej wymianie myśli, a nie martwieniu się "jak wyjdę przed kamerą?". Technicznie również nie bardzo jest to jak rozwiązać. A najważniejsze ustalenia i tak są później zamieszczane na forum.

Offline Roxel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tuning
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sie 2012, 15:56:52 »
W sumie prawda
a nie martwieniu się "jak wyjdę przed kamerą?".
większość by pewnie zwracała uwagę na kamerkę zamieszczoną na ścianie czy gdzie indziej :) i przedmasówka stała by się filmem dokumentalnym :D

Savil Są jakieś granice... >.<
« Ostatnia zmiana: 23 Sie 2012, 17:11:15 wysłana przez Savil »

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sie 2012, 16:03:07 »
W sumie prawda
a nie martwieniu się "jak wyjdę przed kamerą?".
większość by pewnie zwracała uwagę na kamerkę zamieszczoną na ścianie czy gdzie indziej :) i przedmasówka stała by się filmem dokumętalnym :D

Raczej jego parodią  :D :D :)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Rano1

  • Gość
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sie 2012, 19:04:01 »
Ja jakoś nigdy nie widziałem żadnych fotogalerii czy filmików z Przedmasowania (może z jakimiś wyjątkami - takie objechanie kamerą zaludnionych ścian w pokoju Zielonej Rezydencji na Nowogrodzkiej !). Ludzie tam po prostu skupiają się na burzy mózgów.
Kiedyś natomiast, w letnim okresie, bywały Przedmasówki na tzw. platformie (nie mylić z tą...hmmm) na bulwarze wiślanym na wysokości ul. Karowej. Kiedyś tamtędy przejeżdżałem rowerem, zatrzymałem się na chwile. Był akurat koniec, ale kilka osób zahipnotyzowanych spotkaniem jakoś mnie nie zauważyło na  moje "cześć", więc po chwili odjechałem.  ;D
Myślę, że jak zebrani będą chcieli to coś opublikują, nie ma jednak sensu ich do tego "zmuszać", bo to może wypaczyć sens takich spotkań i ustawić je pod "medialność".

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sie 2012, 19:35:32 »
Nie sądzę by medialność spotkań służyła jakości dyskusji na niej. Nie wiem co miało by dać publikowanie nagrań ze spotkań, nie widzę tu żadnych plusów, za to sporo wad tego rozwiązania.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

GFM

  • Gość
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sie 2012, 23:19:48 »
Ja też widzę przewagę minusów. ::)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sie 2012, 00:44:43 »
Jestem przeciw mimo że rzadko bywam na przedmasówkach. Wydaje mi się że nic dobrego by to nie wniosło do i tak trudnego do prowadzenia i skondensowania w czasie spotkania.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sie 2012, 08:35:00 »
Ja to mógłbym nawet zrobić od strony technicznej... I byłby to fajne zadanie.. ALE jakoś nie widzi mi się aby ktoś oglądał jak tańczę tam na stole... ermmm znaczy zabieram głos... :D
Komu w drogę temu rower.

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sie 2012, 12:02:47 »
Dla mnie osobiście to jest bardzo dobry pomysł. sam bym z tego korzystał jak bym był na wyjeździe albo zmęczony po pracy. przy okazji w ten sposób można zwrócić uwagę nowych osób które będą chciały pomagać i myślę że w ten sposób jest szansa powiększenia grona zabezpieczenia którego jest wciąż mało
Light live for fun

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Sie 2012, 15:08:18 »
Ale to że ktoś obejrzy nic nie da to trzeba rozmawiać. Po za tym większość komunikacji to komunikacja niewerbalna (ruchy gesty) tylko wtedy rozumiemy pełen sens wypowiedzi. Więc praktycznie taka opcja nic by nie dała. Można by było posłuchać jak w radiu i tyle.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline Roxel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tuning
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Sie 2012, 16:36:21 »
Ale to że ktoś obejrzy nic nie da to trzeba rozmawiać. Po za tym większość komunikacji to komunikacja niewerbalna (ruchy gesty) tylko wtedy rozumiemy pełen sens wypowiedzi. Więc praktycznie taka opcja nic by nie dała. Można by było posłuchać jak w radiu i tyle.
Ale jest po prawej stronie coś takiego jak gadu-gadu, tyle że grupowe więc można dyskutować. A z resztą niektórzy mają pomysły ale się np. wstydzą czy nie wiedzą czy mogą zadać pytanie, a w necie o wiele łatwiej jest pisać. :)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sie 2012, 18:03:33 »
Na tej zasadzie można nie robić przedmasówek. Tylko spotkać się wieczorem na takim czacie i pogadać.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sie 2012, 19:54:52 »
Przedmasówka jest spotkaniem organizacyjnym, nie teatrzykiem :) Podczas Przedmasówki osoby z zabezpieczenia omawiają poprzednie przejazdy, w tym poddają się samokrytyce :P, omawiają zachowania osób na trasie, oraz omawiają następne trasy... nic z tych rzeczy nie jest pewnie mega interesujące dla osób postronnych.

Ponadto wyjęte z kontekstu wypowiedzi padające czasami na takich spotkaniach (szczególnie te samokrytyczne) mogłby być wykorzystane przez wrogie Masie siły przeciwko niej :P :P :P

Jeżeli ktoś chce być na przedmasówce, jest zaproszony zawsze, jeżeli nie może być, to nikt go nie zabije i zawsze może spytać kogoś czy było coś nowego/ważnego.

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, lub propozycje, a jest zbyt wstydliwy :) to oczywiście od tego jest między innymi to forum, gdzie po każdej Masie widzimy komentarze zarówno pozytywne jak i negatywne, forum jest w końcu relatywnie anonimowe, a do założenia jakiegoś superkrytycznego postu wystarczy założyć profil, już się to zdażało :)

Przedmasówka.tv z czatem wymagałaby ustawiania, konfigurowania, łącza na miejscu i kogoś do obsługi czatu, nie ma to chyba sensu i jest przysłowiową skórką za wyprawkę kiedy przedmasówka trwa niecałe 2 godziny...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Sie 2012, 20:31:44 »
A może by tak masę on-line odbywać ? - po co się ściskać , pocić jak można w fotelu z trawką w zębach i było by cool.

Rano1

  • Gość
Odp: Przedmasówka on-line??
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Sie 2012, 20:37:31 »
I jeszcze drałować na góre bez windy. Brak parkingu rowerowego.  ;)