Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?

<< < (8/9) > >>

ElectricMike:
Na fragmencie od EC do przejazdu kolejowego zostały dodane linie:


Sam pomysł z uspokojeniem ruchu w taki sposób ciekawy, niestety wykonanie byle jakie.
Asfalt między progami a krawężnikiem w 3/4 przypadków jest położony byle jak, łagodniej i przyjemniej jest przejechać po progu który jest dosyć łagodnie wyprofilowany niż po samym przepuście, dodatkowo widać że będzie się tam zbierać piach i śmieci.


--- Cytat: łowca w 06 Mar 2014, 14:31:15 ---A potem dzielni panowie z ciężarówek u[tentego] słupki i będa nad tymi śmiesznymi wysepkami jeździć okrakiem. Tak to będzie wygladać.

--- Koniec cytatu ---
Część słupków już jest powgniatana.

Raffi:

--- Cytat: ElectricMike w 10 Mar 2014, 02:35:27 ---
--- Cytat: łowca w 06 Mar 2014, 14:31:15 ---A potem dzielni panowie z ciężarówek u[tentego] słupki i będa nad tymi śmiesznymi wysepkami jeździć okrakiem. Tak to będzie wygladać.
--- Koniec cytatu ---
Część słupków już jest powgniatana.
--- Koniec cytatu ---

Ale wciąż stoją, co oznacza, że spełniły swoją rolę i wygrały walkę z próbami niszczenia ich! Wgniecione czy nie, swoją rolę pełnią i autem przejechać okrakiem się nie da.

Warto obserwować co będzie dalej i w razie co zgłaszać by ZDM szybko uzupełniał braki.

jolajola1:
Ale czy namalowanie pasów rowerowych na jezdni oznacza, że rowerem NIE WOLNO jeździć po koronie wału?

miroslavka:
@jolajola
Ten pas zapowiada się jako zwykłe pobocze.
W sprawie wału nie powinno się nic zmienić, bo wał jest poza pasem drogowym. No, chyba, że zechcą postawić b-9, a w to wątpię.
Inną kwestią jest, czy teraz można tam oficjalnie jeździć (ze względu na przepisy powodziowe) :D

fionotron:
@Jolajola1
Widzę że dalej chyba nie jesteś  w temacie...:) Znowu pytasz się o Koronę Wału... :)
Więc kolejny raz odpowiadam Tobie i innym mającym wątpliwości...
Akurat sprawę zlustrowałem osobiście  - przejechałem tą niestety kostkową ale jednak Ścieżką Rowerową na odcinku od Ciepłego Kanałku na Siekierkach do asfaltu za niestrzeżonym przejazdem kolejowym na płytowym podjeździe - u wlotu do piaskarni i na "popioły"... I są tam rowerowe znaki poziome (właśnie tuż przy przy samym przejeździe kolejowym na kostce - za nim, i potem dopiero tuż przy blaszaczku - tuż przy piaskarni, a "popiołam'i z drugiej strony również na kostce... Oba te znaki poziome są tu na pewno już dosyć długo...
Wiem że zapiaszczoną kostką się kiepsko jedzie, ale ten odcinek asfaltowy na początku piaskarni/popiołów jest wporzo - i przyjemnie się nim kręci...
Czyli że rowerzyści będą mieli do wyboru - koronę Wału, albo obustronne pasy - (tak w zasadzie jeszcze nie wiadomo dla kogo... :), bo nie oznaczone)  na ul. Wale Zawadowskim w obie strony... :)
Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej