Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?

<< < (3/9) > >>

robertrobert1:

--- Cytat: fionotron w 21 Cze 2012, 23:50:23 ---
Wiem, że na szosie ciężko byłoby tam jechać- pewnie, że by się dało,  tylko po co niszczyć sobie rower tego typu.

--- Koniec cytatu ---

Jeżdziłem po niej na szosie i żadnych dyskomfortów nie odczułem ani żadnych zniszczeń w w sprzęcie nie zauważyłem.  ;D

fionotron:
Co do ścieżki rowerowej na samej koronie Wału Zawadowskiego to na koronie  na odcinku od kanałku zimnego (w kierunku południowym) do Zawad ustawione są maszyny przebudowywujące jej szczyt.
Ciekawie, czyżby był budowy kolejny'' pseudo odcinek'' ścieżki rowerowej?

jolajola1:
W lipcu 13' zakończono całkowicie budowę.

Od mostu Siekierkowskiego do mostka nad kanałem z Siekierek jest dobrze ubity szuter.

Od tegoż mostka, od Sytej, aż do pierwszej piaskarni, do miejsca gdzie Wał Zawadowski zamienia sie we Włóki, na koronie walu jest dobrze(!!) położona szara niefazowana kostka.

Wzdłuż wszystkich hałd popiołowych, do ich końca, do Prętowej, jest szeroka asfaltowa DDR.

Dalej po koronie wału biegną już tylko "polne drogi", ale są pewne oznaki, że ten ciąg turystyczny będzie prowadzony dalej. Od Prętowej do styku z południowym krańcem Włóki są przebudowywane ludzkie zejścia i wejścia na wał oraz 2 przejazdy dla samochodów - na takie same jak już są na odcinku od Sytej na południe.

em c:
Ta nowa, asfaltowa DDR między hałdami a Wisłą jest super, w końcu nie trzeba jechać po płytach betonowych. Natomiast wcześniejszy kawałek wału (z nową kostką) służy mieszkańcom okolicznych osiedl jako chodnik, rowerem lepiej jechać asfaltem wzdłuż wału.

em c:
Na Wale Zawadowskim (ulicy) powoli końća dobiega zmiana leżących policjantów - nowe umożliwiają przejazd tylko jednemu samochodowi, a od stron pobocza mają normalny, płaski asfalt, więc rowerem będzie dało przejechać się niezależnie od ruchu samochdowego. Pojawiły się też cieniutkie białe linie (ok 2. od pobocza) ciągnące się między nowymi progami - zalążek przyszłych pasów rowerowych?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej