Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Rowerowy plan dla Mokotowa

<< < (2/6) > >>

Raffi:

--- Cytat: Trupek w 09 Mar 2012, 11:30:41 ---Tak poza tematem - gdzie na Mokotowie jest SGGW?

--- Koniec cytatu ---

Rakowiecka 28 czy 30.

Przy 32 jest z kolei uczelnia prywatna (WSIIZ).
Generalnie na Rakowieckiej kontrapas i stojaki by się przydały. Ale pewnie się nie da, bo jest wąsko (trawnik może już być terenem prywatnym), a kontrapas oznaczałby likwidację parkowania.

Mnie przez 4 lata studiów udało się wywalczyć tylko frezowanie ;)

Mhrok:
Jeżeli chodzi o PW to mamy tam pilnowane przez "Straż Akademicką" parkingi. Teraz uwaga: 25 miejsc(OIDP) przy gmachu głównym! Są też stojaki i ogrodzenia na całym terenie (amatorszczyzna, raczej wyrwikółki). Jak narazie nie miałem okazji doświadczyć tłoku na parkingu, ale ponoć w lato jest "kto pierwszy ten zostawia rower"...
Jeżeli chodzi o dojazd to jeżeli chodzi o Noakowskiego to... bez komentarza...

Raffi:

--- Cytat: Mhrok w 09 Mar 2012, 21:06:25 ---Jeżeli chodzi o PW to mamy tam pilnowane przez "Straż Akademicką" parkingi. Teraz uwaga: 25 miejsc(OIDP) przy gmachu głównym! Są też stojaki i ogrodzenia na całym terenie (amatorszczyzna, raczej wyrwikółki). Jak narazie nie miałem okazji doświadczyć tłoku na parkingu, ale ponoć w lato jest "kto pierwszy ten zostawia rower"...
--- Koniec cytatu ---

Nie tylko przy Noakowskiego przy głównym można zaparkować. Przechodzisz przez Nowowiejską na drugą stronę i też masz parking, większy nawet.



--- Cytat: Mhrok w 09 Mar 2012, 21:06:25 ---Jeżeli chodzi o dojazd to jeżeli chodzi o Noakowskiego to... bez komentarza...

--- Koniec cytatu ---

Przesadzasz. Widywałem gorsze ulice.

Mhrok:

--- Cytat: Raffi w 10 Mar 2012, 09:59:51 ---
--- Cytat: Mhrok w 09 Mar 2012, 21:06:25 ---Jeżeli chodzi o PW to mamy tam pilnowane przez "Straż Akademicką" parkingi. Teraz uwaga: 25 miejsc(OIDP) przy gmachu głównym! Są też stojaki i ogrodzenia na całym terenie (amatorszczyzna, raczej wyrwikółki). Jak narazie nie miałem okazji doświadczyć tłoku na parkingu, ale ponoć w lato jest "kto pierwszy ten zostawia rower"...
--- Koniec cytatu ---

Nie tylko przy Noakowskiego przy głównym można zaparkować. Przechodzisz przez Nowowiejską na drugą stronę i też masz parking, większy nawet.



--- Cytat: Mhrok w 09 Mar 2012, 21:06:25 ---Jeżeli chodzi o dojazd to jeżeli chodzi o Noakowskiego to... bez komentarza...

--- Koniec cytatu ---

Przesadzasz. Widywałem gorsze ulice.

--- Koniec cytatu ---
Ano przy EITI jest parking, ale przeważnie nie chce mi się latać w jedną i w drugą jak potrzebuję się dostać do GE(Elektryczny).
Jeżeli chodzi o Noakowskiego to nie dość, że jest wąska to jeszcze przeważnie jest zastawiona przez "dostawy" i kurierów oraz innych, którzy zostawiają samochody "na 5 minut". Do tego jest jednokierunkowa z mojej perspektywy w złą stronę.

qwerJA:
Ale Noakowskiego nie leży na Mokotowie, co nie znaczy że nie powinno się przy okazji gruntownego remontu ulicy, (zerwania asfaltu i chodników) zorganizować kontrapas rowerowy, ale na to przepisy z jakiegoś rozporządzenia nie pozwalają, a władze Stolicy nie mają zamiar go na wzór włodarzy innych miast olewać ciepłą herbatką.

Argument za zmianą rozporządzenia jest, w Krakowie powstały kontrapasy obok miejsc parkingowych dla samochodów, i wszyscy widzą że to się sprawdza i jest bezpieczne. A to jest rozporządzenie ( ZTCP ), wydanie go dużo nie kosztuje i nie potrzeba sejmu i senatu.

Czy ktoś się już o to starał w ministerstwie ? 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej