Autor Wątek: [WAŻNE] STOP ACTA  (Przeczytany 15309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Sty 2012, 21:30:59 »
Pamiętajcie w piątek ostatni w tej serii protest!

W zasadzie to chyba nawet dwa. Violet Kivi (inicjatywa Skelera) też ma grać tego dnia pod pałacem i pokazywać że sami twórcy muzyki też nie wszyscy są za ACTA. Szczegóły też są na FB, na profilu VioletKivi.

Poza tym chyba jednak nie ostatni. W weekend otwarcie Narodowego i słyszałem, że też ludzie się zbierają by protestować tam wtedy.


Wygląda na to, że nasz ukopppany polski rzont bardziej interesuje się jak zwalczać demonstracje niż poprawą naszego życia...

W sumie to się nie dziwię, bo zagrożenie zadymą jest realne. Po tym jak w Kielcach demonstracja przerodziła się w zadymę też bym wolał by Policja nie pozwoliła demonstrującym w WAW zdemolować czegokolwiek. Może mi się nie podobać ACTA i rząd, ale Warszawa mi się podoba, więc cieszę się, że jakby co, to nie pozwolą jej niszczyć.


Ale teoria spiskowa, w dobie terroryzmu i zagrożenia atakami B, C, to nie dziwię się że je pomontowali, tylko żeby jeszcze ludzie wiedzieli co oznaczają emitowane przez nie sygnały i co mają robić
 
Inna sprawa że standardowo używa się ich na godzinę W.

Ja przyznaję się bez bicia, nie wiem, nie znam tych sygnałów. Na godzinę W też zwykle syren u siebie w domu nie słyszę.

Ale i nie sądzę by były mi specjalnie potrzebne. Jak zaatakują nas bronią B i C to i tak wiele zrobić nie mogę. Maski nie mam, a samo zamknięcie okien i wentylacji to jak łapanie zatrzymywanie wody sitkiem :P Poza tym, to akurat zabrożenie B i C jest IMO nieco urojone. Czy kiedykolwiek w Polsce taki atak się zdarzył? Nie. Czy któryś z sąsiadów jest nam wrogi na tyle by zaatakować? Nie. Czy grozi nam terroryzm? IMO tez raczej nie, bo nie mamy ani wrogich grup etnicznych, ani religijnych, ani ogólnie tego wroga co by nas miał atakować.

Poza tym syreny to przeżytek. Mnie się podoba system Japoński. W razie trzęsień ziemi czy innych kataklizmów natychmiast (tzn w kilka sekund) ludzie dostają automatyczne ostrzeżenia SŁOWNE i TESTOWE, czyli zrozumiałe dla każdego, nawet dla głuchego. Idzie to przez TV, radia, net i komórki. Przy okazji postawienie i konfiguracja kilku serwerów wychodzi taniej niż montowanie syren na dachach w całej Polsce i ciągła ich konserwacja. Skoro UM Warszawy może informować SMSami o remontach ulic, to poradziłby sobie i z informowaniem o innych sprawach.
« Ostatnia zmiana: 26 Sty 2012, 21:33:45 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Lut 2012, 15:59:45 »
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11084929,Tusk__Zawieszamy_ratyfikacje_ACTA.html

Cytuj

Tusk: Zawieszamy ratyfikację ACTA
Podjąłem definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA - powiedział dziś premier Donald Tusk. Jak dodał, jest rozgoryczony na urzędników, bo włożył dużo energii w to, aby kwestie wolności w internecie były przedmiotem nieustannego dialogu..
[...]


Wreszcie ktoś zmądrzał?

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Lut 2012, 18:40:42 »
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11084929,Tusk__Zawieszamy_ratyfikacje_ACTA.html

Cytuj

Tusk: Zawieszamy ratyfikację ACTA
Podjąłem definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA - powiedział dziś premier Donald Tusk. Jak dodał, jest rozgoryczony na urzędników, bo włożył dużo energii w to, aby kwestie wolności w internecie były przedmiotem nieustannego dialogu..
[...]


Wreszcie ktoś zmądrzał?

PR i BUJDA NA RESORACH. Jego tekst typu "Zawieszamy ratyfikację" nie znaczy NIC!!!
http://panoptykon.org/wiadomosc/ratyfikacja-acta-definitywnie-zawieszona-wiec-co

storm

  • Gość
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Lut 2012, 20:20:34 »
Dlatego znak zapytania. Niestety dla tego człowieka liczy się TYLKO i wyłącznie PR i być może 3 kadencja... Albo inny ciekawy stołek w UE (vide Buzek).

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Lut 2012, 00:20:40 »
Spokojnie drodzy wyborcy. Nie chcecie teraz? OK, niech sobie temat poczeka w szufladzie umów podpisanych a nie ratyfikowanych...
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Lut 2012, 07:59:09 »
Hipokryta. Podpisał coś, choć nie będzie ratyfikował. Ale wystąpić z umowy nie zamierza :P

To jak próba wejścia do pociągu i jednoczesnego zostania na peronie ;)

IMO Sejm powinien zagłosować nad ACTA, skoro rząd się do tego zobowiązał. A ponieważ naród ACTA nie chce, Sejm powinien to odrzucić, najlepiej dużą przewagą głosów lub jednogłośnie. Wtedy byłoby jasne co z tą umową. Bo zawiesić to można klucze na gwoździu w kanciapie ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Lut 2012, 11:40:58 »
DOKŁADNIE  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Lut 2012, 20:29:28 »

To jak próba wejścia do pociągu i jednoczesnego zostania na peronie ;)


Albo odśnieżanie nieistniejącej DDR  ;D

Offline bierka11

  • Początkujący
  • Wiadomości: 0
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Lut 2012, 11:51:13 »
    Myślicie, że rząd chce wyciszyć sprawę i uderzyć ponownie za  jakiś czas? Przecież to nie przejdzie! Ten kto osmiela się uderzyć w wolność  internautów musi liczyć się z konsekwencjami. Obama już stwierdził, że nie  przyłoży ręki do PIPA. Słyszałem, ze kilka krajów europejskich zamierza wycofać  się z ACTA. Japonia chyba też. Kurcze, nie po to płacę deklaracje podatkowe, żeby mnie mogli ograniczać w sieci. Ja  podpisałem petycje i jeśli będzie potrzeba, podpisze ją znowu. I tak do oporu.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Lut 2012, 12:38:15 »
    Myślicie, że rząd chce wyciszyć sprawę i uderzyć ponownie za  jakiś czas? Przecież to nie przejdzie!

Jesteś pewny? Moim zdaniem ta metoda już działa. Na demonstracji w ten weekend było około 200 osób. Czyli wielokrotnie mniej niż jeszcze kilka tygodni temu. Ciekawe ile osób będzie o tym pamiętało za pół roku i dalej sprawdzało co się dzieje w temacie. Że już nie wspomnę ile osób weźmie to pod uwagę za 3 lata wrzucając kartkę do urny.

Moim zdaniem rząd zostawi to gówno jak jest i nie będzie chciał podnosić smrodu - znaczy umowa będzie podpisana i nieratyfikowana. Nie pierwszy to taki przypadek i nie ostatni. Problem w tym, że taką ratyfikację można później zrobić zanim się ludzie zorientują i podniosą nowy raban. Nie sądzę by zrobił to ten rząd - oni już mają nauczkę. Ale ktoś może spróbować w przyszłości, a to już nie będzie fajne. Od ratyfikacji szybkiego i łatwego odwrotu już nie ma.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Lut 2012, 14:13:21 »
klamka już zapadła. Umowa podpisana. Reszta odbędzie się tak jak Raffi napisał. A za 3 lata czy ile im tam zostało będę pamiętał. Oby inni pamiętali.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WAŻNE] STOP ACTA
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Lut 2012, 17:09:02 »
klamka już zapadła. Umowa podpisana.

Z podpisu można się wycofać. Problem w tym, że Tusk nie chce, przynajmniej na razie. Możliwe, że zmięknie po "konsultacjach społecznych". Zobaczymy.

Dopiero po ratyfikacji klamka zapadnie na dobre. Wtedy już odwrotu nie ma. I nawet nie trzeba będzie zmieniać prawa. Ratyfikacja będzie oznaczała, że ACTA stanie się prawem. Politycy gadają, że da się ratyfikować i nie zmieniać prawa, bo tak sobie ustalili. Powinni zdecydowanie przeczytać Konstytucję RP i jej dział "Źródła prawa". Ratyfikowana konwencja z miejsca ZASTĘPUJE PRAWO, a jak ustawa jest z nią niezgodna, to ustawa nie obowiązuje.

Dzięki temu przecież mieliśmy pierwszeństwo na przejazdach rowerowych. Artykuł mówiący, ze go nie mamy nie obowiązywał, mimo że był w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Bo Polska podpisała, ratyfikowała i opublikowała w dzienniku ustaw Konwencję Wiedeńską o Ruchu Drogowym. I to Konwencja jest ważniejsza od PoRD.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)