Autor Wątek: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.  (Przeczytany 6375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« dnia: 11 Gru 2011, 22:32:23 »
Savil Wątek wydzielony z "Rowelucji". Grzecznie mi być, bo pójdziecie do kąta ;)

Z całym szacunkiem, ale zastanów się zanim coś chlapniesz.

Czy to aby na pewno problem jest w radnych i posłach, czy po prostu środowisko rowerowe (w tym wypadku Ty) za słabo chodzi za swoimi sprawami? Kiedy ostatnio byłeś u posła lub radnego na dyżurze jako obywatel i Go o coś poprosiłeś? Kiedy ostatnio ten poseł lub radny nie wywiązał się z czegoś, o co Go poprosiłeś?Prosiłeś w ogóle kiedykolwiek o coś osobiście radnego lub posła, na którego głosowałeś? Czy liczysz, że wystarczy przyjechać na Masę, a wszystko zrobi się samo w magiczny sposób i radni oraz posłowie odczytają Twoje potrzeby z gwiazd i fusów w kawie? ;)

To może zacznij od prostej aktywności obywatelskiej. I dopiero jak się dany poseł lub radny nie sprawdzi w załatwianiu Twojej sprawy, narzekaj :P Ja póki co nie mam na kogo narzekać. "Nasi" posłowie przepchnęli ustawę, a "Nasi" radni interpelują, piszą i działają. Jest ich mało, ale przecież sam nie ogarnę rad 18-dzielnic, rady miasta i parlamentu.

Moim zdaniem problem nie leży w posłach lub radnych, a w tym, że po zagłosowaniu nikt z obywateli (czytaj: Ty) się nimi nie interesuje(sz). Nie zgłasza(sz) im problemów, a przecież oni nie znają się na wszystkim i nie mają kryształowych kul, by wiedzieć co Cię boli.

To dotyczy wszystkich Masowiczy. Nie upominacie się o swoje, a później jest pretensja do nie wiadomo kogo o nie wiadomo co.
« Ostatnia zmiana: 12 Gru 2011, 23:26:41 wysłana przez Savil »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Gru 2011, 10:34:48 »
Ogólnie zgadza się - bierność społeczeństwa jest ogólną bolączką, w wielu dziedzinach życia publicznego.
Po drugie - nie wytykaj mnie palcem. Ja rozumiem, to najlepsza linia obrony, byle od siebie. Jednak nie ja napisałem o "zaprzyjaźnionych posłach i senatorach", tylko Ty.
Jak chcesz, podaj do wiadomości ich nazwiska a najlepiej, co oni konkretnie zrobili. Najłatwiej napisać "poprawnie politycznie", jacy Oni Niektórzy wspaniali, lepiej jednak podać konkrety, kto i w czym pomógł.
Środowisko rowerowe ogólnie, na pewno to słyszysz Ty, ja i inni, że tak naprawdę to mają nas w d. Brak systemowego rozwiązywania problemów transportu rowerowego temu dowodzi od lat (dekady lub więcej).

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Gru 2011, 15:00:58 »
Po drugie - nie wytykaj mnie palcem. Ja rozumiem, to najlepsza linia obrony, byle od siebie. Jednak nie ja napisałem o "zaprzyjaźnionych posłach i senatorach", tylko Ty.

Ale to Ty napisałeś o jakiś bliżej nie sprecyzowanych pretensjach do bliżej nie określonych "nich". Ty pisałeś o konieczności zmian, bo rzekomo "oni" nic nie robią. Nie sądzisz, że to przedwczesny wyrok? Przecież nawet nie możesz wiedzieć kogo miałem na myśli, a co dopiero by wiedzieć czy ten ktoś coś zrobił, czy nie :P Skoro nie wiesz, to czemu się wypowiadasz? Czemu nie zapytałeś kogo mam na myśli, a od razu wydałeś wyrok, że na pewno jest zły?

Dlatego napisałem, byś się zastanowił czasem zanim coś chlapniesz. Moje zdanie podtrzymuję. Nie wiesz nawet o kim mówiłem, a już osądziłeś po równo. Przedwcześnie i nieodpowiedzialnie. A teraz jeszcze zażądałeś konkretów ode mnie, bym Ci wyjaśnił kogo właściwie w przypływie weny podsumowałeś i dlaczego było to złe. To tak jakbyś powiedział: Wszyscy cykliści to złodzieje, a teraz udowodnij mi, że jest inaczej, bo jak nie to mam rację. To zachowanie dwunastolatka, a nie człowieka, który bierze odpowiedzialność za swoje słowa :P


Jak chcesz, podaj do wiadomości ich nazwiska a najlepiej, co oni konkretnie zrobili.

To Ty masz do tych ludzi zarzuty, więc Ty syp nazwiskami i mów czego "oni" konkretnie dla Ciebie nie zrobili, z rzeczy o które "ich" prosiłeś. Bo na razie to napisałeś bliżej niesprecyzowane pretensje do całego świata o nie wiadomo co. Na tym poziomie rozmowa nie ma sensu :P


Najłatwiej napisać "poprawnie politycznie", jacy Oni Niektórzy wspaniali, lepiej jednak podać konkrety, kto i w czym pomógł.

Oj daj spokój, przecież znasz nazwiska posłów z Parlamentarnej Grupy Rowerowej. Pojawiały się i tutaj i w mediach nieraz i nie dwa. Mówione było o tym na Masie, na spotkaniach. I chyba wiesz co zrobili? Było o tym pisane 100 razy, na większości for, stron www i we wszystkich mediach. Przespałeś ostatnie 4 lata? To Twój problem, nie mój :P

A jak czytujesz forum Masy i ZM, to powinieneś znać też nazwiska radnych, z którymi współpracujemy. Jak nie czytujesz, przeczytaj, jest tam dokładnie napisane co ci ludzie zrobili :) Na mojej prywatnej stronie też była ściąga na kogo bym głosował (i nie) i dlaczego. Ja nie zamierzam teraz przeszukiwać dwóch potężnych for i reszty Interenetu, by Ci wszystko kopiować i robić resume. Doedukować w tym zakresie musisz się sam. A jak się doedukujesz, to możemy pogadać o konkretach - o tym kto z nazwiska Ci się nie podoba i kogo (z nazwiska) chcesz zmienić. I za co.

Na razie to mogę Ci odpisać na Twoim poziomie szczegółowości: Mylisz się twierdząc, że wszystkich posłów i radnych trzeba zmienić. Mylisz się, że wszyscy są nierobami. Zaś o konkretach to możemy pisać jak już będziesz wiedział do kogo właściwie masz pretensje i o co.


Środowisko rowerowe ogólnie, na pewno to słyszysz Ty, ja i inni, że tak naprawdę to mają nas w d. Brak systemowego rozwiązywania problemów transportu rowerowego temu dowodzi od lat (dekady lub więcej).

Sprecyzuj co masz na myśli pisząc "systemowe rozwiązania". Bo to takie słowo klucz jak "zintegrowany system" czy "zrównoważony transport". Może oznaczać dokładnie wszystko.

Spececyzuj kto Twoim zdaniem ma nas w dupie. Z nazwiska, nie bój się, to nie boli.

Być może będę w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania lub zarzuty, jeżeli sprecyzujesz o co Ci chodzi i do kogo masz konkretnie pretensje. Na poziomie "fsyscy mnie sie nie podobajom" to trudno rozmawiać konstruktywnie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Gru 2011, 18:40:54 »
Szkoda czasu na czytanie. Dla mnie to bełkot. Nie dość, że tysiące słów, zero konkretów, to jeszcze naruszasz

pkt 8 Regulaminu forum

Kilka szczerych słów napisałem, a Ty, swoją metodą, wylewasz na mnie pomyje i mnie obrażasz.

Odpowiem to samo - wpierw zastanów się, zanim chlapniesz.

Dalej nie będę z Tobą rozmawiał "na tym poziomie". Poczytaj sobie lepiej, jak się do mnie zwracasz, bo nie najlepszą sobie wystawiasz laurkę. Weź na wstrzymanie, Raffi. Kończę w tym temacie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Gru 2011, 21:07:00 »
Raffi. Kończę w tym temacie.

Tak będzie lepiej dla nas obu, bo obaj chyba nie piszemy obecnie na takim poziomie jak byśmy chcieli. EOT zatem i niech ewentualnie moderatorzy rozsądzą.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Gru 2011, 21:21:38 »
1) Czasami się zastanawiam czy Storm założył drugie konto...
2) Rano1 -> Raffi odpowiedział na Twoje pytania - więc odpowiedzi także były do Ciebie. I całkowicie się zgadzam z Raffim - CO TY ZROBIŁEŚ ? Bo Raffi pisze artykuły, współpracuje z ZM, organizuje akcje i wiele innych przedsięwzięć prowadzi. A Ty ?



Nawiązując - podana została trasa na grudzień. I co ? Krytyka.... a czy ty zrobiłeś którąś trasę ? Najlepiej krytykować...tak łatwo krytykować... a mógłbym złapać tam w tekscie za słówka Twoje...

No i jeszcze jedno:
  a Ty, swoją metodą, wylewasz na mnie pomyje i mnie obrażasz.
W KTÓRYM MIEJSCU ?
« Ostatnia zmiana: 12 Gru 2011, 21:48:32 wysłana przez DeXteR »

Rano1

  • Gość
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Gru 2011, 21:39:52 »
Masa (WMK) jest apolityczna ( czytaj APARTYJNA )

Masa (...) ma zaprzyjaźnionych radnych i posłów


To dlaczego tak mało robią dla rowerzystów?
Może czas ich zmienić.

Hehe, Dexter. Trochę się pogubiłeś.
Raffi wsiadł na mnie w tym momencie.
Sorry, ale nie będę dalej komentował.

Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Gru 2011, 21:50:10 »
Jesteś posłem na Sejm czy Radnym ?

storm

  • Gość
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Gru 2011, 21:56:01 »
1) Czasami się zastanawiam czy Storm założył drugie konto...
2) Rano1 -> Raffi odpoiwiedziął na Twoje pytania - więc odpowiedzi także były do Ciebie. I całkowicie się zgadzam z Raffim - CO TY ZROBIŁEŚ ? Bo Raffi pisze artykuły, współpracuje z ZM, organizuje akcje i wiele innych przedsięwzięć prowadzi. A Ty ?



Nawiązując - podana została trasa na grudzień. I co ? Krytyka.... a czy ty zrobiłeś którąś trasę ? Najlepiej krytykować...tak łatwo krytykować... a mógłbym złapać tam w tekscie za słówka Twoje...

No i jeszcze jedno:
  a Ty, swoją metodą, wylewasz na mnie pomyje i mnie obrażasz.
W KTÓRYM MIEJSCU ?


ROTFL. Dexter, ale wiesz, paranoję to się leczy lekami i w szpitalach, a nie publicznie na Forum Masy Krytycznej :D No chyba, że chcesz robić za Pomocnika Naczelnego Paranoika III RP? ??? ?? :D


Pomijam fakt, że po raz kolejny kogoś obrażasz, a Jaśnie Wielmożne Moderatorstwo tego Forum sprawę olewa i nie reaguje. Tak samo jak nie reaguje na zaczepne posty Raffiego skierowane do Rano1.


Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Gru 2011, 22:05:37 »
Zadam po raz kolejny pytanie : W którym miejscu kogoś obraziłem ?
Konkretnie wskazać palcem proszę ?

Pomijam fakt cytowania obrazków przez poniektórych... (Regulamin pkt 7)

Poza tym pomijam także fakt wyciągania spraw związanych ze zdrowiem na forum. Ale widzę, że co poniektórzy już tyle spędzili czasu w NFZ, że zaczynają zachowywać się jak lekarze - psychiatrzy w tym momencie. Ja tam nie bywam - ale są uczestnicy forum już obcykani w temacie.
Nikt nie diagnozował u mnie paranoi ale niektórzy uważają że to się im udało bez kwalifikacji - (Regulamin pkt 8 i 13)

Dziękuję za wskazówkę :)
Wiem gdzie w NFZ uderzać jakby co :)

Dalej nie kontynuuję - bo będzie podchodzić to pod pkt 8 i 13

Ale w dalszym ciągu oczekuję wskazania elementów u Raffiego i mnie podchodzących pod pkt. 8.

Spokojniej nocy.
« Ostatnia zmiana: 12 Gru 2011, 22:21:53 wysłana przez DeXteR »

storm

  • Gość
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Gru 2011, 22:29:01 »
Zadam po raz kolejny pytanie : W którym miejscu kogoś obraziłem ?
Konkretnie wskazać palcem proszę ?

Pomijam fakt cytowania obrazków przez poniektórych... (Regulamin pkt 7)

Poza tym pomijam także fakt wyciągania spraw związanych ze zdrowiem na forum. Ale widzę, że co poniektórzy już tyle spędzili czasu w NFZ, że zaczynają zachowywać się jak lekarze - psychiatrzy w tym momencie. Ja tam nie bywam - ale są uczestnicy forum już obcykani w temacie.
Nikt nie diagnozował u mnie paranoi ale niektórym to się udało bez kwalifikacji - (Regulamin pkt 8 i 13)
Dziękuję za wskazówkę :)
Wiem gdzie w NFZ uderzać jakby co :)


1. Obraziłeś mnie sugerując, że mam więcej niż 1 konto na tym Forum. To jest dla mnie obraza i oczernienie mojej osoby.
2. Zacytowałem całego posta, abyś sobie czasem nie zmoderował/nie zmodyfikował za dużo, co czasami przy tego typu dyskusjach się tu zdarzało i zdarza u niektórych uczestników- moderatorów.
3. Tam był smiley dexter. Ale skoro już o tym mowa, to właśnie twoje słowa świadczą o tym, że zaczynasz upatrywać wszędzie wrogów i węszysz ich działania niekorzystne wobec siebie. To są powazne objawy wskazujące na nastawienie wrogie wobec innych, neiumiejętnie podejmowanie dyskusji i problemy z zachowaniem w społeczeństwie - a także jeden z głółnych i poważnych objawów w paranoi.


Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Gru 2011, 22:51:44 »
3. Tam był smiley dexter. Ale skoro już o tym mowa, to właśnie twoje słowa świadczą o tym, że zaczynasz upatrywać wszędzie wrogów i węszysz ich działania niekorzystne wobec siebie. To są powazne objawy wskazujące na nastawienie wrogie wobec innych, neiumiejętnie podejmowanie dyskusji i problemy z zachowaniem w społeczeństwie - a także jeden z głółnych i poważnych objawów w paranoi.

Storm - właśnie perfekcyjnie opisałeś siebie. :)
Jak czytam Twoje wypowiedzi Storm, to z jednej strony mam ubaw po pachy a z drugiej chce mi się płakać nad ludzką głupotą.

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu." - idealnie wpasowujesz się w słowa Stanisława Lema.

Ty nie powinieneś mieć prawa głosu, bo obrażasz wiele osób z masy, samemu nie robiąc NIC.
I nie mów mi, że coś robiłeś 4 lata temu, bo tylko się pogrążysz, że od czterech lat tylko jeździsz z masą i nie robisz nic poza tym.

Potrafisz tylko jęczeć i obrażać innych nie patrząc, że niekiedy Ci inni poświęcają dużo więcej dla masy niż Ty.
Moderatorzy nie reagują nie dlatego, że nie chcą, ale dlatego, że mają także prywatne życie i nie będą przez 24 godziny na dobę uspokajać wszystkich na tym forum.
Zmoderowanie kilku wypowiedzi może poczekać, a Ty swoją krytykę schowaj sobie w kieszeń.
« Ostatnia zmiana: 12 Gru 2011, 23:01:19 wysłana przez Stanley »

storm

  • Gość
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Gru 2011, 23:00:06 »
Stanley - nie będę z tobą dyskutował, bo znowu wyślesz mi na PW obiecankę sprania mordy w realu za to, że mam czelność z tobą dyskutować, także... Wypchaj się.


Drex

  • Gość
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Gru 2011, 23:37:40 »
No patrz, taka fajna kłótnia a ja w niej nie uczestniczę... :-(

Rano1

  • Gość
Odp: Co kto zrobił dla posła i wzajemnie.
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Gru 2011, 23:44:45 »
Gratulację za tytuł ! Jak dla mnie - Mistrzostwo Świata. Tak trzymać  8)

Drex - lepiej późno niż wcale. Masz tu maczugę i działaj  ;)