Autor Wątek: Steve Jobs  (Przeczytany 9048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

storm

  • Gość
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Paź 2011, 11:00:17 »
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10418195,Steve_Jobs__wielki_innowator_nie_zyje.html
Cytuj
Steve Jobs nie żyje. Choć chorował od 7 lat, to właśnie w tym czasie firma którą rządził osiągnęła niewiarygodny sukces - to Apple dyktuje warunki innym, to do niego inni równają. Jak wielki innowator zdołał się wyróżnić z tłumu innych świetnych specjalistów?


Nie wiem co napisać... Tam gdzieś w wątkach gra miejska i dyskusja o iGównach, ale jednak żal. Szkoda. :[


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Paź 2011, 11:40:09 »
Ja też doceniam faceta za jego geniusz marketingowy. Za pomysłowość nieco mniej, bo wg mnie wcale nie był taki innowacyjny jak się wielu wydawało (choć kilka fajnych pomysłów miał) - ale umiał się i swoje produkty sprzedać jak mało kto na świecie i to trzeba docenić. Nawet jeżeli nie lubi się Appla.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Paź 2011, 11:56:10 »
A ja jakos nie odczuwam dyskomfortu z tego powodu. Ani go nie znalem ani wiele dla mnie nie znaczyl. Ot, ciekawostka. Milony na koncie nie pomogly i sobie umarl.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Paź 2011, 12:02:16 »
Zgadzam się z przedpiścą ;)
Dodam jeszcze, że mam na ten temat takie samo zdanie jak mój kolega, który napisał:
    "Dzisiaj festiwal śmierci Steve Jobsa. Będą rozpaczać  systemowcy, antysystemowcy, lewacy, prawacy i centracy. Codziennie na świecie  umierają miliony ludzi. Ale oni są nieważni. Ważni są celebryci".
 
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Paź 2011, 12:30:15 »
Ba, nawet się do tego festiwalu żałoby dołączę. Nie to, bym chciał paść na kolana i rzewnie zapłakać, ale dzięki podlinkowanemu filmikowi mogę szał jaki teraz będzie panował wokoło Jobsa wykorzystać do promowania rowerów. W końcu Jobs powiedział, że "rower zdyskwalifikował nawet naturę w kwestii wydajności środków transportu" a to są mocne słowa.

I dobrze będzie się klikał w szale wyszukiwania w Google wszystkiego co popadnie o Jobsie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Paź 2011, 12:42:26 »
@Makenzen - co jak co, ale ten Pan spowodował, że życie wielu milionów ludzi zmieniło się. Ja nie wnikam, w to, czy jest ono o wiele lepsze czy tylko lepsiejsze - ale jest inne. Mogę też chyba powiedzieć śmiało, że dzięki niemu nastapił pewien po-d-stęp jeśli chodzi o możliwości wielu obecnie produkowanych urządzeń np takich jak smartfony.


Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Paź 2011, 13:10:22 »
No być może... ale mnie on naprawdę ani ziębi, ani grzeje. Podobnie jak Ejmi Łajhałs, Majkel Dżekson i cała reszta...
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Paź 2011, 13:49:37 »
Codziennie na świecie  umierają miliony ludzi. Ale oni są nieważni. Ważni są celebryci".

porównywanie Jobsa do byle celebrytów w stylu Paryż Hilton czy innych jest nie do końca uprawnione. Facet nie był znany dlatego, że był znany, ale dlatego, że potrafił sprzedać w sumie zwykły produkt w taki sposób, że stworzył rzesze fanatycznych wielbicieli uważających się za awangardę. a to jest wyczyn. ja mam znajomych, którzy, gdyby apple otworzył piekarnię byliby w stanie kupować tam chleb po 10 zeta za bochenek, byleby miał na folii nadgryzione jabłuszko. tak posłuszną i fanatycznie oddaną tłuszczę to ostanio miał chyba tylko fuhrer.

ale co prawda to prawda, teraz wszyscy będą cytować prasę jak panią matkę i walić teksty "umarł geniusz i wizjoner", tak jak po 10 kwietnia masa powtarzała ze łzami, że "zginęła elita narodu". a później umrze ktoś następny mniej lub bardziej znany i będzie nowy temat. takie życie. i taka śmierć.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Paź 2011, 14:08:58 »
ale co prawda to prawda, teraz wszyscy będą cytować prasę jak panią matkę i walić teksty "umarł geniusz i wizjoner", tak jak po 10 kwietnia masa powtarzała ze łzami, że "zginęła elita narodu". a później umrze ktoś następny mniej lub bardziej znany i będzie nowy temat. takie życie. i taka śmierć.

Zdradzę niewielką tajemnice zawodową: Takie podsycanie i pobudzanie uczuć przez media w obliczu jakiegoś zdarzenia, pisanie o "elicie", czy "wizjonerze" nie ma nic wspólnego z wiarą w rzeczywiste zasługi osoby/osób, o której/których się pisze. Chodzi tylko o kasę.

Zwykle po takiej śmierci każdy, nawet najgłupszy tekst, osiąga niesamowitą liczbę odsłon. Fani danej osoby i osoby przypadkowe jak szaleni Googlują i klikają w co popadnie, gdy tylko jest tam odpowiednie nazwisko lub zwrot. Pojechanie na tej fali pozwala portalowi zajmującemu się sprzedażą pietruszki pojawić się na wysokiej pozycji w Google, uzyskać milion kliknięć w dobę i (koniec końców) zgarnąć kasę od reklamodawców.

Smutne jak nisko upadł nasz świat, nie?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Paź 2011, 15:21:41 »
Nisko upadł? Kiedyś komiwojażerowie jeździli po kraju i ludziach, sprzedając cudowne środki na wszystko. Lud próbował się wkupić w łaski rycerzy i dam dworu. Plotkarze szafowali informacjami na temat bliźnich, często kompletnie mijając się z prawdą. Bardowie układali zawczasu ballady na cześć kilku następców tronu, żeby móc od razu zaśpiewać nowemu królowi.

Świat nie upadł, on nigdy nie stał wyżej. Po prostu technika i media dostarczają nam szybciej i więcej informacji o naturze ludzkiej. A ta jest niezmienna od zarania dziejów.
Ludzie jacy byli, tacy są i będą. Nie ma co płakać, nic się nie wskóra. Trzeba umieć tym grać. Media potrafią, my jako Masa staramy się... Tyle.

dwapedalymam

  • Gość
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Paź 2011, 18:58:24 »
O kurczaki  8) to już wiem dlaczego na moim iPhonie mam pionowy czarny pasek taki na 2 cm i trochę przesłania widok, ja rozumiem czyjąś tragedię ale żeby aż tak.
Hm mm najpierw brak obsługi flash'a a teraz To na kalafiora.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Paź 2011, 19:44:57 »
podlinkowanemu filmikowi mogę szał jaki teraz będzie panował wokoło Jobsa wykorzystać do promowania rowerów. W końcu Jobs powiedział, że "rower zdyskwalifikował nawet naturę w kwestii wydajności środków transportu" a to są

Ano tak i gdyby nie te słowa, to bym się o jego śmierci na forum WMK nie zająknął.

Trochę przykro czytać komentarze typu: "umarł to jego problem". Zastanawiające, czemu takich tekstów nie ma w wątku o wypadkach rowerzystów.

Disclaimer: Nie mam i na razie nie zamierzam mieć produktu z jabłuszkiem, nie jestem w grupie docelowej Apple'a. Po prostu szanuję człowieka, bo jednak nie był to "zwykły marketoid". Był buntownikiem z krwi i kości na przekór gigantom takich jak IBM, Intel czy MSFT. Mocno też mnie dziwią stwierdzenia, że Apple to firma tak strasznie marketingowa, w sytuacji gdy 99% piszących te zarzuty używa jedynie słusznego systemu z Redmond i nigdy w życiu nie poznała czegoś innego.

Poza tym nie jadł mięsa i za to też go lubię  :)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Paź 2011, 20:11:48 »
Trochę przykro czytać komentarze typu: "umarł to jego problem". Zastanawiające, czemu takich tekstów nie ma w wątku o wypadkach rowerzystów.

Naprawdę bardzo chciałbym, by Jego śmierć w jakikolwiek sposób zmieniła moje życie. Niestety, rzeczywistość do tego nie przystaje. Jutro będzie dla mnie dokładnie taki sam dzień jak wczoraj.

Co do poszanowania śmierci rowerzystów. Trudno bym odnosił się w taki sam sposób do śmierci nieznajomego żyjącego 20 tys km ode mnie, który podobno miał jakiś wpływ na mój świat i do śmierci znajomego rowerzysty, który na pewno miał jakiś wpływ na mój świat.


Mocno też mnie dziwią stwierdzenia, że Apple to firma tak strasznie marketingowa, w sytuacji gdy 99% piszących te zarzuty używa jedynie słusznego systemu z Redmond i nigdy w życiu nie poznała czegoś innego.

Liczę te procenty osób wypowiadających się... Storm na pewno ma Linucha. Ja - Linuch, Unixa też poznałem, krótka randka z Apple była. Mackofff - iOS, Linucha też miał, albo i wciąż ma. Nawet gdyby cała reszta wypowiadających się w wątku nigdy nie widziała nic poza WIN, to tak czy siak 99% już Ci nie wyjdzie :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Steve Jobs
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Paź 2011, 20:39:19 »
Ja mam Win 7 i Androida. Probowalem Linuksa ale mi nie podpasil. A Mac OS jest za drogi w stosunku do mozliwosci. Na Win zrobie to samo a nawet wiecej.

I sorry, ale za czym mam plakac? Za tym, ze widzialem zdjecia Jobsa na komixxach czy za tym ze pare razy jako ciekawostke przeczytalem to nazwisko?