Sprawy organizacyjne > Sugestie i uwagi dotyczące działania forum i strony.

Zmiany w PoRD - brak aktualnych informacj na stronie masy - prośba o pomoc

<< < (3/3)

persson:
Jeżeli to coś pomorze tutaj jest tekst jednolity ustawy ze zmianami, które nas interesują. Artykuły, które uległy zmianie są pogrubione, można prostą metodą kopiuj wklej przenieść na stronę masy.
http://strony.aster.pl/omegamaciek/strona2/USTAWA%20PRoD%20ZE%20ZMIANAMI%2018.05.2011.pdf

Rano1:
A jednak można.
Kto może TO wstawić, ma już dostęp do tekstu, z różnych źródeł.

Zawsze lepiej mieć wgląd do pełnego tekstu (ujednoliconego, na podstawie kolejnych nowelizacji). Wyrywkowe czytanie czasem może wystarczyć, ale trzeba uważać:
- przepisy są "podstępne", bo od określonych w danym miejscu (artykule, paragrafie lub innej jednostce redakcyjnej) zasad bywają wyjątki, zapisane gdzie indziej, czy też odesłania do innych przepisów,
- istnieją określone definicje pewnych sformułowań (nazw), zazwyczaj znajdują się gdzieś na początku, w tzw. "słowniczku" (vide: art. 2 pord),
-dalsze schody zaczynają się, gdy ustawa zawiera tzw. upoważnienia ustawowe do wydania aktów wykonawczych, co w rezultacie oznacza, że pewne szczegółowe kwestie nie znajdują się w ustawie lecz w wydanych na jej podstawie rozporządzeniach.
No i dalej można by tak rozwijać.

Gwoli ścisłości, bo nie każdy wie, tekst jednolity ustawy jest publikowany jedynie w Dzienniku Ustaw. Dostepne w mediach teksty, sporządzone przez kogoś na podstawie kolejnych nowelizacji, to tylko teksty ujednolicone. Gdyby wystąpił w nich błąd - nie można się tym błędem zasłaniać, chyba że...pochodzi z tekstu jednolitego w Dzienniku Ustaw  :)

Stanley:

--- Cytat: persson w 22 Wrz 2011, 10:12:04 ---Jeżeli to coś pomorze tutaj jest tekst jednolity ustawy ze zmianami, które nas interesują. Artykuły, które uległy zmianie są pogrubione, można prostą metodą kopiuj wklej przenieść na stronę masy.
http://strony.aster.pl/omegamaciek/strona2/USTAWA%20PRoD%20ZE%20ZMIANAMI%2018.05.2011.pdf

--- Koniec cytatu ---


Persson, dziękuję.
O to chodziło.
Jak tylko znajdę chwilkę, to przeredaguję tekst i zamieszczę go na stronie masy.`L`:

--- Cytat: Stanley w 22 Wrz 2011, 12:13:14 ---Jak tylko znajdę chwilkę, to przeredaguję tekst i zamieszczę go na stronie masy.

--- Koniec cytatu ---
Chyba to samo a łatwe do przeglądania/przeszukiwania/kopiowania jest tutaj:
http://www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/spisTresci.html

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej