Autor Wątek: Ścieżki rowerowe....  (Przeczytany 28756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Ścieżki rowerowe....
« dnia: 23 Lis 2009, 21:38:48 »
Nie wiem czy to kogoś zainteresuje czy nie... Chciałem napisać ze będe sie zajmował ( od czasu do czasu) robieniem zdjęć ścieżką które są w jakiś sposób  " zepsute".
« Ostatnia zmiana: 19 Gru 2009, 08:35:22 wysłana przez raku_15 »

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lis 2009, 21:42:50 »
Chciałem wam pokazać scieżkę która jest na ul.Okopowej. Która zaczyna się od rogu  ul.Okopowej z ul.Anielewicza. Ścieżka w stronę Arkadii jest ale ok.... jakies ok.70m za Klifem ścieżka kończy się..... po czym zaczynają sie bardzo nierówne kostki,wystajace korzenie, wysokie studzienki  :( Bardzo lubie tą droge do  ronda radosława ale jest nie do wytrzymania !Na zdjeciu pokazane jest jak sie kończy ścieżka po czym zaczynają się "wertepy" ! A o to zdjęcie:   


« Ostatnia zmiana: 24 Lis 2009, 20:39:48 wysłana przez raffi »

mplonski

  • Gość
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lis 2009, 21:47:30 »
co do wszelkich awarii na drogach rowerowych polecam przedzwonić do pogotowia drogowego zarządu dróg miejskich, a następnie, jeśli awaria nie jest usuwana, napisać list/maila do ZDM, ZMID, lub innego urzędu odpowiedzialnego za daną drogę

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lis 2009, 21:49:38 »
Tzn. ja chcę pokazać rowerzystą gdzie mogą sie nadziać na wadliwą ścieżkę, która może być kłototem np. awarii rowerowej ( złapanie gumy ).

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lis 2009, 21:55:27 »
Tak ta sciezka jest fajna.Mozna na niej szybko jechac ale jak stoj znak zakaz ruchu rowerowego i dalej jest sciezka to cos nie tak bo sciezka jest przez jeszcze 1-2 m. A dalej koniec sciezki i sie zastanow gdzie jechac.Potem zaczyna sie kostka zwykla chodnikowa i nie dosc ze stara to nikt tam sie niczym nie przejmuje.Jest nie rowna i liscie leza tam.A co do sciezki to do tych fotek musialem odgarniac liscie butem zeby bylo widac ze to sciezka a nie chodnik bo nie byla ona widoczna.

Drex

  • Gość
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lis 2009, 22:08:59 »
Jeśli nie wiesz jak umieszczać zdjęcia na forum, to skorzystaj z mojego poradnika na forum Nietykalni. Co prawda zmieniło się od tamtego czasu troszkę, ale powinieneś sobie poradzić bez problemu- ImageShack jest chyba najlepszy do hostowania pojedynczych zdjęć.

http://www.forum.nietykalni.biz/topics163/gdzie-umieszczac-zdjecia-i-grafiki-na-forum-vt3188.htm

@topic: tak, znam to miejsce, jednak dość dawno tamtędy nie jeździłem. Ostatni raz widziałem tę ścieżkę koło Klifu rozkopaną jak jakieś roboty drogowe tam były.

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lis 2009, 22:11:10 »
Jak byly roboty drogowe to bylo tragicznie tam ja mieszkam nie daleko i dosyc czesto tam jezdze

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lis 2009, 11:56:27 »
Nie wiem czy to kogoś zainteresuje czy nie... Chciałem napisać ze będe sie zajmował( od czasu do czasu) robieniem zdjęć ścieżkom które są w jakiś sposób  " zepsute".

Fajnie. Gdyby ktoś jeszcze zgłosił się do tego by te zdjęcia jakoś dostarczać gdzie trzeba (mailowo na przykład) z jakimś komentarzem co mają poprawić w danym miejscu - to byłby z tych zdjęć pożytek.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lis 2009, 08:13:38 »
Chciałem wam pokazać scieżkę która jest na ul.Okopowej. Która zaczyna się od rogu  ul.Okopowej z ul.Anielewicza.

ja tą ścieżką mógłbym jeździć wracając z pracy, ale nie robię tego z dwóch powodów:

1. Jadąc ścieżką muszę dwa razy uważać, czy auta jadące do/z Klifu wiedzą że mają się zatrzymać przed przejazdem,
2. Koniec ścieżki na środku odcinka chodnika - nie wiadomo co dalej, czy jechać dalej chodnikiem czy zjechać na asfalt.

Natomiast jadąc do pracy jestem po drugiej stronie i nie ma sensu żebym przebijał się na tą ścieżkę tylko po to żeby skorzystać z jej kawałka...

Ciekawe czy będzie kontynuacja tej ścieżki w stronę Al. Solidarności.
AdrianSocho

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lis 2009, 10:57:58 »
Na okopowej jest szeroki chodnik to by mogli zrobić kontynuacje tej scieżki.Bo w tym momecie to ona jest od anielewicza do konca klifu i koniec. A jak juz pisze tu o scieżce to jeszcze chcial bym dodać ze ostatnio była remontowana ulica Nowolipki i koło komedy głownej policj w warszawie jest zrobiona ścieżka ktora prowadzi do nikąd jest zrobiona wysepka i na niej sie konczy scieżka i postawili jeszcze znak czy słup na srodku sciezki.
PS:możliwe ze dam dzisiaj foty

Roberto

  • Gość
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Mar 2010, 21:15:47 »
A może tak już najwyższy czas używać nazewnictwa z PORD bo ścieżka może być tylko w lesie bo w mieście są drogi rowerowe.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Mar 2010, 23:45:43 »
Cytat: Roberto
ścieżka może być tylko w lesie bo w mieście są drogi rowerowe
Otóż WINNY być drogi rowerowe, a są niestety ścieżki (choć często mam wrażenie, że to już jest tor DH) :(
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Mar 2010, 10:00:51 »
Jestem ciekawy co by mowili piesi gdyby mieli chodzic sciezkami a my bysmy mieli jezdzic chodnikami. Pewnie od razu byly by sciezki robione z sensem i ciag a nie ze sie koncza w jakims momecie

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Mar 2010, 10:39:51 »
Jestem ciekawy co by mowili piesi gdyby mieli chodzic sciezkami a my bysmy mieli jezdzic chodnikami. Pewnie od razu byly by sciezki robione z sensem i ciag a nie ze sie koncza w jakims momecie

Nie sądzę. To, że teraz DDR są robione bez sensu wynika właśnie z tego, że robi się jest TAK JAK CHODNIKI. Np, pieszy zawraca w miejscu, to na drodze rowerowej nie robią wyłukowań na zakrętach, pieszy może wcisnąć przycisk, to rowerzysta też musi, pieszy nie wymaga skrajni, pieszy pójdzie po schodach, pieszy porusza się z V=5km/h itp itd.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater
Odp: Ścieżki rowerowe....
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Mar 2010, 11:33:53 »
« Ostatnia zmiana: 29 Mar 2010, 11:35:22 wysłana przez sofik »