Autor Wątek: wtf Japan?  (Przeczytany 1551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
wtf Japan?
« dnia: 26 Cze 2013, 23:40:50 »
https://www.youtube.com/watch?v=cy-hDgiIG5s
Zaskakująco duża liczba pojawia się na początku tego filmu. Sądzicie, że jest wiarygodna? :-\

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wtf Japan?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Cze 2013, 00:21:14 »
U nas rowery nadmiernie znikają, w Japonii nadmiernie zostają... co kraj to obyczaj! ;)

Tak mi się przypomniało: Every year between 12.000 and 15.000 bicycles are retrieved from the canals ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Cze 2013, 00:23:16 wysłana przez biały »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wtf Japan?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Cze 2013, 12:30:45 »
W marcu i kwietniu sprawdzę osobiście.

Póki co WYDAJE MI SIĘ, że to możliwe. Nie wiem czy będzie tego 2 miliony, ale na pewno może być sporo.

Takie rowery też i w Holandii oraz Danii są problemem. Na większości parkingów pod stacjami kolejowymi jest wręcz ograniczenie do 14-21 dni, a po tym czasie rower jest traktowany jak porzucony, zabierany, po czym trafia (po niezbędnych naprawach) w ramach pomocy do Afryki. Z kanałów w Amsterdamie też się mnóstwo tego wyławia.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wtf Japan?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Cze 2013, 14:02:19 »
Jak byłem w Nagoi to przy każdej stacji metra widziałem setki rowerów ściśniętych jeden obok drugiego. Widziałem też materiał w jakimś programie informacyjnym o porzucanych rowerach i akcji oczyszczania z nich miasta. Wygląda to tak, że odpowiednie ekipy co jakiś czas jeżdżą po mieście wielkimi ciężarówkami i zgarniają to wszystko więc jak zostawisz w takim miejscu rower to masz pecha :)