Autor Wątek: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.  (Przeczytany 11572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Cze 2013, 10:22:28 »
Mogłeś jeszcze jedno uczynić... wyjąć kluczyki ze stacyjki informując iż dokonujesz obywatelskiego zatrzymania w ramach obowiązującego prawa a kluczyki oddasz funkcjonariuszowi Policji zaraz po przeprowadzeniu odpowiednich procedur w tym testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sama akcja z Policją średnio zajmuje około 40 do 1 h więc mógłbyś zadać pytanie czy może tyle czasu czekać czy woli odjechać pokrywając koszty zdrowotne, moralne i sprzętowe w wysokości 1 tys pln.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Cze 2013, 10:41:58 »

Policja na samym początku (Waliców) po wysłuchaniu opowieści stwierdziła, że to co się wydarzyło to więcej niż wykroczenie drogowe.
I zapewne, dlatego zaproponowano Ci obdukcje.
Np. Jeśli doznałbyś uszczerbku na zdrowi w wyniku którego przez okres 7dni wylądowałeś na zwolnieniu lekarskim,  mamy już do czynienia z przestępstwem, a nie jedynie z wykroczeniem.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Cze 2013, 20:59:03 »
Weź jeszcze pod uwagę kwestie umyślności, jeżeli to było celowe działanie (wina umyślna w zamiarze choćby ewentualnym), to mamy przestępstwo z art 157 KK usiłowanie uszkodzenia ciała. A za to jest od 3 miesięcy do 5 lat.

Inna sprawa że jak filmik jest publicznie w necie i jeśli właśnie przypadkiem ogląda to jakiś policjant to hipotetycznie powinien spowodować wszczęcie odpowiednich czynności - tak na wszelki wypadek informuję, gdyby oglądał  :)

W sumie to nawet każdy z nas ma taki obowiązek określony w ustawie jako ''moralny'', policja zaś jeśli się nie mylę ma obowiązek ''służbowy'' - zagrożony jakimiś poważnymi sankcjami.


« Ostatnia zmiana: 07 Cze 2013, 00:51:59 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Cze 2013, 09:09:32 »
Dziś mi się trafiło.

Prawie to samo miejsce.

Jadę lewą stroną pasa. Czarna Honda nagle skręca bez kierunku.
Ostre hamowanie, tył podnosi się do góry. Nadpobudliwy kierowca też zauważa mnie i się zatrzymuje.
Omijam go, dojeżdżam.

Nagle wyprzedza mnie lewym pasem i staje przy skrzyżowaniu na pasie do skręty w lewo.
Ja skręcam w prawo.

Światło się zmienia, mija mniej niż 30sek, klakson i brzęk blachy.
Kierowca Hondy z pasa do skrętu pojechał prosto, jednak kierowca na sąsiednim pasie miał mniejszy refleks, więc blacharz zarobi.  ::)

Piszę w kontekście wątku o wymianie zużytych części na czas.
http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=2741.msg45031#msg45031

W ubiegłym tygodniu wymieniłem klocki. Przez kilka dni jeździłem na zupełnie zużytych, bo nie miałem czasu ich zmienić.
Jeśli ta sytuacja zdarzyła by się tydzień temu, stracił bym nie tylko więcej czasu, ale i być może zdrowie.
Co z tego, że zgodnie z przepisami.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Cze 2013, 10:08:08 »
Inna sprawa że jak filmik jest publicznie w necie i jeśli właśnie przypadkiem ogląda to jakiś policjant to hipotetycznie powinien spowodować wszczęcie odpowiednich czynności - tak na wszelki wypadek informuję, gdyby oglądał  :)

Osobiście to przerabiałem: filmik wrzucony do sieci nie jest żadnym dowodem dla policji i nie mają żadnego obowiązku poszukiwania sprawcy z urzędu.
Jeżeli chcesz, żeby film stał się dowodem w sądzie, musisz osobiście stawić się najlepiej na Waliców i złożyć zeznanie dołączając film jako materiał dowodowy. Tak to działa.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Cze 2013, 09:03:36 »
Tak dla równowagi.

http://youtu.be/tU_-QnPo5qM
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Cze 2013, 10:43:31 »
HARDKOR!!!

Offline Ciacho

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ciacho myśli nieuczesane
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Cze 2013, 11:12:38 »
Ja ostatnio byłem świadkiem jak rowerzysta przejechał przez skrzyżowania - Leszno/Okopowa, Leszno/Karolkowa, oba na czerwonym świetle dla jego kierunku jazdy.

Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Cze 2013, 15:46:02 »
To nie
HARDKOR!!!
Ona po prostu wszystko dokładnie wyliczyła i spokojnie pokonała skrzyżowanie, a w telefonie słuchała GPSa.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Cze 2013, 23:56:23 »
To nie
HARDKOR!!!
Ona po prostu wszystko dokładnie wyliczyła i spokojnie pokonała skrzyżowanie, a w telefonie słuchała GPSa.
Racja. Kto oglądał Matrixa (część I, scena gdy kierowany komórką Neo unika agentów w biurze) ten wie ;)

Kamov

  • Gość
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Cze 2013, 13:23:57 »
Ja ostatnio byłem świadkiem jak rowerzysta przejechał przez skrzyżowania - Leszno/Okopowa, Leszno/Karolkowa, oba na czerwonym świetle dla jego kierunku jazdy.

Na skrzyżowaniu Leszno x Karolkowa nie ma świateł : )

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Cze 2013, 14:08:51 »
Myślę, że chodziło o te skrzyżowania z obydwoma jezdniami Okopowej. :)
Dziewczyna z komórką to rzeczywiście hardkor i potwierdzenie tezy, że rozmowy przez telefon podczas jazdy (czymkolwiek) strasznie rozpraszają.
Naprawdę miała niesamowicie dużo szczęścia, mam nadzieję, że trochę jej to przemówi do rozumu. :x
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Ciacho

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ciacho myśli nieuczesane
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Cze 2013, 14:39:41 »
Racja, pomerdały mi sie skrzyżowania - Leszno/Okopowa i Leszno/Młynarska.

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Cze 2013, 14:57:08 »
Dziewczyna z komórką to rzeczywiście hardkor i potwierdzenie tezy, że rozmowy przez telefon podczas jazdy (czymkolwiek) strasznie rozpraszają.

Człowiek z komórką to ogólnie stworzenie upośledzone.

Tak dla równowagi - sytuacja z tych zabawnych. Wracam z roboty, na liczniku tak pod 30, nagle łiiii łyknęła mnie lady na kolarce. Zadziałało mi na ambicje :P i siadłem jej na koło. Skubana trzymała pod 40 więc jak na moje możliwości było ostro (btw. Raffi kiedyś na pnr pisał jak fajnie się szybko śmiga w piękniejszym towarzystwie - teraz wiem ocb). Wjechaliśmy na ddr, a na ddr jedzie gość - na uszach duuże słuchawy, w rączkach obu komóreczka i go wozi po całej szerokości. Ni jak go się nie dało wyprzedzić. Wołamy, trąbimy, dzwonimy - ni wuja, nie słyszy. Kolezanka zasłuzyła wtedy na Nobla - podjechała i uszczypnęła gościa tam gdzie słońce nie dochodzi :) Mina - absolutnie bezcenna.
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.