Autor Wątek: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.  (Przeczytany 11573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Chciałem przedstawić nagranie z kamery. Wydarzenie miało miejsce dziś ok. 6:50 (am) na ulicy Wołoskiej.

http://youtu.be/wsJl_xZcJ8E
_____________________________________________________________
Opis
0:04 kierowca samochodu Opel zajeżdża gwałtownie drogę zmuszając do nagłego hamowania.
0:18 próbuję wyprzedzić Opla z lewej strony
0:20 kierowca Opla znów zajeżdża drogę
0:22 chcę zatrzymać się przy samochodzie
0:23 (tego nie widać w kamerze) wypinam jedną nogę z pedału, a samochód zaczyna kontynuować skręt w lewo
0:24 z tego powodu wywracam się na pas ruchu dla przeciwnego kierunku

W tym momencie kierowca śmieje się z tego zdarzenia

0d 0:31 otwieram drzwi samochodu i pytam Czy wie co robi i jak się zachowuje?Zapomniała, że drzwi są otwarte i krzyczy - proszę zamknąć drzwi. W końcu zamykam drzwi
0:44 Pani rusza gwałtownie samochodem przejeżdżając centymetry od moich nóg.
od 1:03 doganiam samochód i informuję, że zostało to nagrane i zamierzam udać się z nagraniem na policję.

_______________________________________________________________

Policja

Po południu zgłaszam się na Waliców. Po długim oczekiwaniu przyjmuje mnie policjant. Opowiadam mu zdarzenie i usiłuję przekazać nagranie na płycie. Pan informuje mnie, że w takim przypadku musi zabezpieczyć do sprawy sądowej kamerę wraz z oryginalnym materiałem.

Sprawa odbędzie się tam kiedyś. A jeżeli bez nagrania? Pytam. To proszę opisać wszystko i narysować plan drogi-mówi policjant. Niestety nie pamiętam numeru samochodu, ale na płytce jest to widoczne. Proszę sprawdzić. Problem. Policjant twierdzi, że na ich komputerach jest to niemożliwe.
Zaraz pyta, czy coś mi się stało. Zgodnie z prawdą oświadczam, że mam tylko obtarte kolano.
Musi pan zrobić obdukcję. 
Później będzie pan chodził na sprawy, kobieta popłacze i dadzą jej 100 zł mandatu. Tyle będzie tego.
Ewidentnie stara się mnie spławić co oczywiście w końcu mu się udaje.

Jeżeli nie kłamał i mnie nie zwodził pewniejszą karą dla kierowcy byłoby urwanie mu lusterka. Tylko czy mam zachowywać się jak bandyta ponieważ spotkałem na drodze wariatkę a polskie prawo jest do....



Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Cze 2013, 17:24:05 »
Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, groził w 2012 mandat do 500zł i 6 punków karnych.

Jeśli chodzi o odtworzenie materiału na policyjnym komputerze, niestety jest tak, że policja podobno nie może do służbowych kompów wkładać obcych nośników danych. Historia z zatrzymaniem kamery do celów dowodowych to niestety również standard.

Swoją droga, ciekawe jaka jest podstawa prawna takiego działania. Gdy mamy napad zarejestrowany na przykład dworcową kamerą, czy również ta kamera jest demontowana wraz z rejestratorem i nagraniem i trafia do policyjnego magazynu jako dowód w sprawie?   
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Cze 2013, 17:45:22 »
Wyślij to do Stołecznej oraz TVN Warszawa z opisem jak Cię później potraktował policjant. Oni lubią takie tematy. A i policja będzie musiała się tym zająć bardziej na poważnie.

Gratuluję opanowania. Ja bym nie wytrzymał i włożył tam do środka buta z odpowiednim impetem >:(
« Ostatnia zmiana: 05 Cze 2013, 17:46:39 wysłana przez ŁukaszM »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Cze 2013, 19:12:21 »
Piękne nagranie , tylko efekt niestety przy naszych przemądrzałych cele brytach mizerny . Teraz nie dziwię się dlaczego w sądach torty latają, z prawa lepiej nie korzystać a po cichu samemu wymierzać . Niestety mamy samych "odpowiednich ludzi na stanowiskach" lecz nieodpowiedzialnych. Jak babcię za abonament komornikiem poszczuć -jest komu , ale jak chama czy łobuza ukarać to strach.  No cóż -polityką śmierdzi i ogólnym o lewactwem . Nie poddawaj się materiał warty trochę zachodu i szkoda by było żeby kierowca wygrał pomimo ewidentnego chamstwa.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Cze 2013, 19:34:02 »
Również gratuluję opanowania, czy owa kobieta jakoś próbowała się wytłumaczyć?


Co do zatrzymywania kamery to idealna metoda, żeby zniechęcić do zgłaszania podobnych wypadków na policję.

Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Cze 2013, 19:44:34 »
Również gratuluję opanowania, czy owa kobieta jakoś próbowała się wytłumaczyć?


Zupełne zero zrozumienia swego zachowania. Jedyne co mówiła za pierwszym razem to- proszę zamknąć drzwi, gdyż bała się, że mogę być tak miły jak ona a to  mogłoby skutkować złymi wydarzeniami.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Cze 2013, 19:58:00 »
Jeżeli nie kłamał i mnie nie zwodził pewniejszą karą dla kierowcy byłoby urwanie mu lusterka. Tylko czy mam zachowywać się jak bandyta ponieważ spotkałem na drodze wariatkę a polskie prawo jest do....

Kamery im nie dawaj. Zgraj film na płytę DVD lub inny nośnik, który będziesz mógł im zostawić, poświęć tą godzinę lub dwie na procedury i załatw kretynkę zanim kogoś zamorduje. A jak będą mimo wszystko chcieli od Ciebie kamerę, to niech Ci podadzą na to paragraf, że masz oddać film akurat na tej kamerce. Raczej takiego paragrafu nie znajdą.

Inna sprawa, że naprawdę gratuluje Ci opanowania. Bo jakby mi się ktoś w twarz śmiał spychając mnie z drogi, to pewnie nie bawiłbym się w kurtuazję i rozmowy. Skopałbym auto. Nie dlatego by się wyżyć, albo by pokazać kto tu jest górą - a zwyczajnie dla bezpieczeństwa własnego. Na obronę własną w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia pozwala nawet Kodeks Karny.
« Ostatnia zmiana: 05 Cze 2013, 20:01:00 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Cze 2013, 20:00:05 »
Z tego co zrozumiałem to kolega właśnie próbował przekazać film na płytce.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Cze 2013, 20:05:09 »
Z tego co zrozumiałem to kolega właśnie próbował przekazać film na płytce.

Przypomnę tylko, że Policję obowiązuje Kodeks Postępowania Administracyjnego. A ten w mówi:
Art. 6. Organy administracji publicznej działają na podstawie przepisów prawa.

I niech się Policjant pogłowi nad znalezieniem paragrafu mówiącego o tym, że nie może być na płytce. Raczej mu rura zmięknie.

A jak powie "nie bo nie" to poprosić o odmowę na piśmie (można też nagrywać spotkanie z Policjantem) i odwoływać się wyżej, w międzyczasie dając sprawę mediom ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Cze 2013, 21:42:17 »
To już po fakcie ale... gdybyś nie wstał? Człowiek w szoku pod wpływem adrenaliny z urwaną ręką potrafi jeszcze chodzić. Przecież mogło Ci się coś stać, o czym byś wtedy nie wiedział. Tak sobie dywaguję, nikomu nie życzę ale chyba najlepiej nie wstawać, i jeszcze leżąc zadzwonić na 112. Miałaby może jeszcze ucieczkę z miejsca wypadku (jesteś poszkodowany), a biorąc pod uwagę, że ewidentnie celowo Cię potrąciła... Zakaz prowadzenia bym obstawiał.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Cze 2013, 22:49:08 »
Ewentualnie możesz się z płytką i historią przejść na Wiśniową do BSW - Biura Spraw Wewnętrznych. Tam się zapewne bardzo zainteresują, który to policjant taki niechętny do słuzby

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Cze 2013, 00:23:06 »
Ja bym tą płytkę przesłał listownie poleconym do KSP na ulicę Nowolipie wraz z całym opisem i wyjaśnienieniem. Napewno dostaniesz wezwanie w charakterze świadka/pokrywdzonego i nie będzie dyskusji że Pan coś musi nam oddać.

Osobiście raz tak zrobiłem i zostałem przesłuchany na pewną okoliczność, dzieki temu pewna sygnalizacja świetlna jest bardziej przyjazna dla cyklistów i pieszych.

A było to o tyle ciekawe że to ZDM przesłał moje nagranie do WRD KSP na Waliców.

P.S.

Generalnie jak złożysz to listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. To nie mają wyjścia Kodeks Postępowania w sprawach o wykroczenia nie zostawia im pola manewru, z nim się nie dyskutuje . . .
Papier to papier  ;)
   
« Ostatnia zmiana: 06 Cze 2013, 00:53:26 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Cze 2013, 09:21:17 »
Ja bym tą płytkę przesłał listownie poleconym do KSP na ulicę Nowolipie wraz z całym opisem i wyjaśnienieniem. Napewno dostaniesz wezwanie w charakterze świadka/pokrywdzonego i nie będzie dyskusji że Pan coś musi nam oddać.

To jest naprawdę świetna rada. Sam chyba zacznę stosować.

Zamiast się bujać, przychodzi się tylko na zeznanie i to na Ciebie czekają, a nie Ty na nich. Pewnie da się obgonić w 30-40 minut, albo załatwić parę spraw hurtem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Cze 2013, 09:50:26 »
Kompletnie nie znam się na paragrafach, ale myśląc o tym wydarzeniu, to obdukcja jak to obdukcja stwierdza odniesione obrażenia, więc może być podstawą do dalszych roszczeń wobec sprawcy, ale  przecież spowodowanie wypadku (zagrożenia na drodze, czy jakkolwiek to nazwą) już samo w sobie kwalifikuje się na mandat, niezależnie od tego czy i jaki uszczerbek na zdrowiu został odniesiony. Czyli policjant chyba robił co mógł, żeby mieć mniej pracy.

Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ludzie niezrównoważeni za kierownicą, skąd znam tą twarz.
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Cze 2013, 10:05:38 »

Policja na samym początku (Waliców) po wysłuchaniu opowieści stwierdziła, że to co się wydarzyło to więcej niż wykroczenie drogowe.

Właściwie należy to zaliczyć do próby uszkodzenia ciała i dlatego powinienem się udać na komendę rejonową na Malczewskiego a nie na komendę drogówki.

 Zaraz ale ja mieszkam na Targówku, mam wracać na Mokotów?! Połączono się więc z komendą na Chodeckiej i okazało się, że tam czas oczekiwania to około 3 godziny, więc zostałem na Waliców. Reszta opowieści jak w pierwszym poście.


Ja bym tą płytkę przesłał listownie poleconym do KSP na ulicę Nowolipie wraz z całym opisem i wyjaśnienieniem. Napewno dostaniesz wezwanie w charakterze świadka/pokrywdzonego i nie będzie dyskusji że Pan coś musi nam oddać.

Osobiście raz tak zrobiłem i zostałem przesłuchany na pewną okoliczność, dzieki temu pewna sygnalizacja świetlna jest bardziej przyjazna dla cyklistów i pieszych.

A było to o tyle ciekawe że to ZDM przesłał moje nagranie do WRD KSP na Waliców.

P.S.

Generalnie jak złożysz to listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. To nie mają wyjścia Kodeks Postępowania w sprawach o wykroczenia nie zostawia im pola manewru, z nim się nie dyskutuje . . .
Papier to papier  ;)
   


Posłucham tej rady i napiszę do nich przesyłając płytę ze zdarzeniem i zobaczymy co się wydarzy.