Autor Wątek: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce  (Przeczytany 20421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Lut 2015, 22:38:20 »
A to nie jest oryginalna wypowiedź?

Nie, oryginalna była wcześniej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Mar 2015, 09:17:27 »
No to jest już gotowy projekt nowej organizacji ruchu na Tamce oczywiście bez pasów rowerowych. "Ostateczną" decyzję o jego wprowadzeniu ma podjąć znany miłośnik rowerów wiceprezydent Wojciechowicz.
Na wpisanie na listę złotych myśli  zasługują słowa radnego Pawła Terleckiego który tak uzasadnił pomysł likwidacji pasów: " Chodzi też o zdrowie rowerzystów, którzy muszą tam wdychać spaliny". Z kolei radna Aleksandra Sheybal-Rostek proponuje :" Może ścieżkę rowerową przenieść na Oboźną oraz Dynasy".
Puchalski robi dobra minę do złej gry i udaje że ma coś jeszcze do powiedzenia, ale wygląda na to, że już wie iż decyzja zapadła i jest ostateczna. 
Powrócił również temat likwidacji pasów na Saskiej ponieważ "mocno ograniczają przejazd tą ulicą".  Tu Puchalski już deklaruje, że pasy zostaną. Także będzie coś za coś - pasy na Tamce won ale wywalczy, że na Saskiej zostaną.  I znów ogłosi pełen sukces i skok cywilizacyjny. 
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Mar 2015, 11:01:23 »
Słowa radnego Terleckiego i radnej Szevbal-Rostek to już dodałem do złotych myśli. Wybory daleko, to akurat zdążą się nazwiska w google wypozycjonować tak, by było widac jacy z nich przyjaciele rowerzystów :D

EDIT: Do Złotych myśli dodałem tez inne ostatnie błyskotliwe mysli przedstawicieli Ratusza. Okazuje się, że przez ostatnie 4-5 łącznie w ratuszu lat nie mieli do powiedzenia tyle "madrości" co w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
« Ostatnia zmiana: 11 Mar 2015, 15:52:36 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Mar 2015, 10:33:46 »
Widać jak radni nie znają Warszawy. Ktoś, kto wysyła rowerzystów na Dynasy powinien być świadomy tego, że jest to ulica z kilkudziesięcioletnim asfaltem z dużymi dziurami w których widać oryginalną nawierzchnię, czyli tzw kocie łby. Asfalt położono tam bowiem na nawierzchnię z nieobciosanych kamieni polnych.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Mar 2015, 10:42:05 »
Znamienne w tej sprawie jest milczenie Puchalskiego. Na facebooku dostał pytania w tej sprawie i jak zawsze odpowiadał tak tym razem od wczoraj milczy. Najwyraźniej decyzja już zapadła tylko Wojciechowicz nie ma czasu na zwołanie konferencji i ogłoszenie tej wspaniałej dla kierowców decyzji.
życie nie znosi próżni...

JURO

  • Gość
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Mar 2015, 11:56:10 »
Wiec będę jeździ Tamką "pod górę" na młynku, środkiem pasa, 5-6 km/h. Tak by kierowcy mieli żal do ratusza o zlikwidowanie pasów rowerowych. I najlepiej w szczycie komunikacyjny... Potem nawrotka na rondzie i z górki. Powtórek kilka i będzie przyjemne urozmaicenie dnia.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Mar 2015, 12:00:00 »
Juro: tyyyy złośliwcze :D
Hmm, w sumie poziomy nie służą do wspinania się pod górę, ale muszę trochę potrenować przed Kaszeberunda.........
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Mar 2015, 12:25:33 »
Juro: w szczycie komunikacyjnym nie rozpędzisz się tam do 5-6km/h, bo samochody robią Samochodową Masę Krytyczną :D.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Mar 2015, 13:01:19 »
Chyba trochę rowerzystów wzięło się do piór (i klawiatur), bo odpowiedź przyszła po kilku minutach:

Cytuj
Szanowna Pani,
z propozycją likwidacji ścieżek wystąpił wiceprezydent Jacek Wojciechowicz po tym, gdy został wyłączony z ruchu Most Łazienkowski.
Jego propozycja, za którą nie poszły jak na razie jakiekolwiek działania, jest ze wszech miar uzasadniona. Głównie dlatego, że ruch samochodów osobowych w ciągu Trasy Świętokrzyskiej blokuje się właśnie na Tamce.
Ale...sprawa ma dwa wątki. Otóż, po pierwsze jest kwestia zwężenia Tamki przez ścieżki, po drugie brak pasa do prawoskrętu z Tamki w Kruczkowskiego, co powoduje, że samochody skręcające (czekające aż przejdą piesi) blokują cały ruch. W efekcie korki stoją aż od Ronda Dmowskiego.
Wczoraj podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury i Inwestycji radni zastanawiali się co z tym fantem zrobić. I zobligowali miejskie biuro do znalezienia sposobu na stworzenie tego prawoskrętu. Być może rozwiązałoby to całkowicie problem.
Innym zagadnieniem są ścieżki, których istnienia nikt nie neguje (co do zasady).
Jestem za zakazem poruszania się rowerów na Tamce (do czasu dokończenia remontu Trasy Łazienkowskiej). Nie jestem za likwidacją ścieżek. Choć pisałam już i podtrzymuję to, że znacznie dogodniejsza dla ruchu rowerowego jest ul. Dynasy (ew. ul. Oboźna) i z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych byłoby docelowe poprowadzenie tam ruchu rowerowego w ciągu Świętokrzyska - Tamka i Krakowskie Przedmieście Tamka.
Upieranie się dla zasady nad ścieżkami na Tamce i robienie z osób, które ten projekt wspierają - wrogów publicznych, to słaby pomysł.
Tamka permanentnie stoi w korku. Ma duży spadek (w przeciwieństwie do sąsiednich Dynasów i wjazd często kończy się prowadzeniem roweru po chodniku) i jest zwyczajnie niebezpieczna. A na dole ścieżka się kończy i rowerzyści wpadają na przystanek autobusowy lub zaczynają kluczyć wśród pieszych na chodniku.
Trwa dyskusja. W której wolałabym aby mnie nie stawiano w gronie wrogów ścieżek rowerowych. Bo nim nie jestem.
A rozwiązań (do dyskusji) jest kilka. 1. Tymczasowe wyeliminowanie rowerów bez likwidacji ścieżek. 2. Wyeliminowanie ruchu rowerów poza godzinami wieczornymi i weekendami. 3. Całkowita likwidacja ścieżek na zawsze i ich przeniesienie na Dynasy. 4. Zrobienie (niezależnie od wszystkiego) ścieżki na Dynasach. 5. Wygospodarowanie miejsca na prawoskręt w Kruczkowskiego - w każdym przypadku, bo jest on potrzebny.
W tej chwili rozpatrujemy sytuację wyjątkową. I tak to należy potraktować.
Nie mam nic przeciwko ścieżkom rowerowym i tworzeniu ich sieci w Warszawie. Ścieżki na Saskiej mnie nie interesują i nie wypowiadałam się nigdy na ich temat.
Pozdrawiam,
A. Sheybal-Rostek

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Mar 2015, 13:04:25 »
Juro: tyyyy złośliwcze :D
Hmm, w sumie poziomy nie służą do wspinania się pod górę, ale muszę trochę potrenować przed Kaszeberunda.........

Jak trenować, to dobrym pomysłem jest szeroka przyczepka rowerowa :D Stawia odpowiednio duże opory powietrza i toczenia, pomaga zrobić siłę ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Mar 2015, 13:30:53 »
Taka odpowiedź to już są kpiny. Chcę likwidacji pasów ale nie jestem przeciwniczką rowerów. Problemem jest skręt w prawo w Kruczkowskiego ( i tu znów nie są winni kierowcy którzy za wszelką cenę pchają się do ścisłego centrum bo im tak wygodniej tylko piesi przez których muszą czekać na możliwość wykonania manewru)  ale należy ukarać rowerzystów na całej długości Tamki.  Najlepiej jeszcze przy okazji zabrać chodnik pieszym i wtedy na pewno  już zmieści się pas do skrętu w lewo. W każdym normalnym kraju ogranicza się wjazd do centrum samochodów prywatnych i zostawia miejsce dla komunikacji zbiorowej, rowerów i pieszych ale w Warszawie na takie ekstrawagancje nie ma miejsca. Tu musi rządzić samochód. Ostatecznie to wyznacznik luksusu. 
życie nie znosi próżni...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Mar 2015, 13:35:37 »
@Raffi
Masz co wrzucać do "złotych myśli"

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Mar 2015, 13:59:34 »
Raffi: ty myślisz, żebym zapiął sidecara z jakimś balastem? Hmmm, to może być ciężkie, ale trening jest mi potrzebny...
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Mar 2015, 15:52:24 »
Jakby ktoś chciał sobie potrollować, to poniżej daje link do profilu FB pani radnej (Aleksandra Sheybal-Rostek, PO), co to rowerzystów nie lubi i z Tamki by ich chętnie wywaliła:
https://www.facebook.com/pages/Aleksandra-Sheybal-Rostek-mi%C5%82o%C5%9Bniczka-Warszawy/220265318047604?fref=ts

Niestety drugi radny (Paweł Terlecki, PiS) co ochoczo popiera likwidację niektórych funkcji FB jeszcze nie odkrył i ma jedynie profil prywatny, ale napisać też można:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001801722545&fref=ts
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Mar 2015, 20:34:36 »
Ciekawa lektura ten facebook radnej. Wychodzi z niego, że jako nie-wróg rowerów jest wrogiem rowerzystów.  Jest zwolenniczka likwidacji pasów na zawsze i postawienia B-9.  Uważa przebudowę Świętokrzyskiej za bezsens i zamach na płynność ruchu.  I jak ma się w mieście coś zmieniać na lepsze jak ma się takich radnych.
życie nie znosi próżni...