Autor Wątek: Agrykola bez asfaltu...  (Przeczytany 16648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Agrykola bez asfaltu...
« dnia: 31 Sie 2012, 11:12:26 »
Hm, szykuje się problem z popularnym podjazdem dla rowerów: "Wyrzucą asfalt z Agrykoli. Wielki remont w Łazienkach": http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12395054,Wyrzuca_asfalt_z_Agrykoli__Wielki_remont_w_Lazienkach.html

GFM

  • Gość
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sie 2012, 11:28:53 »
Nie panikuj. Napisali, że dla rowerzystów będzie ścieżka z zielonego asfaltu.  8)

Zauważyłem wzrost świadomości urzędników.
Już wiedzą, że ścieżki rowerowe mimo wszystko należy pokrywać ASFALTEM.  :o

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sie 2012, 12:02:10 »
Nie panikuj. Napisali, że dla rowerzystów będzie ścieżka z zielonego asfaltu.  8)


Ja tam wolę PAS DLA ROWERÓW a nie ścieżkę.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sie 2012, 12:02:52 »
i jeszcze pani Kazanowska mówi, że asfalt usuną dopiero za jakieś 2 lata, na razie robią tylko mostek i okolice

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Sie 2012, 12:05:44 »
i jeszcze pani Kazanowska mówi, że asfalt usuną dopiero za jakieś 2 lata, na razie robią tylko mostek i okolice

Ale przez mostek jest bezpośredni dojazd z Myśliwieckiej i fajnie jakby już od Mysliwieckiej był już PAS DLA ROWERÓW

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Sie 2012, 13:31:36 »
Nie panikuj. Napisali, że dla rowerzystów będzie ścieżka z zielonego asfaltu.  8)
Ja tam wolę PAS DLA ROWERÓW a nie ścieżkę.

Taka też była nasza propozycja. Jednokierunkowe pasy rowerowe po obu stronach by oddzielić jadących w dół od jadących w górę, bo są duże różnice prędkości.

Ale generalnie woleli odseparować pieszych od cyklistów (cykliści po stronie południowej a piesi północnej) i dać nam oddzielną drogę rowerową o szerokości 3m. Nie pamiętam, kto tam najbardziej się domagał tego, chyba Konserwator Zburzytków najbardziej marudził. Ale myślę, że mogę z tym żyć, na 3m się zmieścimy ;)


Ale przez mostek jest bezpośredni dojazd z Myśliwieckiej i fajnie jakby już od Mysliwieckiej był już PAS DLA ROWERÓW

Myśliwiecka to już nie ZTP, a ZDM.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

GFM

  • Gość
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Sie 2012, 14:36:55 »
Ja tam wolę PAS DLA ROWERÓW a nie ścieżkę.
Jak to zwał, tak zwał.
Tam jest zakaz ruchu dla samochodów.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Wrz 2012, 13:35:33 »
I bardzo dobrze, że jest tam zakaz dla samochodów. fajnie aby ten pas rowerowy był możliwie szeroki aby, zmieściły się tam 2 rowery, jadące naprzeciw siebie i żeby jeszcze trochę wolnego miejsca się zostało...

Może ten rowerowy pas na Agrykoli pozwoli wykręcić "słusznie wysoką" prędkość na zjeździe    :)   .

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Wrz 2012, 14:48:53 »

Może ten rowerowy pas na Agrykoli pozwoli wykręcić "słusznie wysoką" prędkość na zjeździe    :)   .

tia... by potem ostro przejść w lewy skręt gdyż dalej będzie paskudny bruk. Oj podczas jakiejś deszczowej nocy ktoś nieżle się wyłoży ... >:( >:( >:(

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Wrz 2012, 08:12:15 »
Tylko ktoś bardzo nierozważny będzie zjeżdżał w takich warunkach a do tego jeszcze nocą i ile fabryka dała  i na domiar złego zjedzie na bruk.

Rano1

  • Gość
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Wrz 2012, 11:54:55 »
Z uwagi na rozwijane prędkości na zjeździe zasadnym byłoby pozostawienie dwóch odseparowanych pasów rowerowych. Piesi maja chodnik a środek ulicy wystarczy dla pojazdów uprzywilejowanych.

Na podjeździe Agrykoli na całej szerokości mógłby zostać asfalt. Nowy. Wtedy można byłoby wykorzystywać ten odcinek dla sportowych imprez, kolarskich przede wszystkim.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lis 2012, 16:18:38 »
Jechałem niedawno przez wyremontowany już mostek na Agrykoli. Nie jest źle, gdyż zamiast łupanego kamienia, położono gładkie płytki rozmiaru połowy małej płyty chodnikowej.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lis 2012, 16:54:34 »
I bardzo dobrze, że jest tam zakaz dla samochodów. fajnie aby ten pas rowerowy był możliwie szeroki aby, zmieściły się tam 2 rowery, jadące naprzeciw siebie i żeby jeszcze trochę wolnego miejsca się zostało...

Może ten rowerowy pas na Agrykoli pozwoli wykręcić "słusznie wysoką" prędkość na zjeździe    :)   .

Pas rowerowy jest ZAWSZE jednokierunkowy! Jego minimalna szerokość wynosić musi 1,5 metra.
Gdy wymienią nawierzchnię na gładkie kostki kamienne to dwa osobne pasy rowerowe dla przeciwnych kierunków ruchu znajdą się przy krawężnikach.

Pożyjemy, zobaczymy...
I jestem tatą po raz drugi!

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Lis 2012, 19:52:35 »
O.K.
Ciekawie jak to będzie wyglądać w praktyce. Już się nie mogę doczekać      :)      .

Jak na razie to wolę trenować sobie podjazdy ul. Agrykolą   :)    niż zjeżdżać nią

Pozdro.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Agrykola bez asfaltu...
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lis 2012, 08:40:54 »
Jak ktoś jest ciekaw, co będzie, to niech spojrzy na samą górę ulicy - jednostronna DDR o szerokości bodajże 3,0m - tak to będzie wyglądać. A przynajmniej tak to wyglądało w dawnym projekcie, z błogosławieństwem poprzedniej pani konserwator niebytków. Na pasy jednokierunkowe Pani się wtedy nie zgadzała.

Dla mnie najważniejsze jest co innego - że nie będzie dziur. Tam można było sobie załatwić obręcz, albo nawet sobie krzywde zrobić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)