Autor Wątek: Jaki rower?  (Przeczytany 11684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: Jaki rower?
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Lis 2010, 03:30:05 »
Nie zamierzam tracić swojego roweru, co najwyżej kupię drugi.

A tym drugim będzie szosa. :-) MTB mam, jeździ się fajnie, ale czasem jednak chciałoby się pojechać szybciej niż te 40- 50 km/h  :P

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki rower?
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Lis 2010, 12:24:53 »
Zgadzam się ja jednak odpuszczę sobie trzeci rower i na przyszły sezon złoże kmpl koła w rozmiarze ok 32-559 + lemondkę i mam nadzieję, że to da mi wystarczającą jak dla mnie namiastkę szosy, jak nie to trzeba będzie myśleć dalej

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Jaki rower?
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Lis 2010, 00:27:59 »
Widzę, że jako pierwszy wpisałem rower Enduro. Mało nas w Warszawce. Tego typu jest mój obecny sprzęt #1, i sprawia mi najwięcej frajdy. A realnie, to chyba teraz osiągnąłem optymalny zestaw rowerów, jeśli by mi któregoś zabrakło to kupiłbym podobny na jego miejsce (za wyjątkiem mieszczucha - trochę trudno wydać 10kpln na coś, co nie powinno z zasady kosztować więcej jak 1kpln). A co do moich obserwacji ewolucji terminu MTB - w związku z wydzieleniem się z tego terminu rowerów do dyscyplin grawitacyjnych, oraz do EnduroMTB, samo MTB zaczyna wracać do pierwotnego znaczenia, czyli rowery do XC - zgodzicie się, czy nie?
AdrianSocho

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki rower?
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Lis 2010, 13:31:50 »
Wymarzony rower...? mmmh jeżdżę na górskim za nie całe 800zł z decatlonu i jakoś współpracuje ciekawe jak by się jeździło na takim za 7 koła który by współpracował i na drodze jak i w terenie np. Puszcza Kampinowska bo ten który mam często odmawia współpracy :)
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Jaki rower?
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Lis 2010, 14:33:02 »
W ankiecie nie ma jeszcze roweru crossowego który mylony jest z trekkingiem.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki rower?
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Lis 2010, 15:02:45 »
W ankiecie nie ma jeszcze roweru crossowego który mylony jest z trekkingiem.

Tam ogólnie wielu typów rowerów nie ma. Nie ma criuserów, przełajówek, składaków, rowerów plażowych, riksz, wszelkich cross-overów, czyli rowerów trudnych do przydzielenia do każdego segmentu. Poziome też można by podzielić zależnie od ilości kół chociażby albo długości.

Po prostu za dużo tego wszystkiego jest, by wymienić je w jednej ankiecie bez zamącenia w głowie przeciętnej osobie do poziomu niezrozumienia totalnego ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)