Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850140 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Ślimak

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1020 dnia: 15 Cze 2011, 22:26:11 »
Czyli wielka niewiadoma :-[
Wybiera się ktoś jeszcze z Traktorkowa (Ursusa) :)  w tą sobotę? Możemy się styknąć i razem dojechać na Zamkowy. Proponuję 23:15 przed Urzędem Gminy. Znak rozpoznawczy - rower ;D

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1021 dnia: 15 Cze 2011, 23:08:05 »
Ale są tacy, co chwalą sobie takie trasy i ten sposób jazdy. Kiedy jazda daje im przyjemność, a nie jest mordęgą ponad siły.


Właśnie taka jazda, w tempie masowym to jest np dla mnie mordęga ponad siły. I również zgodzę się z tym, że od tego są oficjalne, które były od dawna, i dlatego też na nich między innymi nie wyjeżdża się poza Warszawę. Ja jeszcze będę miał czas na muzeum. A jadąc 30 - 35 wcale, a wcale nie gada się gorzej...
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1022 dnia: 16 Cze 2011, 08:07:05 »
też macie problemy. kiedy  odczuwam potrzebę na szybki nocny tour de varsovie wsiadam na rower i śmigam ile fabryka i ćwiczenia dały. na takie nocne eskapady lubię wyjechać samemu - nie muszę się z nikim ścigać, gonić, czekać. masa to jedna z opcji nocnych jazd, ale nie obowiązkowa.

natomiast wycieczki w kolektywie (ale nie za dużym - letnie oficjalne nocniki odpadają) w tempie raczej umiarkowanym też jak najbardziej! od jakiegoś czasu czytam o nocnikach pod przewodnictwem Tanawisa i z chęcią się na któryś kiedyś wybiorę.

miałem nawet pomysł na trasę - miejsca z których dobrze widać "skyline" warszawskich wieżowców (wawerski brzeg wisły za mostem siekierkowski, kopiec powstania, okolice kawęczyna). miejsc jest pewnie więcej i warto kiedyś taki tour zrobić.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1023 dnia: 16 Cze 2011, 08:46:54 »
Dlatego niektórzy nie lubią jeździć jak prowadzisz w takie miejsca... Wleczenie się po dziurach na szosie, z prędkością 20- 25 km/h... Koszmar.
Drex, zgadam się. Miedzy innymi dlatego przestałem jeździć, z resztą nie tylko ja.

Ty przestałeś, ale może inni zaczęli. Nocna Masa z założenia ma "służyć" jako wspólny przejazd przez miasto / poza miastem, nie zaś jako wyścig dla szosowców. I nieważne czy jest to "oficjalna" czy "nieoficjalna" NMK - nadal jest to Nocna Masa i jej zasadnicze cele moim zdaniem powinny pozostać takie same. Zarówno utrzymywanie spokojnego tempa jak i urozmaicanie trasy stanowią dla wielu osób zachętę do uczestnictwa i sprawiają, że NMK nie jest czystym nabijaniem kilometrów i podbijaniem średniej tylko przyjemnym, ciekawym przejazdem.

A jeśli chodzi o Tanawisa, to uważam, że jest jedną z tych osób, które najbardziej dbają o zachowanie pierwotnych ideii i ustalonych niegdyś zasad Nocnej Masy - i bardzo dobrze. Jeśli ktoś przyjeżdża na Nocną - nawet tą nieoficjalną - tylko po to by zasuwać 30-40 km/h po asfalcie i "wyżyć" się z nadmiaru energii to nie znaczy, że reszta też tak chce. Może lepiej wtedy faktycznie zorganizować jednak osobną grupkę, która pogna swoim tempem i nie będzie zmuszała się do dostosowywania do innych uczestników - skoro sprawia to im taki problem.

Jeśli taka grupa podzieli się na Zamkowym, to już nie zostanie przez Tanawisa uznana za "masę".

Nie przez Tanawisa tylko przez większość uczestników. I słusznie. Te dzielenie się wygląda zazwyczaj w ten sposób, że grupka osób odłącza się na Zamkowym i zaczyna gnać w swoją stronę, nie czekając nawet na to aż pozostali ruszą. Oni już zdecydowali, że chcą się odłączyć i wyruszyć w trasę własnym tempem, bo przecież Masę prowadzić będzie np. Tanawis, więc nie ma sensu z nimi jechać. I dobrze - jak chcą to niech sobie jadą. Niemniej taka grupa kierować się będzie innymi zasadami niż założenia NMK, dlaczego więc ma jechać pod nazwą Nocnej Masy ?
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1024 dnia: 16 Cze 2011, 10:16:17 »
kiedy  odczuwam potrzebę na szybki nocny tour de varsovie wsiadam na rower i śmigam ile fabryka i ćwiczenia dały. na takie nocne eskapady lubię wyjechać samemu - nie muszę się z nikim ścigać, gonić, czekać.


Gdybyś znał historie to byś wiedział.
Tak właśnie zaczęły się nieoficjalne 4 lata temu. Stworzyliśmy je ja, Czarny, Grzesiek, Anka, Karolina i Woydzio.
I ponieważ nasza szóstka tak jeździła to jeździliśmy i z czasem zaczęli też przyjeżdżać inni. Tempo lekko spadło. LEKKO powtarzam. Ale nie do tempa muzealnego. Z resztą popatrz na to też z drugiej strony. Który teraz weekend będziemy mieć? - Trzeci, a nie drugi.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1025 dnia: 16 Cze 2011, 12:25:09 »
Ja nie widzę nic miłego w pędzeniu na oślep po tych dziurawych ulicach, zwłaszcza rowerem szosowym.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1026 dnia: 16 Cze 2011, 14:31:35 »
Ja także preferuję turystyczne poruszanie się na rowerze a nie nabijanie jak największej liczby kilometrów w jak najkrótszym czasie :P
Komu w drogę temu rower.

storm

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1027 dnia: 16 Cze 2011, 15:05:37 »
@Olafie, ja też tam byłem poniekąd i też prowadziłem nieoficjalne imprezki, planowałem trasy z Czarnym i nie tylko, z Tanawisem itd.
Kolejna rzecz. Oficjalne są TYLKO w II sobotę miesiąca. Pozostałe soboty to niestety lub stety wolna amerykanka i tzreba się przyzwyczaić, że towarzystwo z "grubszymi łydami" potrafi walnąć nagle po pedałach i zniknąć (pozdro dla Czarnego, Specjalisty w tym zakresie ;) )


Ale fakt pozostaje faktem, że jazda nocą po dziurawej Warszawie potrafi być niebezpieczna :] Moje stare stalowe koła w Goldim doskonale pamiętały te lekcję póki nie trafiły do śmietnika.


Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1028 dnia: 16 Cze 2011, 16:26:20 »
Dla mnie prędkość poniżej 25 km/h jest męczarnią, większą nawet od "dziurawych" ulic. Ja się do "turystycznych nieoficjalnych" nie będę pchał. Jak się okaże, że przyjadę i taki bedzie plan- to się zwinę. I już.

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1029 dnia: 16 Cze 2011, 17:02:23 »
krótka relacja z minionej NMK: http://www.nocnamasa.pl/?p=230

abstrahując od dyskusji, która się rozwinęła - chciałbym podziękować za miły wspólny przejazd (choć niestety mogłem być tylko na połowie trasy)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1030 dnia: 16 Cze 2011, 17:05:15 »
@Olafie, ja też tam byłem poniekąd i też prowadziłem nieoficjalne imprezki, planowałem trasy z Czarnym i nie tylko, z Tanawisem itd.
Kolejna rzecz. Oficjalne są TYLKO w II sobotę miesiąca. Pozostałe soboty to niestety  ( ... ) 
W tej grupie był też Kola, Jojek i Dexter. W 2007 tylko w lipcu i sierpniu już jeździliśmy co tydzień. 
A od 2008 tak było od wiosny do jesieni. I to wtedy przyjęła się nazwa NIEOFICJALNEJ Nocnej Masy, jako wyraźne odróżnienie od tej zapisanej w kalendarzu na stronie Warszawskiej Masy Krytycznej. Funkcjonowanie i znaczenie nazwy można sprawdzić na gronie.
http://grono.net/forum/7526/11/0/2008-03-07%2023%3A35%3A29.525777/0/?
Co prawda przejazdy były szybsze, ale za to bardziej turystyczno-towarzyskie niż wyścigowe. A my na własnych błędach uczyliśmy się prowadzenia masowego peletonu. I z powodzeniem wykorzystywaliśmy do tego radiotelefony. 

A tak naprawdę szybko to jeździli rowerzyści z "Nocnego Roweru" - znacznie szybciej niż nieoficjalna Nocna Masa. 
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1031 dnia: 16 Cze 2011, 21:52:12 »
Ja także preferuję turystyczne poruszanie się na rowerze a nie nabijanie jak największej liczby kilometrów w jak najkrótszym czasie :P

Pana w takim razie zapraszamy na masę turystyczną.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Ślimak

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1032 dnia: 16 Cze 2011, 22:03:09 »

(...)A tak naprawdę szybko to jeździli rowerzyści z "Nocnego Roweru" (...)
Czyli np. Czarny i chyba Ania, którzy byli w sobotę w firmowych koszulkach. Tak z ciekawości zajrzałem na stronę Nocnego Roweru, ale ostatni wpis jest sprzed 5 lat :-[

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1033 dnia: 16 Cze 2011, 22:31:35 »
Ślimak, strona NRa przestała być aktualizowana z różnych powodów. Ale uwierz, że info o NRach leci innymi kanałami bardzo aktualnie ;]
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Ślimak

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1034 dnia: 16 Cze 2011, 23:57:10 »
(...)info o NRach leci innymi kanałami bardzo aktualnie ;]
Taaaa, mógłbyś kontynuować ;)