Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010  (Przeczytany 76348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #150 dnia: 30 Paź 2010, 00:18:05 »
jak chodzi o przemawiajacych kandydatow na urzad Prezydenta Warszawy:
Pana Czeslawa Bieleckiego odbralem bardzo zle - jako aroganckiego narcyza z politowaniem patrzacego na warszawskich rowerzystow (komentarze i opinie miedzy pieknymi frazesami, pojechal na kolejne spotkanie wyborcze)
Pana "od krasnali" nie zrozumialem. co ten gosc bredzil o budowie sciezek rowerowych w Amsterdamie w latach 70-tych?
Natomiast Wojciech Olejniczak mowil z sensem i byl wiarygodny w swoim wystapieniu. taki swoj chlop :)) chyba zdobyl moj glos...

Nie będę się wypowiadał, czy się zgadzam, czy nie (trochę mi nie wypada agitować za którymkolwiek kandydatem), ale generalnie zamysł był taki właśnie by uczestnicy mogli sobie sami wyrobić opinie o kandydatach. Jeżeli Tobie się to przydało w dokonaniu wyboru to bardzo się cieszę, nasza (zwłaszcza Trupka) praca włożona w zaproszenie kandydatów nie poszła na marne.



czy ktos moze mi polecic jakies bezpieczne miejsce do przypiecia roweru w okolicach wejsc (jakis komisariat, urzad pod nadzorem kamer etc). strasznie mi sie nie chce jutro jechac tam autobusem, nie znam dobrze okolicy a wzdluz tych wszystkich straganow boje sie przypiac...

Nie znam, obstawiam, że cała okolica będzie obstawiona na gęsto stoiskami. Na pewno na Odrowąża są przystanki tramwajowe, a na nich pewnie takie fajne barierki "poprawiające bezpieczeństwo pieszych". Nic innego mi do głowy nie przechodzi poza znakami drogowymi przy drodze rowerowej, ale tam na bank będą stoiska.

Ja bym po prostu wjechał do środka. W zeszłych latach od Odrowąża ruch był na tyle mały, że dawało się wjechać w zasadzie nawet bez zwalniania tempa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #151 dnia: 30 Paź 2010, 00:28:48 »

sorry za offtop, ale mam jeszcze pytanie dot. Cmentarza na Brodnie:
 
czy ktos moze mi polecic jakies bezpieczne miejsce do przypiecia roweru w okolicach wejsc (jakis komisariat, urzad pod nadzorem kamer etc). strasznie mi sie nie chce jutro jechac tam autobusem, nie znam dobrze okolicy a wzdluz tych wszystkich straganow boje sie przypiac...

 Z tego co wiem od św.Wintętego niedaleko głównej bramy po stronie cmentarza jest parking strzerzony więc myślę ze tam można przypiąć rower :) Ale kojarze też że jak się wchodzi główną bramą(od Wincentego) sa stojaki ale chyab tylko do kół i żadko tam stoi ochrona ;(

Offline rutek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #152 dnia: 30 Paź 2010, 00:34:39 »
dzieki Raffi, moze kto zyczliwy cos mi jeszcze podpowie. moze byc daleko od samego cmentarza.
(marzy mi sie miejscowka typu parking pod ratuszem na Ursynowie, rowerowe stojaki pod okiem kamery-korzystam jak ide do Multikina)
na cmentarzu Brodnowskim jakos mam opory zeby wejsc i dojsc do grobu z rowerem - w okresie 01.11. Tam panuje takis scisk, ze jakos niefajnie... nie chce sie mi sie przeciskac w tym tlumie.
co innego na Polnocnym, tam sa szerokie alejki, choc akurat tam kiedys widzialem przy wejsciu zakaz wstepu/jazdy (?) na rowerze. ale to akurat niewazne :)
 

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #153 dnia: 30 Paź 2010, 00:44:30 »
No to ja dorzucę swoje dwa grosze  ;)
 
Więc tak punkt 9 Regulaminu naszej imprezy, zabrania reklamowania i akwizycji bez zgody Organizatora.
Wiadomo, że dzisiejsza (wczorajsza) masa wyjątkowo była trochę polityczna.
Nie powiem, że nie podobały mi się zestawy odblasków rozdawane przez pewną młodzieżówkę. Może nawet przypnę je do plecaka, albo nałożę na rękę i może nawet poprę takiego kandydata ;)
 
Tylko, że ja mam taką a nie inną opcje światopoglądową, bo gdybym dostał zestaw odblasków z logiem innej ( o 123 st. ) partii (frakcji) to bym się lekko wkurzył.
 
Jest prośba do owej i każdej młodzieżówki, żeby następnym razem przy masie ''przed wyborczej'' skonsultować takie działania z organizatorem i informować uczestników o tym, kto dokładnie rozdaje takie souveniry.

Administrator Comment Zmiana czcionki na normalną.
« Ostatnia zmiana: 30 Paź 2010, 05:29:53 wysłana przez Drex »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline warsawfenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #154 dnia: 30 Paź 2010, 01:03:32 »
Masa bardzo przyjemna, zabezpieczało się fajnie (prawie w ogóle nie było sytuacji, by nie-zabezpieczenie blokowało przeciwległy pas ruchu, nie dawało lewej wolnej itp.), pod Książęcą podjechałem chyba szybciej niż rano jadąc do szkoły ( choć fakt faktem, że asfaltem się podjeżdża szybciej niż chodnikiem- pozdrowienia dla ZDMo ZMiDu- no dobrze, mogłem rano podjeżdżać ulicą albo pojechać ścieżką przez park Rydza- Śmigłego  :P ). Kandydaci wpadli, każdy pomyślał, wybrał itd. co chciał, miało to ręce i nogi- brawo dla Trupka i Raffiego za to, że im zależało  ;)
A na koniec cytat ze strony TVN Warszawa ( z okienka z utrudnieniami ulicznymi):
 "19:38  Żwirki i Wigury: przejazd Masy Krytycznej. Korek od Pomnika Lotnika do lotniska"  -Co robisz tego wieczoru? -Blokuję drogę na lotnisko   :)
Rowerowo, czyli pozytywnie! :-)

Woydzio

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #155 dnia: 30 Paź 2010, 01:47:10 »
Moje odczucie było takie, że Masa była usypiająca.
BTW poczytałem forum TVN Warszawa w temacie Masy. Niektóre wypowiedzi skomentuję krótko: FACEPALM - kiedy "o ku*wa" to za mało.
Woydzio

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #156 dnia: 30 Paź 2010, 02:21:50 »
Co do TVN forum - niestety nie miałem czasu na bieżąco odpowiadać tym baranom.
Co do dzisiejszej masy. Dziękuje zabezpieczeniu za sprawne reagowanie na skrzyżowaniach.
Mam pretensje do kilku osób z zabezpieczenia o których dostałem informacje o jeździe pod prąd i wymijaniu wysepek z lewej strony.  Naprawdę - należy wam się solidny opier.dol.
Policja wyjątkowo skutecznie reagowała na moje sugestie co mnie niebywale ucieszyło i pozwoliło przeprowadzić masę całością trasy bez problemu.
Niestety coś mi się popsuło w stopie tuz przed masą (stopień pod Kolumną znienacka mnie zaatakował) i nie wyglada to dobrze (bo jeszcze zaliczyłem alleya :P )
Chodzić nie mogę - ale jeździć spoko - dziwneeeeeee

Offline Michał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #157 dnia: 30 Paź 2010, 02:34:36 »
Dla mnie wypad na masę zakończył się przed kilkunastoma minutami. Spod kolumny do Konstancina do kumpla i powrót przez Powsinek, w sumie stuknęło przeszło 70km :P, ale nie o tym - proszę bardzo jak to wykorzystuje się każdy kawałek nie oddanej jeszcze inwestycji w Powsinie: 
 
 
 
  



Zdjęcia mówią same za siebie - miejmy nadzieję, że nie będzie to proceder, który wejdzie w nawyk. Zamieniłem kilka słów z handlarzem pilnującym kilku "stanowisk", otóż ponoć wykupienie 1 miejsca to kwota 37pln/dzień. Sam jegomość narzekał, że kiedyś było lepiej - można było o mur coś oprzeć, zaplecze sobie zrobić, a teraz nie (kiedyś nie było DDR a jedynie chodnik, na którym rozkładali się handlarze). Swoją drogą zostawiono tyle miejsca, że piesi jak nic będą stadem anektować ulicę ;)
Co do samej masy, nie byłem na niej hmm ze 4 lata, pierwsza rzucająca się dla mnie zmiana to w miarę zwarta grupa, mam wrażenie że kiedyś peleton duuuużo bardziej się rozwlekał i można było osiągnąć większe prędkości. A teraz  śmigam na końcu 10km/h z przodu ludzie a i tak "koniec jest już blisko" czy jak literalnie stało z ust zabezpieczających :]
Pozdrawiam
Michał

supermario

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #158 dnia: 30 Paź 2010, 08:03:44 »
Masa płynna, ciekawa trasa. Extra apartamenty na Bokserskiej :) 
Co do PiSu na masie, ja tej partii nie trawie w żaden sposób. Do skrzynek na listy wrzucają mi jakieś propoagandowe biuletyny, na Masie jadę z PiSem, w telewizji PiS, w radiu PiS, w gazecie PiS. Można się jakoś od tego uwolnić? :)
Pozdrawiam i do następnego razu.


Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #159 dnia: 30 Paź 2010, 09:22:01 »
Nie otwieraj lodówki !!!

Jak można się uwolnić ? Iść glosować. Skorzystać z obywatelskiego przywileju. A nie mówić "mój głos i tak nic nie zmieni" - jak powiedziało 47 % wyborców

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #160 dnia: 30 Paź 2010, 09:22:16 »
Co do PiSu na masie, ja tej partii nie trawie w żaden sposób. Do skrzynek na listy wrzucają mi jakieś propoagandowe biuletyny, na Masie jadę z PiSem, w telewizji PiS, w radiu PiS, w gazecie PiS. Można się jakoś od tego uwolnić? :)

Głosując na kogoś innego :-) Ale dla równowagi, to na Masie jechałeś też z SD i Pomarańczową Alternatywą ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #161 dnia: 30 Paź 2010, 10:19:20 »
W zasadzie, to nie powinienem pisać dwóch postów jeden pod drugim, ale:

Jest już relacja na stronie Masy. Jakby ktoś chciał coś dodać do niej - zapraszam do pisania.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Michał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #162 dnia: 30 Paź 2010, 11:47:11 »
W zasadzie, to nie powinienem pisać dwóch postów jeden pod drugim, ale:

Jest już relacja na stronie Masy. Jakby ktoś chciał coś dodać do niej - zapraszam do pisania.


Cytuj
Pojawili się tylko Czesław Bielecki, Włodzimierz Olejniczak i "Major" Frydrych.
Nie wiem jak Wojciech, ale Włodzimierz Olejniczak na pewno się nie pojawił wczorajszego wieczoru...
Pozdrawiam
Michał

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #163 dnia: 30 Paź 2010, 14:09:05 »
Mea culpa. Poprawione.

Dlatego właśnie uważam, że te relacje powinien pisać ktoś INNY niż ja. Ale, choć na Masie było 630 osób, nikt nie chce się tego podjąć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 października 2010
« Odpowiedź #164 dnia: 30 Paź 2010, 16:18:25 »
W pewnym momencie przestraszyłam się, że opona albo hamulec mi szwankuje, bo zaczęło mi się coraz ciężej jechać. Na szczęście okazało się tylko, że zostałam kometą, mającą ośmio-rolkarzowy ogon ;) Do Olafa mi jeszcze daleko, ale i tak było wesoło ;)