Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 529119 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1080 dnia: 18 Cze 2015, 22:24:02 »
W dniu 18-06-2015 po południu, na wylotówce na Gdańsk samochód ciężarowy potrącił rowerzystkę. Kobieta zmarła w szpitalu.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,ciezarowka-potracila-rowerzystke-br-kobieta-zmarla-w-szpitalu,171869.html

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1081 dnia: 18 Cze 2015, 23:38:38 »
szlag!
wypadałoby postawić tam białego GhostBike'a

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1082 dnia: 18 Cze 2015, 23:45:41 »
Z tego co pamiętam, w tamtym miejscu nie ma możliwości jechania legalnie i wygodnie obok jezdni.
Chodnik wąziutki ze słupkami, pobocze żwirowe nie nadające się do jazdy...

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1083 dnia: 19 Cze 2015, 08:06:48 »
:( Też nie wydaje mi się, żeby tam dało się inaczej, niż jezdnią. Chyba raz tamtędy jechałem i od tej pory wybieram i polecam drogę przez lasek a potem przebijanie się do Rolniczej w Łomiankach (zakładając, że jedzie się na Nowy Dwór Mazowiecki)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1084 dnia: 19 Cze 2015, 09:01:53 »
Nie znam tej trasy ale wydaje mi się że jaka by nie była to nie powinno się rozpatrywac tego zdażenia że jakby wybrać alternatywną(bezpieczniejszą) to było by lepiej. Wszędzie moze spotkać nas nieszczęście i tylko ostrożność i kultura  użytkowników ma znaczenie ,a czy lasem,czy autostradą to wszędzie się narażamy. Ja 2 lata temu jadąc bezpiecznie po ścierzce w idealnych warunkach miałem kolizje z pieszą i co ?- było niby bezpiecznie! Rowerzyści tydzień temu na Banacha na "bezpiecznej" drodze rowerowej szczepili się i co?-jakby wybrali trasę po Trojdena( ulica równoległa) bezpieczniej mieli by? Wszędzie powinno być w miarę bezpiecznie-zbyt idealistyczne ale uciekanie od problemów ,nie załatwi ich.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1085 dnia: 19 Cze 2015, 10:27:35 »
wypadałoby postawić tam białego GhostBike'a

A nawet mamy. Ktoś jeździ tam? Jest do czego takiego ghosta tam przypiąć?



A tak BTW - dziennikarze jak zwykle pieprzą głupoty. Rowerzysta tam nie tylko może, ale wręcz MUSI jechać jezdnią. Pobocza miejscami nie ma, w innych miejscach to rozjeżdzona przez auta piaskownica - nie da się po tym jechac nawet rowerem MTB. Nie ma też alternatywy dla tej trasy - kiedyś jeszcze dwało się przejechac przez park Młociński i potem kawąłek po wale Wisły i bocznymi uliczkami, ale wg. mojej wiedzy tej opcji już nie ma. Zostaje Pułkowa, albo gigantyczny objazd śladem dawnej kolejki i gdzieś wzdłuż płotu huty.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline realkrzysiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1086 dnia: 19 Cze 2015, 19:04:23 »
Jak to nie ma. W tamtym roku kilka razy się przeciskałem, co prawda nigdy po autostradzie nie jechałem, bo jechać w huku, w spalinach, to duże wyzwanie. Z tym, że to nie jest zbyt wygodna trasa. Ze zdjęć widać, że Pani jechała na miejskim rowerze, więc jakby nie patrzeć, przeciskać się przez las, to większy wysiłek, do tego trzeba krążyć robić dodatkowe, może nie kilometry, ale każdy rowerzysta wie jak to jest, jak czasem cenne są głupie metry i równa nawierzchnia. Tam przy drodze powinna być droga rowerowa i to w trybie pilnym.

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1087 dnia: 22 Cze 2015, 10:26:27 »
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,zderzenie-dwojga-rowerzystow-jednego-potracil-jeszcze-autobus,172158.html

Okolice Górlaskiej czyli miejsce gdzie DDR zmienia stronę jezdni. Czy to mogło mieć wpływ na wypadek?
« Ostatnia zmiana: 22 Cze 2015, 10:30:21 wysłana przez rowerozof »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1088 dnia: 22 Cze 2015, 14:12:26 »
Czy to mogło mieć wpływ na wypadek?

Raczej bym obstawiał, że wpływ miała tam żałosna szerokość ddrki, brak skrajni, słupy w świetle, słaba widoczność, zakrety od ekierki i inne buble.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1089 dnia: 22 Cze 2015, 16:38:38 »
wypadek sie wydarzył na chodniku , gdzie DDR powinna być ale jest po drugiej stronie.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1090 dnia: 22 Cze 2015, 18:59:01 »
No i kolejny mit runął. A niby na chodnikach jest tak bezpiecznie  :D :D :D
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1091 dnia: 22 Cze 2015, 22:34:59 »
 ??? A był taki mit? Przecież chodniki częściej krzyżują się z jezdnią,  niż jezdnia z jezdnią , a zresztą już od dawna bardzo wielu jeździ po chodnikach w kaskach - myślisz że po co ? :P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1092 dnia: 23 Cze 2015, 09:40:50 »
??? A był taki mit? Przecież chodniki częściej krzyżują się z jezdnią,  niż jezdnia z jezdnią

Przede wszystkim to chodniki krzyżują się z różnymi wyjazdami z bram i posesji - tam nie ma żadnej widoczności, kierowca nie spodziewa się roweru, a rowerzysta auto też dostrzeże dopiero gdy to wyjedzie już z bramy, czyli często wtedy, gdy nie ma szans uniknąć zdarzenia.

Pomijam już temat pieszych, bo ci potrafią bys zupełnie nieprzewidywalni. A przecież chodniki to ich przestrzeń.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1093 dnia: 24 Cze 2015, 10:21:18 »
Na ul. Połczyńskiej w okolicy przystanku Ciepłownia Wola tramwaj linii 11 potrącił rowerzystę.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,tramwaj-potracil-rowerzyste,172341.html

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1094 dnia: 24 Cze 2015, 14:07:00 »
Cytuj
Rowerzysta potrącony przez tramwaj na al. Waszyngtona. Nic mu się nie stało.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123133,18219603,Sroda_na_ulicach_Warszawy__NA_ZYWO_,,,1502353.html