Autor Wątek: Który z poniższych rowerów?  (Przeczytany 25300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Kwi 2010, 09:19:54 »
W tych sklepach nawet roweru nie można kupić więc to miał być taki kontrast :D

To akurat dobrze świadczy o tych marketach. Bo to co oferuje ich konkurencja jeżeli chodzi o rowery, to porażka.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Kwi 2010, 10:34:10 »
Cytat: Raffi
To akurat dobrze świadczy o tych marketach. Bo to co oferuje ich konkurencja jeżeli chodzi o rowery, to porażka.
Takie różne dzieła zebrane:
http://picasaweb.google.com/sebeqx/WyrobyRoweropodobne#

Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Kwi 2010, 14:32:07 »
Takie różne dzieła zebrane:
http://picasaweb.google.com/sebeqx/WyrobyRoweropodobne#

Debeściackie są porady rowerowe z Superekspresu:

-jeżeli nie można nasmarować piasty (łoźysk), "należy wsadzić koło do nafty, a potem do dobrego, gęstego oleju" - Buhahahaha, oblałem się colą. Przy okazji upaćkane w oleju obręcze świetnie poprawią działanie hamulców, a opony poprawią swą przyczepność. Oni chyba nie za bardzo lubią swoich czytelników w tym SE ;-)

-"sprawdź czy kierownica dobrze chodzi. Jeżeli nie, przesmaruj ją" - już widzę jak czytelnicy SE brudzą ładne, błyszczące aluminiowe kierownice w smarze, oleju, smalcu i maśle, bo od tego niby stery mają zacząć chodzić lżej ;-)

-"sprawdzanie światełek odblaskowych" też debeściak. Co tam sprawdzać? Albo są, albo nie ma. Stanów pośrednich tam nie ma, bo odblask to nie rakieta kosmiczna ;-)

Z którego roku pochodzi ta gazeta?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Kwi 2010, 00:45:33 »
Cytat: Raffi
Z którego roku pochodzi ta gazeta?
Zeszłotygodniowy dodatek SuperHobby czy jakoś tak... chyba jeszcze mam papierową wersję jak ktoś potrzebuje w ramki :D Intrygujące, że umieścili tam dane jakiegoś Pana z serwisu w Wawrze. Ciekawe czy widział jak zredagowali jego wypowiedź, ewentualnie jeśli to są Jego porady to współczuję klientom. Chociaż rozebranie roweru na części pierwsze oczyszczenie i przesmarowanie za 80zł brzmi zachęcająco mając w pamięci jak Pimpfowa Itka wygląda po zimie :)
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Kwi 2010, 06:40:10 »
no fakt - się trochę przykurzyła, a dokłądniej przysoliła. Ale nie wiem czy skorzystam z oferty rozebrania i złożenia za 80zł. przewiduję problem jedynie z suportem ale już dawno temu ktoś powiedział "dajcie mi punkt podparcia i wystarcaająco długie ramię a uniosę Ziemię".
A z perspektywy czasu: zdecydowanie - samemu rozbierać, składać, robić wszystko co się da przy rowerze. Najlepiej na początku pod okiem osoby co się zna:) (pamiętam jak pojechałem do Raffiego "zmieniać coś" i Kolega stał i tylko "weź to", "odkręć to", "w drugą stronę się to odkręca";), "nie mogę tego zrobić za Ciebie, bo mam ręce zajęte... trzymam w nich 2l coli":D). To wtedy się człek uczy i już nie musi bulić 30zł za założenie licznika czy zmianę dętki.

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Kwi 2010, 09:05:14 »
No taaaaak... Raffi jest znanym koneserem coli i nie da się go od niej oderwać...  :P
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który z poniższych rowerów?
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Kwi 2010, 11:44:56 »
pamiętam jak pojechałem do Raffiego "zmieniać coś" i Kolega stał i tylko "weź to", "odkręć to", "w drugą stronę się to odkręca";), "nie mogę tego zrobić za Ciebie, bo mam ręce zajęte... trzymam w nich 2l coli":D). To wtedy się człek uczy i już nie musi bulić 30zł za założenie licznika czy zmianę dętki.

No to cieszę się, że moje lenistwo znowu okazało się być twórcze i pozytywne ;-)

A cola, Trawersie, to bardzo ważny element warsztatu. Ostatni ratunek przed szlifierką kątową, gdy zapiecze się śruba ;-) Zaś butelka, po opóróżnieniu, świetnie nadaje się do wlania tam benzyny ekstrakcyjnej i "szejkowania" łańcucha.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)